Radan

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE

Polecane posty

Witam

Nie mogłem znaleźć odpowiedniego tematu, więc piszę tutaj. Czy może ktoś z Was mógłby mi powiedzieć jakie trzeba spełnić warunki żeby dostać dopłaty unijne ("do hektara")? Czy trzeba mieć uprawnienia rolnicze? Jakie trzeba złożyć dokumenty i co najważniejsze gdzie? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Przede wszystkim trzeba mieć ziemię,która trzeba uprawiać a co najważniejsze trzeba być pełnoletnim aby nie zadawać takich głupich pytań.Spytaj taty to Ci powie.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

a wiadomo coś o dodatkowych płatnosciach dla młodych rolników kiedyś był taki temat poruszany ze dopłaty miały by być zwiększone o 25% dla tych co rozpoczynają prowadzenie gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Przejrzyj kilka stron do tyłu bo ktoś wrzucił link ze stroną chyba z ministerstwa i tam coś o tym było.To miało być właśnie te 25% + jednak przez 5 lat prowadzenia gosp. bodajże i z ograniczeniem wiekowym do 40 lat.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba mieć ziemię,która trzeba uprawiać a co najważniejsze trzeba być pełnoletnim aby nie zadawać takich głupich pytań.Spytaj taty to Ci powie.

 

Proszę o konstruktywne odpowiedzi wnoszące coś do tematu, a nie o żałosne, szczeniackie docinki na poziomie gimnazjum.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Po pierwsze nie żałosne,tym bardziej szczeniackie(wszak swoje lata już mam <_< )-po prostu czasem denerwują mnie takie pytania.Myślisz,że jesteś pierwszym,który o coś takiego pyta?Czytając to forum czasami odnoszę wrażenie,że większość udzielających się tutaj to jeszcze 18-kę mają przed sobą.Są tu jedynie po to by po przechwalać się nowym ciągnikiem rodziców nie wnosząc nic konstruktywnego...

Odnośnie twojego pytania to mój post #128 . poniekąd daje na nie odpowiedź.

Jeżeli już masz ha to jak nie zamierzasz się w przyszłości ubiegać o żadne programy pomocowe to i bez uprawnień się obejdzie,musisz udać się do swojego oddziału ARiMR z aktem notarialnym i nr. konta bankowego,na które później prześlą Ci kasę.Co jeszcze a bierzesz od nich czysty wniosek wypełniasz i czekasz na kasę...Najważniejsze obrabiasz to ziemię tj. siejesz,zbierasz-pracujesz jako rolnik.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i jednocześnie przepraszam za to, że trochę mnie poniosło.

Czy koniecznie trzeba mieć przynajmniej ten jeden ha na własność? Za dzierżawy też się dostaje dotacje, prawda? Mówisz, że bez uprawnień się nie obejdzie. Czy w takim razie wystarcza ten kurs rolniczy? Czytałem, że jest coś takiego, tylko nie wiem gdzie to organizują, ani ile trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Teoretycznie to nie trzeba mieć ziemi,wystarczy dzierżawa - ale takich co to biorą dopłaty z tego tytułu(po za dzierżawą z ANR,gdzie wszystko jest/przynajmniej powinno być zgodne z przepisami) to ja przynajmniej w mojej okolicy nie widzę.Sam miałem trochę dzierżawy to nie dość,że musiałem oddawać właścicielowi dopłaty to jeszcze czynsz i podatek....Jeżeli chodzi o wykształcenie to ja bym się w żadne kursy nie bawił bo to nie pewna sprawa.Sam słyszałem o czymś takim,że w Wawie robią a potem miało się okazać,że można se tym papierkiem sam wiesz co podetrzeć.Ja skończyłem policealną rolnicza i jest git.Można też samą zawodówkę w tym kierunku plus 3 lata ub. w KRUS lub typowa dzienną rolniczą.Jakieś technikum czy studia...Kursy też odpadają bo trzeba się okazać świadectwem ukończenia tejże szkoły.Innym wyjściem jest też samo ubezpieczenie w KRUS przez okres 5 lat.Sam znam przypadek osoby,która zrobiła sobie te "kwalifikacje" w ten sposób i chapnęła premie MR.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gortad    51

Polityka UE polega na tym żeby dać dopłatę do ha zamiast do produkcji a to z tego względu ze się nas boja bo gdzie sprzedadzą swoje plony jak u nas wzrośnie prod rolna. Jestem z Podkarpacia i tu u nas na podstawionych ludzi jest kupione około 80 procent ziemi po PGR-ach przez panów z warszawy maja po 100-200-300 ha z koszą raz i maja 2000zl na czysto nie produkując nic . Normalny rolnik pracuje cały rok a ze ma hodowle nie może wchodzić w te programy bo nie miał by czym wykarmić zwierząt. I taka to jest właśnie polityka rolna CHORE ! ! !


PRIMUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

No to się ciesz że nie ma dopłat do produkcji bo już były i skończyło się to nadprodukcją Dlatego są m.in. kwoty mleczne i inne tego typu wynalazki Poza tym tacy rolnicy z Marszałkowskiej nic nie produkując wpływają pośrednio na ceny płodów rolnych A jak ci się to tak podoba to kto tobie broni sprzedać zbędny sprzęt i brać dopłaty nic nie produkując? Widzisz w tym jakiś problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

maroon

co innego brac dopłaty i nie robic nic za 10ha, a co innego brac za 100ha i nie robic nic, a takich cwaniaczków co sie tak poustawiali jest wielu, poprzejmowali praktycznie za free a teraz biora i sie smieja z takich jak ty maroon, a ty jeszcze trzymasz ich strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Ważne że ja się z nich nie śmieję i jestem zadowolony z tego co robię A to że oni się ze mnie śmieją to ich sprawa Pewnych rzeczy nie przeskoczysz i tyle A dopłaty do produkcji to absurd fikcja i bzdura - i będę to tłumaczył każdemu kto mi takie bzdury usiłuje wmawiać Bardziej niż tacy cwaniacy ruszają mnie oszuści w branży przetwórczej przez których bezpośrednio dostajemy po kieszeni - patrz zakłady Viola i tych co mieszają koninę z wołowiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteczeq19    0

Maroon sory za kulturę ale jaka k**wa nadprodukcja?!! Cały czas piszą i zastanawiają się na świecie jak zwiększyć produkcję ponieważ brakuje żywności a tzw. nadprodukcja to wymysł unii(zsrr) żeby wyłudzić od nas kase. Z dopłatami i tym całym budżetem jest podobnie,myślisz że dopłaty dostaniesz za darmo? A skąd oni tą kasę biorą... Ściągają z ludzi coraz to nowszymi podatkami i przepisami.Unia to najgorsze co tylko się nam mogło przytrafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Dopłaty w ogóle do rolnictwa wprowadziły jako pierwsze USA Tam tez zaczęto dopłacać do produkcji ale szybko z tego zrezygnowano po tym jakie przyniosło to efekty W UE też był eksperyment z dopłacaniem do produkcji i nie wypalił Co do nadprodukcji to sama tylko Ukraina jest w stanie wyżywić całą UE jeśli tylko wprowadzi się tam nowoczesne technologie w rolnictwie No a wprowadzenie tzw. greeningu świadczy chyba o wszystkim jak najwyraźniej Co do UE to ja to co mogłem zrobić aby wyrazić swój sprzeciw wobec tego nienaturalnego tworu zrobiłem - a był to głos w czerwcu 2003 roku przeciw wstępowaniu Polski do UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteczeq19    0

No ja jestem przeciwnikiem dawania czekogokolwiek.Powinien być wolny rynek jak w Chinach albo USA jeszcze pare lat temu.Gdy państwo się wtrąca jest aby gorzej,gdy państwo mówi że coś da to możecie być pewni że zabierze więcej bo musi zatrudnić urzędników którzy to rozdadzą a skąd weźmie dla nich kase? Oczywiście z naszych kieszeni... Obecnie jest prawie 500 tyś urzędników a prawda jest taka że korzystają z tego głównie biznesmeni i politycy. Dlatego właśnie też będzie zwiększony 1 filar kosztem drugiego,żeby mniej dostali prawdziwi rolnicy a więcej się nachapali pseudorolnicy urzędasy i prezesi.Ktoś wie wg. czy będzie jeszcze renta strukturalna? Bo z tego co słyszałem to ma jej nie być.Podam na koniec jeszcze 1 przykład jak działa unia.W pobliskiej wiosce pewien rolnik miał kontrolę,bydło nie miało kolczyków ponieważ pourywały a kolczykownice facet miałdopiero zamówioną,teraz o dopłatach moze aby pomażyć.Drugi przykład z rodzinnej wioski mojej matki.Facet kupił ciągnik na PROW,zwrot został mu przyznany jednak na kase czeka już rok a same odsetki wynoszą go 2 tyś miesięcznie.Tak robią ludzi w wała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Witam. Wiecie coś na temat wysokości dopłat bezpośrednich w latach2014-2020. Na stronie agencji czytałem w marcu że będą rosły z roku na rok,co mnie cieszy. Ale znajomy mi powiedział że dopłaty mają spadać o 10% co roku i za 10 lat już ich nie będzie. Gdzie tu jest prawda? Słyszałem coś o 10% dodawanych przez państwo,które mają zabrać.Ale za to UE ma te 10% dodać albo wymusić od państwa. Mam czy się przejmować czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milewskir7    5

Dziś w agrobiznesie słyszałem że mają być wprowadzone dopłaty do krów dla rolników posiadajacych od 3 do 50 szt, czy ktoś ma jakieś sprawdzone informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Słyszałem, do krów i bydła opasowego. No to szykujcie się na spadek cen mleka i żywca wołowego. Nic to dobrego nie wniesie. Bo żeby dać nielicznym to zabiorą to od wszystkich i ogółem wyjdzie na minusie w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

maja byc conajmniej do 2017r

z tym ze wtym roku na nowo wyznaczaja tereny ONW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Seweryn
      Wiecie cokolwiek na temat tych ciągników? Najbardziej interesuje mnie moc, wyposażenie i cena.
    • Przez dfagroplus60dt
      witam. mam pytanie czy ma ktoś bizon sampo 2020? jeśli tak to gdzie znajdę do niego części? pozdrawiam
    • Przez brzozak2
      http://www.deutz-fahr.de/deutsch/agritechnika/agroplus.php
      Czy wiadomo już cos wiecej o tej serii ciagnikow??
      ceny, wyposazenie, moce i inne parametry
    • Przez wojtek900
      Witam wszystkich.
      Zastanawiam się nad kupnem używanego ciągnika Valtra. Moim celem jest taki z lat 95-02 nie nowszy. Zapotrzebowanie mocy max 120KM a najmniej 85 KM, głównie do transportu. Chciałbym się dowiedzieć jaki najlepiej wybrać i jak jest z awaryjnością w tych ciągnikach, jakie posiadają rozwiązania, przełożenia, elektronika, spalanie, jak to wygląda w kabinie, jak uciąg ?? A jeżeli nie Valtra to jaki najlepiej ekonomiczny ciągnik do transportu ?? Chciałbym żeby mi się to nie rozleciało zaraz.
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam
    • Przez usiek93
      Wie ktoś może o nowej serii deutz fahr serii 5 G
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj