Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE

146 odpowiedzi na ten temat

#121 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 08 marzec 2013 - 19:33

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE W 2013 jeszcze coś tam dorzucą z budżetu krajowego ale nie wiadomo na razie ile, a potem to ja to rozumiem tak że to co do tej pory dokładała Polska jako UPO to będzie wypłacała UE jako JPO mniej więcej w tej wysokości w euro jaką mamy w tym roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Dzisiaj, 11:53
  •  

#122 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 19:44

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Kiedyś jakaś piękna pani z AriMR-u powiedziała,że UPO ma być jeszcze za 2013r. ale to będzie ostatni raz. Dziś UPO to jakieś 170PLN-ów jak dobrze pamiętam.Premier chwali się,że wywalczył dodatkowe 20 Euro do tego co jest(przynajmniej tak mówił) tj. mniej więcej 80-90PLN to i tak coś w plecy będzie.Jak coś źle piszę to wdzięczny będę za poprawkę...
Marcin

#123 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 11:16

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE UPO to w tym roku 211zł

do łak w tym roku 307zł

a ten kretyn z rzadu to on sam nie wie co gada takze radze sie przygotowac na obnizke dopłat

Edytowany przez koma666, 09 marzec 2013 - 11:18.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Dzisiaj, 11:53
  •  

#124 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 19:17

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Mój błąd- w takim razie różnica na minus będzie jeszcze większa.
Marcin

#125 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 09 marzec 2013 - 19:25

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Wydaje mi się że po tych wszystkich modulacjach to raczej obniżki nie będzie. Ale o dodatowej kasie zapomnieć trzeba.

#126 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 09 marzec 2013 - 19:35

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE czyli krótko mówiąc gówno bedzie,nic nie bedzie,jak mówi ferdek.

#127 Share mlodyrolnik1

mlodyrolnik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 13:34

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Witam
Nie mogłem znaleźć odpowiedniego tematu, więc piszę tutaj. Czy może ktoś z Was mógłby mi powiedzieć jakie trzeba spełnić warunki żeby dostać dopłaty unijne ("do hektara")? Czy trzeba mieć uprawnienia rolnicze? Jakie trzeba złożyć dokumenty i co najważniejsze gdzie? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

#128 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 19:45

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Przede wszystkim trzeba mieć ziemię,która trzeba uprawiać a co najważniejsze trzeba być pełnoletnim aby nie zadawać takich głupich pytań.Spytaj taty to Ci powie.
Marcin

#129 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 20:27

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE a wiadomo coś o dodatkowych płatnosciach dla młodych rolników kiedyś był taki temat poruszany ze dopłaty miały by być zwiększone o 25% dla tych co rozpoczynają prowadzenie gospodarstwa

#130 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 21:15

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Przejrzyj kilka stron do tyłu bo ktoś wrzucił link ze stroną chyba z ministerstwa i tam coś o tym było.To miało być właśnie te 25% + jednak przez 5 lat prowadzenia gosp. bodajże i z ograniczeniem wiekowym do 40 lat.
Marcin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share mlodyrolnik1

mlodyrolnik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 12:37

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE

Przede wszystkim trzeba mieć ziemię,która trzeba uprawiać a co najważniejsze trzeba być pełnoletnim aby nie zadawać takich głupich pytań.Spytaj taty to Ci powie.

Proszę o konstruktywne odpowiedzi wnoszące coś do tematu, a nie o żałosne, szczeniackie docinki na poziomie gimnazjum.
Pozdrawiam

#132 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 12:56

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Po pierwsze nie żałosne,tym bardziej szczeniackie(wszak swoje lata już mam <_< )-po prostu czasem denerwują mnie takie pytania.Myślisz,że jesteś pierwszym,który o coś takiego pyta?Czytając to forum czasami odnoszę wrażenie,że większość udzielających się tutaj to jeszcze 18-kę mają przed sobą.Są tu jedynie po to by po przechwalać się nowym ciągnikiem rodziców nie wnosząc nic konstruktywnego...
Odnośnie twojego pytania to mój post #128 . poniekąd daje na nie odpowiedź.
Jeżeli już masz ha to jak nie zamierzasz się w przyszłości ubiegać o żadne programy pomocowe to i bez uprawnień się obejdzie,musisz udać się do swojego oddziału ARiMR z aktem notarialnym i nr. konta bankowego,na które później prześlą Ci kasę.Co jeszcze a bierzesz od nich czysty wniosek wypełniasz i czekasz na kasę...Najważniejsze obrabiasz to ziemię tj. siejesz,zbierasz-pracujesz jako rolnik.
Marcin

#133 Share mlodyrolnik1

mlodyrolnik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 13:29

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Dziękuję i jednocześnie przepraszam za to, że trochę mnie poniosło.
Czy koniecznie trzeba mieć przynajmniej ten jeden ha na własność? Za dzierżawy też się dostaje dotacje, prawda? Mówisz, że bez uprawnień się nie obejdzie. Czy w takim razie wystarcza ten kurs rolniczy? Czytałem, że jest coś takiego, tylko nie wiem gdzie to organizują, ani ile trwa.

#134 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 13:56

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Teoretycznie to nie trzeba mieć ziemi,wystarczy dzierżawa - ale takich co to biorą dopłaty z tego tytułu(po za dzierżawą z ANR,gdzie wszystko jest/przynajmniej powinno być zgodne z przepisami) to ja przynajmniej w mojej okolicy nie widzę.Sam miałem trochę dzierżawy to nie dość,że musiałem oddawać właścicielowi dopłaty to jeszcze czynsz i podatek....Jeżeli chodzi o wykształcenie to ja bym się w żadne kursy nie bawił bo to nie pewna sprawa.Sam słyszałem o czymś takim,że w Wawie robią a potem miało się okazać,że można se tym papierkiem sam wiesz co podetrzeć.Ja skończyłem policealną rolnicza i jest git.Można też samą zawodówkę w tym kierunku plus 3 lata ub. w KRUS lub typowa dzienną rolniczą.Jakieś technikum czy studia...Kursy też odpadają bo trzeba się okazać świadectwem ukończenia tejże szkoły.Innym wyjściem jest też samo ubezpieczenie w KRUS przez okres 5 lat.Sam znam przypadek osoby,która zrobiła sobie te "kwalifikacje" w ten sposób i chapnęła premie MR.
Marcin

#135 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 09:18

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE No i zapowiada się że dopłaty będą po staremu do 2020 roku -
http://finanse.wp.pl...,wiadomosc.html Rostkowski pewnie uradowany bo cena ziemi z ANR która mogła zostać pozbawiona prawa do dopłat dzięki temu nie spadnie

#136 Share gortad

gortad

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 10:54

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Polityka UE polega na tym żeby dać dopłatę do ha zamiast do produkcji a to z tego względu ze się nas boja bo gdzie sprzedadzą swoje plony jak u nas wzrośnie prod rolna. Jestem z Podkarpacia i tu u nas na podstawionych ludzi jest kupione około 80 procent ziemi po PGR-ach przez panów z warszawy maja po 100-200-300 ha z koszą raz i maja 2000zl na czysto nie produkując nic . Normalny rolnik pracuje cały rok a ze ma hodowle nie może wchodzić w te programy bo nie miał by czym wykarmić zwierząt. I taka to jest właśnie polityka rolna CHORE ! ! !
PRIMUS

#137 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 14:03

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE No to się ciesz że nie ma dopłat do produkcji bo już były i skończyło się to nadprodukcją Dlatego są m.in. kwoty mleczne i inne tego typu wynalazki Poza tym tacy rolnicy z Marszałkowskiej nic nie produkując wpływają pośrednio na ceny płodów rolnych A jak ci się to tak podoba to kto tobie broni sprzedać zbędny sprzęt i brać dopłaty nic nie produkując? Widzisz w tym jakiś problem?

#138 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 16:40

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE maroon
co innego brac dopłaty i nie robic nic za 10ha, a co innego brac za 100ha i nie robic nic, a takich cwaniaczków co sie tak poustawiali jest wielu, poprzejmowali praktycznie za free a teraz biora i sie smieja z takich jak ty maroon, a ty jeszcze trzymasz ich strone

#139 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 19:32

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Ważne że ja się z nich nie śmieję i jestem zadowolony z tego co robię A to że oni się ze mnie śmieją to ich sprawa Pewnych rzeczy nie przeskoczysz i tyle A dopłaty do produkcji to absurd fikcja i bzdura - i będę to tłumaczył każdemu kto mi takie bzdury usiłuje wmawiać Bardziej niż tacy cwaniacy ruszają mnie oszuści w branży przetwórczej przez których bezpośrednio dostajemy po kieszeni - patrz zakłady Viola i tych co mieszają koninę z wołowiną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share barteczeq19

barteczeq19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 10:21

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Maroon sory za kulturę ale jaka k**wa nadprodukcja?!! Cały czas piszą i zastanawiają się na świecie jak zwiększyć produkcję ponieważ brakuje żywności a tzw. nadprodukcja to wymysł unii(zsrr) żeby wyłudzić od nas kase. Z dopłatami i tym całym budżetem jest podobnie,myślisz że dopłaty dostaniesz za darmo? A skąd oni tą kasę biorą... Ściągają z ludzi coraz to nowszymi podatkami i przepisami.Unia to najgorsze co tylko się nam mogło przytrafić.