Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE

146 odpowiedzi na ten temat

#141 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 17 kwiecień 2013 - 10:49

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Dopłaty w ogóle do rolnictwa wprowadziły jako pierwsze USA Tam tez zaczęto dopłacać do produkcji ale szybko z tego zrezygnowano po tym jakie przyniosło to efekty W UE też był eksperyment z dopłacaniem do produkcji i nie wypalił Co do nadprodukcji to sama tylko Ukraina jest w stanie wyżywić całą UE jeśli tylko wprowadzi się tam nowoczesne technologie w rolnictwie No a wprowadzenie tzw. greeningu świadczy chyba o wszystkim jak najwyraźniej Co do UE to ja to co mogłem zrobić aby wyrazić swój sprzeciw wobec tego nienaturalnego tworu zrobiłem - a był to głos w czerwcu 2003 roku przeciw wstępowaniu Polski do UE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Dzisiaj, 03:34
  •  

#142 Share barteczeq19

barteczeq19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 13:09

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE No ja jestem przeciwnikiem dawania czekogokolwiek.Powinien być wolny rynek jak w Chinach albo USA jeszcze pare lat temu.Gdy państwo się wtrąca jest aby gorzej,gdy państwo mówi że coś da to możecie być pewni że zabierze więcej bo musi zatrudnić urzędników którzy to rozdadzą a skąd weźmie dla nich kase? Oczywiście z naszych kieszeni... Obecnie jest prawie 500 tyś urzędników a prawda jest taka że korzystają z tego głównie biznesmeni i politycy. Dlatego właśnie też będzie zwiększony 1 filar kosztem drugiego,żeby mniej dostali prawdziwi rolnicy a więcej się nachapali pseudorolnicy urzędasy i prezesi.Ktoś wie wg. czy będzie jeszcze renta strukturalna? Bo z tego co słyszałem to ma jej nie być.Podam na koniec jeszcze 1 przykład jak działa unia.W pobliskiej wiosce pewien rolnik miał kontrolę,bydło nie miało kolczyków ponieważ pourywały a kolczykownice facet miałdopiero zamówioną,teraz o dopłatach moze aby pomażyć.Drugi przykład z rodzinnej wioski mojej matki.Facet kupił ciągnik na PROW,zwrot został mu przyznany jednak na kase czeka już rok a same odsetki wynoszą go 2 tyś miesięcznie.Tak robią ludzi w wała.

#143 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 14 kwiecień 2014 - 10:01

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Witam. Wiecie coś na temat wysokości dopłat bezpośrednich w latach2014-2020. Na stronie agencji czytałem w marcu że będą rosły z roku na rok,co mnie cieszy. Ale znajomy mi powiedział że dopłaty mają spadać o 10% co roku i za 10 lat już ich nie będzie. Gdzie tu jest prawda? Słyszałem coś o 10% dodawanych przez państwo,które mają zabrać.Ale za to UE ma te 10% dodać albo wymusić od państwa. Mam czy się przejmować czy nie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Dzisiaj, 03:34
  •  

#144 Share milewskir7

milewskir7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria, zwierzęta, motoryzacja

Napisany 01 lipiec 2014 - 16:03

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Dziś w agrobiznesie słyszałem że mają być wprowadzone dopłaty do krów dla rolników posiadajacych od 3 do 50 szt, czy ktoś ma jakieś sprawdzone informacje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#145 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 lipiec 2014 - 17:04

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Słyszałem, do krów i bydła opasowego. No to szykujcie się na spadek cen mleka i żywca wołowego. Nic to dobrego nie wniesie. Bo żeby dać nielicznym to zabiorą to od wszystkich i ogółem wyjdzie na minusie w kieszeni.

#146 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 21 wrzesień 2014 - 23:50

czy ktoś się orientuje czy będa jeszcze dopłaty ONW w nowym PROWie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#147 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 wrzesień 2014 - 00:17

maja byc conajmniej do 2017r

z tym ze wtym roku na nowo wyznaczaja tereny ONW