Skocz do zawartości

Zdjęcie

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe

58 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MFpower

MFpower

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 luty 2013 - 19:02

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe Zapisuj się jak masz gdzie u nas jeszcze w tym tygodniu nowy sie dopisał a ja chodziłem już od pażdziernika :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe Dzisiaj, 02:10
  •  

#22 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 11 luty 2013 - 19:04

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe No właśnie u mnie słabo z taką szkołą bo najbliżej jakby taki kierunek powstał to miałbym 40km

#23 Share MFpower

MFpower

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 luty 2013 - 19:08

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe No ja mam nie wiele mniej 33 km ;)

#24 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 11 luty 2013 - 19:12

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe Myślę że to jest ciekawa alternatywa zamiast technikum. Krócej sie chodzi bynajmniej.

#25 Share northeastern

northeastern

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 luty 2013 - 22:11

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe Ja jestem na 2 semestrze,min 50% obecności,prace pisemne z każdego przedmiotu i egzamin ustny na koniec semestru.Za niedługo praktyki miesięczne,w 3 semestrze także.Oraz możliwość zrobienia prawojazdy kat.t.Szkoła jest darmowa,prawojazdy także będą :) ,oczywiście nie licząc egzaminów :unsure: .Tak jak koledzy pisali sobota i niedziela ale nie każda.Z tego co pamiętam to jeśli się ma średnie wykształcenie i skończy się dwie kwalifikacje to będzie można przystąpić do egzaminu zawodowego tak jak po zwykłym technikum rolniczym i uzyskać dyplom technik rolnik.Jeśli ktoś jest tylko po gimnazjum i lub po zawodówce i skończy jedną kwalifikację uzyska wykształcenie rolnicze,ale tylko po uzupełnieniu średniego wykształcenia i ukończeniu drugiej kwalifikacji będzie można przystąpić do egzaminu w zawodzie technik rolnik i zdobycia dyplomu technika.Jeśli coś nie tak poprawcie.A tak przy okazji WITAM WAS WSZYSTKICH jestem nowy i to mój pierwszy post.Pozdrawiam

#26 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 23 luty 2013 - 08:43

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe Gdzie chodzisz do tej szkoły? Za darmo. U nas chcą 900zł za semestr

#27 Share northeastern

northeastern

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 luty 2013 - 19:45

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe 900 zł za semestr :blink: ,ceny prawie jak na studiach,a to tylko zaoczna szkoła rolnicza.Jestem z podlasia .W tej szkole wcześniej była zaocznna policealna 2 letnia i w ubiegłym roku przekształcili to w kkz.Przedmioty to bhp,angielski zawodowy plus to co napisał MFpower.

Edytowany przez northeastern, 26 luty 2013 - 17:44.

#28 Share mlody4564

mlody4564

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 18 maj 2013 - 21:38

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe Mam pytanie? czy żeby chodzić na ten kurs trzeba mieć 18 lat? i czy po tym ma sie technika rolnika?

#29 Share northeastern

northeastern

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 31 maj 2013 - 20:31

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe Trzeba mieć ukończone 16 lat,a co do reszty pytania spójrz kilka postów wyżej

#30 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 11:35

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe ja dzisiaj złożyłem na ten kurs podanie w Grubnie. Jestem po średniej i będę robił r16 + r6 które kończą się egzaminem i z tego co mi tłumaczą samo r6 albo r16 trwa równy rok ale jak się robi równocześnie oba tak jak ja chce to maksymalnie półtora roku ale może uda się krócej. Szkoła darmowa i coś też wsmoinali o możliwości zdobycia prawa jazdy. Pozdrawiam
Aha co do dotacji to nie pytałem ale chyba trzeba mieć dyplom technika czyli zdać egzamin państwowy

Edytowany przez ChiquitaB, 10 czerwiec 2013 - 11:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dzastin125

dzastin125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 16:03

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe orientuje sie moze ktos czy jest gdzies spis placówek, gdzie taki kurs organizuja? bo ja szukam juz od stycznia i nie mam gdzie go zrobic. a moze ktos juz chodzi z Was w poblizu mnie tj okolice Kalisza i Wrocławia?

#32 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 22:05

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe Witam,
Zna ktoś a moze uczy sie w Etat Szkoły Dla Dorosłych w Lublinie ?? Oferują KKZ Technik rolnik

http://etat.edu.pl/o...nik-rolnik.html

Edytowany przez Shaun, 09 styczeń 2014 - 22:06.

#33 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 12:15

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe Czy ktoś już zdawał jedną kwalifikacje ?

#34 Share raul7031

raul7031

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, rock, podróże

Napisany 04 luty 2014 - 19:41

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe Czy jest tutaj może ktoś zapisany na KKZ R.3 w ZSCKR w Dobryszycach, woj. lódzkie?

#35 Share Apacz13

Apacz13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,rolnictwo

Napisany 09 luty 2014 - 18:24

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe Witam.Ukończyłem kurs R3 (zawód rolnik) w tamtym roku. Wystarcza on do otrzymania młodego rolnika.W moim przypadku całkowicie za darmo i w dodatku zrobiłem również za darmo prawko na traktor.Ogólnie wszytsko przyjemne. Nie było limitu obecności - wystarczyły tylko prace semestralne.Egzamin też nie uważa za trudny :)

#36 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 10 luty 2014 - 12:23

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe Praktyki można odbywać na własnym gospodarstwie?

#37 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 11 luty 2014 - 10:43

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe praktyki u nas w gosp szkolnym są i lepiej na nie chodzić bo pokażą Ci typowo wszystko pod egzamin

#38 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 11 luty 2014 - 11:38

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe KKZ konczy sie takim egzaminem jak na konicec technikum rolniczego? Czy jakims innym ?

Ma ktos przyklady takich egzaminow ?

#39 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 12 luty 2014 - 11:14

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe raczej jak na koniec zawodówki a poźniej możesz chodzić dalej i zdawać taki jak na koniec technikum bynajmniej tak jest u nas

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share krzysiek030393

krzysiek030393

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport, osp

Napisany 03 marzec 2014 - 22:21

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe Na chwilę obecną organizowane są dwa rodzaje kursów kwalifikacyjnych: R3 i R16.Kurs R3 kończy sie egzaminem na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej i przy pomyślnym jego zdaniu słuchacz otrzymuje tytuł rolnik. Po otrzymaniu tego tytułu mozna zapisać się na kurs R16 (warunek - trzeba mieć wykształenie średnie). Kurs ten kończy sie egzaminem na poziomie technikum i nadaje tytuł technik rolnik. Tak przynajmniej jest w szkole do której uczęszczam.