Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE

146 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 10 luty 2013 - 18:22

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Tylko w jaki sposób? U mnie wielu oddało ziemię w dzierżawę na gębę. Jedni robią inni biorą dopłaty + dzierżawę. W razie np kontroli mogą powiedzieć że wynajmowali do obróbki a płacili zbożem i nic im nie zostało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Dzisiaj, 01:21
  •  

#62 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 10 luty 2013 - 18:43

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE i tu wlasnie jest problem po co brac dzierzawe bez doplat by miec wiecej od sasiada ? to sami rolnicy rozpuscili innych darujac im doplaty ci nic nie robia a kasa wpada i nie wazne ze byla susza powodz grad mroz jego to juz nie dotyczy i ile ty z jego pola zebierzesz
wyjscie jest proste nie brac takich ziem i ja takowych nie mam i nie bede bral szkoda sprzetu tluc i czsu

#63 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 10 luty 2013 - 18:56

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE jak jeszcze bierzesz ziemie za dopłaty i facet płaci podatek to masz ziemię za darmo do uprawy. W tych czasach to niektórzy bez dopłat to chyba roku by nie przetrwali a co dopiero inwestycje jakieś. Kiedyś owszem nie było dopłat i nawozy były tańsze ale zboże w skupach również było tańsze, teraz są dopłaty nawozy droższe ale i zboże droższe więc coś za coś. Gospodarstwo to jak każda inna firma potrzebuje dobrego managera bez niego słabo przędzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Dzisiaj, 01:21
  •  

#64 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 10 luty 2013 - 19:04

saszeta - dopłaty do produkcji w UE już były - skończyło się to nadprodukcją żywności więc skończcie już pisać te bzdury o dopłatach do produkcji bo nie wiecie sami o czym w ogóle piszecie

Źle się wyraziłem ale w sumie o to mi chodziło.To u nas wprowadzili saps-a bo był wygodniejszy przy dużym rozdrobnieniu gospodarstw. A czym się skończyło? Cena ziemi z kosmosu sztucznie wywindowana przez głupków którzy uprawiają za darmo bo właściciel nie sprzeda bo dopłaty ma za darmo.
A następnie to normalne są historyczne historyczne? W 2008 miałem najwięcej w lubuskim i 30 w kraju pod względem areału maliny. Po tym śladu dawno nie ma a od tego roku 2850zł za hektar wpłynie
Niestety wielu gospodaruje dla dopłat

#65 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 10 luty 2013 - 20:16

jak jeszcze bierzesz ziemie za dopłaty i facet płaci podatek to masz ziemię za darmo do uprawy. W tych czasach to niektórzy bez dopłat to chyba roku by nie przetrwali a co dopiero inwestycje jakieś. Kiedyś owszem nie było dopłat i nawozy były tańsze ale zboże w skupach również było tańsze, teraz są dopłaty nawozy droższe ale i zboże droższe więc coś za coś. Gospodarstwo to jak każda inna firma potrzebuje dobrego managera bez niego słabo przędzie.

Zboże jest droższe bo był nie urodzaj, poczekaj jak się w całej europie urodzi to znowu będzie płacz.... W moich stronach produkuje się ziemniaki i warzywa, jak kg pyrek kosztował 1 pln-a i kapusty też to wszyscy byli mądrzy i brali ziemię sprzęt budowali przechowalnie bo myśleli że tak będzie zawsze teraz mamy praktycznie drugi sezon d*py bladej i jest płacz i zgrzytanie zębami ze złości... Głównym założeniem dopłat jest to żeby ceny żywności były jak najniższe a nie żeby jej cena rosła...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#66 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 10 luty 2013 - 23:04

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE To już naprawdę głupota dawać komuś dopłaty a samemu robić bez dopłat. Owszem mam dwie takie działki jedna 0,11ha a druga 0,26ha tylko temu je zbieram boby mi działki rozdzieliły i nie chce mieć z tym kłopotów. Jak biorę w dzierżawę to ok. płacę podatek ale dopłatę ja piszę...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#67 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 luty 2013 - 07:45

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE a ja się cieszę jak uda mi się wyrwać gdzieś dzierżawę za same dopłaty+podatek. Niestety przeważnie jak się kogoś pyta ile chce za dzierżawę to no pyta ile daje ponad dopłaty i podatek.

#68 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 11 luty 2013 - 09:52

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE kolego to się ciesz że u Ciebie tak jest bo teraz to się rzadko zdaża. Ja wole dopłaty oddać i wychodzę na zero.

#69 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 11 luty 2013 - 10:33

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE @damian40000
@ChiqiutaB
Ja jestem z Podkarpacia, naprawdę nie jest to bogaty region, znaczna większość gruntów, które uprawiam są to dzierżawy, gdyż nie stać mnie na zakup gruntów, do tego mamy małe parcele i pagórki na których osiągnąć plon pszenicy 6t/ha to już naprawdę wyczyn. Jeśli ktoś oskubałby mnie jeszcze dodatkowo z dopłat to wtedy nic tylko zwinąć ten kram i czym innym się zająć. Nie znam Wszej sytuacji Panowie ale pewnie macie lepsze grunty gdzie zbieracie może 8t/ha pszenicy więc warto Wam wziąć z dzierżawę bez dotacji bo im więcej ziemi tym więcej zysku.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#70 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 luty 2013 - 14:55

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE u mnie ziemia jest średnia trafia się 3 klasa a głównie 4-5. Miejscami 6. Taka mozaika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 11 luty 2013 - 16:24

a wiec zabrac wszystkim, ale wszystkim w całej ue, zlikwidowac wszelkie programy jakie tylko istnieja, i jazda bez dopłat zobaczymy kto najdłuzej wytrzyma :)

Kolego co ci przeszkadza że ktoś bierze dopłaty myślę że bardziej każdy powinien pilnować tego co sam robi a nie się kimś interesować.Skoro ci to przeszkadza to sam powinieneś dać przykład i z nich zrezygnować. Po przeczytaniu twoich postów to odnoszę wrażenie że myślisz że jak sąsiadowi nie dadzą to dla ciebie będzie więcej żal mi takich ludzi jak ty

#72 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 luty 2013 - 17:16

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE a mi zal takich jak ty, którzy czytaja wybiorczo i potem to komentuja

#73 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 11 luty 2013 - 17:34

Kolego co ci przeszkadza że ktoś bierze dopłaty myślę że bardziej każdy powinien pilnować tego co sam robi a nie się kimś interesować.Skoro ci to przeszkadza to sam powinieneś dać przykład i z nich zrezygnować. Po przeczytaniu twoich postów to odnoszę wrażenie że myślisz że jak sąsiadowi nie dadzą to dla ciebie będzie więcej żal mi takich ludzi jak ty

kolego potrenuj trochę czytanie ze zrozumieniem ...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#74 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 11 luty 2013 - 20:41

a mi zal takich jak ty, którzy czytaja wybiorczo i potem to komentuja

onw i rolnośrodowiskowe zabrać bo to dla pseudorolników dopłaty do krów zabrać bo nie ma w jego województwie wiec nikt ma nie mieć a najlepiej to wszystko i każdemu bo ja trochę lepiej stoję to wytrzymam a inni niech się zwijają.W każdym poście coś byś odbierał a ty lukasx21 sam może potrenuj zanim się wypowiesz

#75 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:11

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE a ty jak uwazasz ? jak powinna wygladac polityka rolna 2014-2020 ?
co powinno byc zmienione a co nie ?
czego brakuje ?
co jest dobre a co złe ?

#76 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:25

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Nie kłóćcie się jeszcze parlament musi budżet zatwierdzić. Wy juz dzielicie skórę na niedźwiedziu.

#77 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 18 luty 2013 - 14:13

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Powiem na swoim przykładzie dopłat to mi starczy może na nawóz i paliwo i śor. Na resztę muszę dokładać tzn na wynajęcie prasy kombajnu do zboża i do ziemniaków gdyż mnie nie stać żeby kupić swoje maszyny gdyż ceny są jakie są sam wiesz a ceny usług to już z kosmosu owinięcie belki w folie 50zł, 1h kombajnowania 350zł . u nas o dopłaty składa każdy chociaż już zapomniał gdzie ma pole a kasa z dopłat na % ale każdy ma prawo robić co chce gdyby wieksi gospodarze nie brali w dzierżawy to by leżało pole odłogiem albo by sprzedali taniej. Dla mnie sprzet powinien być tańszy i powinno sie dostawać w całości bez możliwości sprzedaży tylko jak nie potrzebny to zwrot maszyny albo jak sie nie gospodarzy to powinni zabierać

#78 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 18 luty 2013 - 16:41

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE skoro ci sie nie opłaca to nie gospodaruj tylko kase z dopłat na % :)
podpowiem ci tak od siebie ze z takiego myslenia niewiele wynika, rzeczywisty zysk z lokat bankowych równa sie 0
to co ci daje bank na lokacie, to jednoczesnie pożera inflacja, bo rzeczywista inflacja w polsce to 5-6%
nie wierz w bajki ze inflacja jest na takim poziomie jaki przedstawiaja specjalisci od ''kreatywnej ekonomii''
wiesz ze do wyliczania inflacji obecnie nie wlicza sie np. cen zywnosci ?
a wiesz czemu ? :)
prosty przykład: jeszcze niedawno paczek kosztował 1zł, a dzisiaj minimum 1,5zł
głupi paczek ! a gdzie reszta ?
kapujesz ?

banki to nie sa frajerzy ani fundacje charytatywne
za lokate daja ci w praktyce ZERO
ale jak wezmiesz od nich kredyt to masz na 20 %(mimo ze w reklamie jest mniej :) ), po odjeciu rzeczywistej inflacji bank i tak ma ponad 10% czystego zysku

Edytowany przez koma666, 18 luty 2013 - 16:44.

#79 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 18 luty 2013 - 17:18

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE Pieniądz robi pieniądz. Nie trzeba nic produkować, wystarczy mieć kasę i pożyczać. Bank z 1 mln depozytu może udzielić 28 mln kredytu.
Sprzęt za darmo? Rożne rzeczy słyszałem ale jeszcze takich głupot to nikt nie proponował.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 18 luty 2013 - 17:31

Dopłaty bezpośrednie 2014-2020 wg nowej polityki rolnej i budżetu UE karolr2 mi kasy z dopłat nie starcza na nawozy. Resztę trzeba dokładać. Staram się kupić nawozy i ropę na początku zimy. Dla mnie dopłaty to dodatkowa kasa i staram się żeby związać wszystko bez dopłat bo nie wiadomo kiedy unia się skończy i trzeba będzie dalej żyć. A za owinięcie beli biorę 5zł i w 5 lat owijarka mi się zwróciła. Prasy i kombajnu nie mam. Za kombajn płaciłem po 330 za hektar za prasę 10zł/szt w słomie i 12zł/szt w trawie.