lemysz1

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lemysz1    97

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. Kursy te mają niby zastąpić szkoły dla dorosłych w tym także na kierunkach rolniczych.

 

Jak ma się wykształcenie zdobyte poprzez taki kurs a wymagania do otrzymania środków z unijnej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

Przyłączam się do pytrania. czy ten kurs wystarczy żeby otrzymywać dofinasowania do rozwoju gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97
Napisano (edytowany)

Z tego co się dowiedziałem po zdanych egzaminach zawodowych otrzymujesz chyba dyplom kwalifikacji zawodowych tzn zawód np rolnik

Ale tak do końca nie jestem pewien

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97
Napisano (edytowany)

Wiem że nie można posta pod postem ale temat jakby zaginął bo wczoraj był napisany późno więc chciałbym odświeżyć temat i dowiedzieć się coś więcej. Proszę moderatora o wyrozumiałość.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

Tak sie składa że zapisałem sie na taki kurs pisz co chcesz wiedzieć :D

Właśnie z zajęć wróciłem ;)

Edytowano przez MFpower
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

czy ten kurs wystarczy do uzyskania dofinansowań na rozwój gospodarstwa na zakup maszyn, ziemi czy budowy budynków gospodarczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

Z tego co tam mówią to wystarczy bo gdyby nie wystarczał to po co wogóle chodzić na ten kurs jak i bez tego możesz przejąć gospodarstwo i dostawać dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat.

Jak odbywają sie zajęcia i jak długo trwa pobieranie nauki i wogóle koszty itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę i niedziele od 8 do 13 trzeba chodzić 1,5 roku czyli 3 semestry do zapłaty co semestr 750 zł. Są 4 przedmioty Produkcja zwierzęca, roślinna, technika w rolnictwie i prowadzenie działalnosci gospodarczej. Jeden przedmiot mamy caly dzień i tak na zmiane co weekend 2 przedmioty książki nawet trzeba kupić :D takie same jak w technikum rolniczym. Każdy może sie zapisać 50 osób na liście jest a chodzi 20 i zawsze ci sami ;) nawet kilku z gimnazjum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

A gdzie chodzisz do tej szkoły?

 

I uzyskasz konkretnie zawód rolnik tak?

Więc powinno wystarczyć dla zadowolenia unijnej biurokracji?

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

A gdzie chodzisz do tej szkoły jeżeli to nie jest jakąś tajemnicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

Ja to jestem z mazowieckiego szkoła jest niedaleko Ciechanowa w Dzierzgowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Więc po takiej szkole śmiało można startować po pomoce z uni?

Swoją drogą to dosyć droga jest ta szkoła :blink:

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

No mówią że można sie strać i dofinasowanie ;)

A i nie ma żadnych sprawdzianów kompletnie nic tylko na koniecegzamin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Z tego co widze co pisze @MFpower to takie przyspieszone technikum zaoczne.. choc nie do konca.. ile w sumie macie dni nauki? mnie w zaocznym wlasnie denerwuja przedmioty nie zwiazane z rolnictwem wiec tu kurs ma plus.. a minus za kase;p ale egzamin i tak musisz zdac przed komisja bo inaczej dyplomu nie bedzie;p


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

No tak ale po takim kursie jak sie orientuję jeśli posiadasz wykształcenie średnie to możesz sie starać o dyplom technika rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

Nie wiem ile dokładnie dni nauki nie chce mi sie liczyć ale możesz sobi sam policzyć zaczeliśmy od pażdziernika to tylko na świeta wolne mieliśmy a ferii nie i taraz też świeta co beda wolne i koniec roku 16 czerwca a po wakacjach to nie wiem ile trzeba jeszcze chodzić :D

 

 

Tak można sie starać o dyplom technika ale dodatkowo 2 semestry trzeba chodzić

Edytowano przez MFpower

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

Zapisuj się jak masz gdzie u nas jeszcze w tym tygodniu nowy sie dopisał a ja chodziłem już od pażdziernika :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

No właśnie u mnie słabo z taką szkołą bo najbliżej jakby taki kierunek powstał to miałbym 40km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Myślę że to jest ciekawa alternatywa zamiast technikum. Krócej sie chodzi bynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
northeastern    22

Ja jestem na 2 semestrze,min 50% obecności,prace pisemne z każdego przedmiotu i egzamin ustny na koniec semestru.Za niedługo praktyki miesięczne,w 3 semestrze także.Oraz możliwość zrobienia prawojazdy kat.t.Szkoła jest darmowa,prawojazdy także będą :) ,oczywiście nie licząc egzaminów :unsure: .Tak jak koledzy pisali sobota i niedziela ale nie każda.Z tego co pamiętam to jeśli się ma średnie wykształcenie i skończy się dwie kwalifikacje to będzie można przystąpić do egzaminu zawodowego tak jak po zwykłym technikum rolniczym i uzyskać dyplom technik rolnik.Jeśli ktoś jest tylko po gimnazjum i lub po zawodówce i skończy jedną kwalifikację uzyska wykształcenie rolnicze,ale tylko po uzupełnieniu średniego wykształcenia i ukończeniu drugiej kwalifikacji będzie można przystąpić do egzaminu w zawodzie technik rolnik i zdobycia dyplomu technika.Jeśli coś nie tak poprawcie.A tak przy okazji WITAM WAS WSZYSTKICH jestem nowy i to mój pierwszy post.Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez asienkarolniczka
      Witam, czy ktoś orientuje się czy w woj. wielkopolskim, najlepiej okolicach gniezna lub poznania sa jakieś szkoly w trybie dziennym lub kursy rolnicze?
    • Przez rolnik1996
      witam w tym roku kończe gimnazjum i zastanawiam sie nad 2 profilami. chcialbym zna waszą opinię na temat kazdego z tych profili.
       
       
       
       
      z góry dziękuje za odpowiedzi
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez Mrmagyster
      Witam, zakładam temat, gdyż mam problem z nabyciem pewnej książki, możliwe że nie tylko ja. Kto ma podobny problem - pisać
      Otóż potrzebuję książkę Pojazdy rolnicze - Alojzy Skrobacki, wyd. WSiP 1996, jeśli ktoś ma takową, niech da znać.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj