Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy mozna wgrać mape polową do GPS

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JD3050

JD3050

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 luty 2013 - 14:48

czy mozna wgrać mape polową do GPS siema mam GPS drogowego i nie jest mi potrzebny ale w polu by sie przydał czy do zwykłego GPS wgrać mapę polową i jak ktoś mógłby napisać jak się ją wgrywa i gzie można taką mapę kupić i też jak ktoś mógłby podać stronę internetową gdzie można taką mapę kupić z góry dzięki za odpowiedz.

Edytowany przez przemrolnik, 09 luty 2013 - 22:59.
ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy mozna wgrać mape polową do GPS Dzisiaj, 03:23
  •  

#2 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 09 luty 2013 - 15:41

czy mozna wgrać mape polową do GPS http://allegro.pl/sl...2991614003.html
http://allegro.pl/sl...2991558408.html
Tu najpierw poszukaj.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#3 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 17 luty 2013 - 12:16

czy mozna wgrać mape polową do GPS Administratorze! Widzisz i nie grzmisz! :) Wydaje mi się, że już widziałem temat/y o podobnym wątku. :)
Pozdrawiam,
Robert

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wujek1989

wujek1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 10:46

czy mozna wgrać mape polową do GPS Musisz mieć GPS poważnego np firmy GARMIN do pomiaru pól. Wtedy jest możliwość pobrania mapki z geoportalu i wgranie jej na gps w na drogowy to pierwsze słysze ...

#5 Share lolcat

lolcat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 14:30

czy mozna wgrać mape polową do GPS Witam. Pozwólcie, że odgrzeje wątek, ale potrzebuję podobnej porady jak twórca tematu. Dużo pracuję usługowo (głównie kosiarką bijakową) i potrzebuję sprzętu dzięki któremu miałbym pewność, że jadę po własciwych granicach, nikt mnie nie oszukuje na hektarach itp. O ile hektary sprawdzam sobie w domu za pomocą Geoportalu(przed zleceniem zawsze biorę mapkę z nr działki), to praktycznie co roku dochodzą mi nowe działki, na których nieraz sam własciciel jest w stanie wksazać granice wyłącznie "na oko", bądź granice zagniają się w tylu miejscach, że w końcu można się machnąć i zrobić za dużo, bądź za mało.

Potrzebuję urządzenia dzięki któremu mógłbym np wstukać współrzędne wielu punktów, połączyć je w całośc, a następnie jechać wzdłóż wyznaczonej granicy. W ogóle super by było, gdybym na tak wyznaczonej powierzchi mogł dodatkowo wyznaczyć sobie obszar, którego np nie koszę jeżeli łaka jest na dopłatach rolno-środowiskowych. Jestem pewien, że jest to możliwe tyle, że nie bardzo wiem jakich urządzeń i jakiego oprogramowania mam właściwie szukać.

Na codzień używam nawigacji Lark Freebird 43.2, ale jestem w stanie zainwestowac w bardziej wydajny sprzet. Czy np taka zabawka da radę - http://allegro.pl/gp...3391635526.html ?
Z góry uprzedam, że przestudiowałem podobne tematy, ale większośc z nich była założona kilka lat temu i być może są już dostępne lepsze urządzenia. Dlatego odgrzewam.

Pozdrawiam, Michał.

Edytowany przez lolcat, 23 lipiec 2013 - 14:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share efarmpl

efarmpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 18:32

czy mozna wgrać mape polową do GPS

Trochę stare ale odpowiem może komuś to pomoże. Instalujesz program GISowy np bezpłatny Qgis robisz pomiar działki lub wczytujesz jeśli już takowy posiadasz następnie wyznaczasz obszar który ma byś niekoszony i przenosisz to w teren. Możesz też podczytać geoportal przez warstwy WMS.

Druga opcja instalujesz na telefon Geoportal Mobile bierzesz załącznik graficzny i ruszasz w tren, po wyznaczeniu obszaru niekoszonego warto sprawdzić czy to co masz zamiar zostawić mieści się w  wymaganym procentowym przedziale powierzchni zgodnie z programem rolnośrodowiskowym.

efarm.pl

Dodaj odpowiedź