Skocz do zawartości

Zdjęcie

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe

58 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 22:36

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe Egzaminy są ogolnie dostepne na oficjalnej stronie: http://www.egzaminza.../technik-rolnik
Wszyscy co chcą uzyskać tytuł technik rolnik muszą zdawać tego typu egzamin. Jesli moge cos powiedziec to nie ma sie co obawiać egzaminów, zdawalność jest na prawde wysoka jesli posiada sie ogolny zarys czy tez doswiadczenie w prowadzeniu wlasnego gospodarstwa ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe Dzisiaj, 04:58
  •  

#42 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 13:31

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe wie może ktoś o takich kursach w woj.małopolskim?

#43 Share maniek201094

maniek201094

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 21:52

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe Czyli ten cały egzamin na koniec tego kursu na niższym poziomie tzn. R3 czy jakoś tak, ma taki sam egzamin jak egzamin zawodowy na technika rolnika ?

#44 Share 19gabrysiunia64

19gabrysiunia64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 21:24

Witam czy zapisując sie na ten kurs trzeba mieć ukończone 18 lat,,czy 18 lat przy przystąpieniu do egzaminu państwowego

#45 Share Mateo1

Mateo1

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 20:07

ja na wszelki wypadek zrobiłem kurs na sprzedawce http://www.bc1.pl/sz...hniki-sprzedazy . Gdyby jednak coś nie wyszło na gospodarce.... 

#46 Share zaZA09

zaZA09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 08:32

Witam jestem tu nowy i nie koniecznie wiem jak wprowadzić do tego działu nowy temat więc proszę o wyrozumiałość i nie komentowanie tego,że pytanie jest w miejscu odpowiedzi. Piszę do Was, ponieważ chcę zapytać o jednoczesnym uczeniu się w dwóch szkołach. Chodzi Mi o to czy mogę uczyć się w zawodówce mechanicznej od poniedziałku do piątku i jednocześnie robić zaoczny kurs na rolnika od poniedziałku do piątku. Domyślam się, że pogodzenie dwóch szkół nie będzie łatwe, ale bardzo chce mieć ten kurs ponieważ posiadam czterohektarowe gospodarstwo, a z tego co wynika z poprzednich postów w tym temacie kurs daje możliwość z dopłat i dofinansowań UE, a zawszę dopłaty wspomogą mnie w kupnie ropy i nawozu, oczywiście jeżeli ich nie zmniejszą.Dzięki za odpowiedzi!

#47 Share lolkak

lolkak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:czarna muzyka, hiszpański, piłka kopana, Android, aktywny wypoczynek

Napisany 20 kwiecień 2015 - 10:38

Witam jestem tu nowy i nie koniecznie wiem jak wprowadzić do tego działu nowy temat więc proszę o wyrozumiałość i nie komentowanie tego,że pytanie jest w miejscu odpowiedzi. Piszę do Was, ponieważ chcę zapytać o jednoczesnym uczeniu się w dwóch szkołach. Chodzi Mi o to czy mogę uczyć się w zawodówce mechanicznej od poniedziałku do piątku i jednocześnie robić zaoczny kurs na rolnika od poniedziałku do piątku. Domyślam się, że pogodzenie dwóch szkół nie będzie łatwe, ale bardzo chce mieć ten kurs ponieważ posiadam czterohektarowe gospodarstwo, a z tego co wynika z poprzednich postów w tym temacie kurs daje możliwość z dopłat i dofinansowań UE, a zawszę dopłaty wspomogą mnie w kupnie ropy i nawozu, oczywiście jeżeli ich nie zmniejszą.Dzięki za odpowiedzi!

Wydaje mi się, że KKZ jest dla osób pełnoletnich, które ukończyły gimnazjum bądź liceum w zależności od kwalifikacji jakie chcesz uzyskać.  R.3 – prowadzenie produkcji rolniczej - wystarczy ukończone gimnazjum,a do R.16 – organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej-szkoła średnia. 

Chyba,że to jest jakieś liceum dla młodzieży w formie zaocznej, ale przyznam szczerze, że o takiej formie kształcenia młodzieży nie słyszałam. W takim przypadku TAK, ale życzę wytrwałości w nauce :-)

Czy kończył ktoś KKZ r.3 lub R.16 w województwie mazowieckim i może polecić placówkę organizującą szkolenia?? Najchętniej w okolicach Wawy. Ewentualnie szkoły zaoczne np Technik agrobiznesu lub Turystyki wiejskiej. 

#48 Share zaZA09

zaZA09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 12:47

Dzięki to mogę w zawodówce robić R3 tak. R16 na technika rolnika zrobię jak pójdę do liceum zaocznego po zawodówce bo trzeba mięć wykształcenie średnie do R16!

Jak będą wymagali, że trzeba być pełnoletnim to zacznę robić w drugiej lub w trzeciej klasie zawodówki jak będę miał 18 lat, ale dzięki za info!

#49 Share zaZA09

zaZA09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 13:22

A czy bez zrobienia kwalifikacji R3 można od razu robić R16 oczywiście mając wykształcenie średnie. Chodzi mi oto czy na kwalifikację R16  można iść bezpośrednio czy trzeba zrobić najpierw R3, a potem R16?.

#50 Share lolkak

lolkak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:czarna muzyka, hiszpański, piłka kopana, Android, aktywny wypoczynek

Napisany 23 kwiecień 2015 - 07:14

Przepraszam, za wprowadzenie w błąd. Do r. 3 trzeba mieć zawodowe.

Niestety tak się nie da. Możesz mieć albo sam kurs r.3 albo r.3 +r.16.

Po zdaniu egzaminów otrzymasz tytuł:

• rolnik (tylko kurs R3  i posiada wykształcenie zawodowe, średnie lub wyższe)
  • technik rolnik  (kurs R3  i R16 i posiada wykształcenie średnie lub wyższe)

Źródło: http://zsnr1bialapis...E R3 i R16.html

Edytowany przez lolkak, 29 kwiecień 2015 - 19:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zaZA09

zaZA09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 20:24

Dzięki!

#52 Share zaZA09

zaZA09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 21:55

To trzeba iść najpierw na kurs R3 a potem dopiero mając wykształcenie średnie na kurs R16 tak?

Jest gdzieś może spis szkół z tymi kursami w województwie wielkopolskim koło Poznania?

#53 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 01 maj 2015 - 18:50

witam a moża przejąć gospodarstwo rolne bez szkoły rolniczej wiem że nie dostał bym MR ale czy konieczno jest to aby płacić krus 5 lat aby bez szkoły przejąć gospodarstwo ???

i czy przepisujący musi miedz 65 lat czy jest jakaś możliwość szybciej ? 

#54 Share lolkak

lolkak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 04 maj 2015 - 08:17

Gospodarstwo możesz przejąć bez wykształcenia rolniczego,skoro nie będziesz korzystał z programów typu MR. 

Jeśli chodzi o pytanie o wiek przekazującego...  Czy interesuje Cię wcześniejsza emerytura przekazującego ? Jeśli tak to może przekazać wcześniej, ale musi spełnić trzy warunki: 

1 osiągnąć wiek 55 lat w przypadku kobiet albo 60 lat w przypadku mężczyzn,
2 podlegać ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu KRUS przez okres co najmniej 30 lat,
3 zaprzestać prowadzenia działalności rolniczej.(darowizna lub umowa dzierżawy na min. 10 lat) 
Warunki wymienione powyżej muszą zostać spełnione do końca 2017 r."

#55 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 04 maj 2015 - 16:01

Gospodarstwo możesz przejąć bez wykształcenia rolniczego,skoro nie będziesz korzystał z programów typu MR. 

Jeśli chodzi o pytanie o wiek przekazującego...  Czy interesuje Cię wcześniejsza emerytura przekazującego ? Jeśli tak to może przekazać wcześniej, ale musi spełnić trzy warunki: 

1 osiągnąć wiek 55 lat w przypadku kobiet albo 60 lat w przypadku mężczyzn,
2 podlegać ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu KRUS przez okres co najmniej 30 lat,
3 zaprzestać prowadzenia działalności rolniczej.(darowizna lub umowa dzierżawy na min. 10 lat) 
Warunki wymienione powyżej muszą zostać spełnione do końca 2017 r."

witam i dziękuje za odpowiedz ktoś mi kiedyś tu pisał że nawet w wieku 45lat można przepisać gospodarke tylko że musiał bym wtedy tą osobe która by mi przepisała to musiał bym ją ubezpieczyć w krusie jako domownika? tylko nie wiem czy to prawda

#56 Share lolkak

lolkak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 maj 2015 - 09:03

Oczywiście, później będzie miał prawo do emerytury. No chyba,że zatrudni się gdzieś na umowę to wtedy składki będą odprowadzane do ZUS i zniknie problem ubezpieczenia w KRUS. 

#57 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 05 maj 2015 - 20:03

Oczywiście, później będzie miał prawo do emerytury. No chyba,że zatrudni się gdzieś na umowę to wtedy składki będą odprowadzane do ZUS i zniknie problem ubezpieczenia w KRUS. 

witam czyli jest jakaś szansa na objęcie gospodarstwa wcześniej to fajnie i dziękuje za odpowiedz

#58 Share Kasia22

Kasia22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta
    Rolnictwo
    Muzyka:D

Napisany 11 maj 2015 - 19:21

To trzeba iść najpierw na kurs R3 a potem dopiero mając wykształcenie średnie na kurs R16 tak?

Jest gdzieś może spis szkół z tymi kursami w województwie wielkopolskim koło Poznania?

Kurs R3 Ci wystarczy :)

Taki kurs trwa 1.5 roku i kończy się egzaminem zawodowym. 

Po zdaniu egzaminu otrzymujesz tytuł Technik Rolnik .

Kurs kwalifikacyjny jest zamiennikiem dla Technikum Zaocznego ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#59 Share Farmet

Farmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 maj 2015 - 07:06

Wie ktoś czego można spodziewać się na praktycznym egzaminie w tym roku? :)