Polecane posty

gambler    5

powyzej 150-170 km niewiem jaka ma mase ale sasiad ma czeskiego storma 6 m masa około 6 ton ciaga jd 185km i ma ciezko

 

na youtube poogladaj filmiki jest 16" ciaga 4 metry lemkena i ma ciezko widac na filmiku...jeszce kwestia ustawienia głebokosci

 

ten agregat z linku nieposiada wałkow strunowych poszukaj jakiegos farmeta lemkena opal-agri.. wicher.....te wałki robia swietna robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

tak jak kolega wyżej... 150 min a i 200 nie zaszkodzi... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

150 powinno starczyć.Nie porównujcie agregatów Czeskich, Farmeta, Lemkena-Ostroja Wichra do tego, bo te co wymieniłem posiadają gęsiostópki a to jest całkiem inne zapotrzebowanie mocy.

Ten agregat będzie fajną robotę robił, posiada z przodu wał rurowy, i z tyłu dwa croskile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Minimum 150 kucy trzeba zapiać, a jak tern ciężki to i około 200 się przyda.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Bez ok 200 km nie podchodż o ile masz płaskie pola. Możesz zapiąć 150 km o ile chcesz "pyrkotać" 6-7 km/h. Taki agregat potrzebuje sporej predkości by ładnie uprawić więc 200 km to rozsądna moc a jak bedzie 250 to też nie będzie grzechu. Mam znajomego który taki agregat szerokości 4,5m ciąga JD 6920 i na płaskim idzie pięknie ale gdy lekkie górki to mocno czuje. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalin84    0

Ja mam valtre 140 km w 6 cylindrach i taka lipa. Może ktos wie gdzie jest coś takiego na sprzedaż tylko z 5 metrow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Już nie przesadzajmy z tą mocą na płaskim terenie 150KM i będzie szedł wąskie łapki nie szeroki. Nie będzie co prawda demona prędkości ale do przodu ( ciągnik z czasem może będzie większy ) to nie agregat talerzowy że prędkości straszna potrzebna aby ładnie pole doprawić. Za chwilę i 300 będzie za mało. 

@kalimo84 140KM to trochę za mało te 150 to takie minimum, a w 5m interesowało by Cię coś identycznego ? Czy podobnego?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalin84    0

Coś podobnego szukam. Ja i tak będe tym płytko robił bo mam uprawowo siewny 4 metry a ziemia u mnie nie jest taka ciężka lecz trudna w uprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Osobiście ciągam 3m kompaktomat Farmeta ciągnikiem 115 km lub 140 km  po płaskim terenie i uważam że 35 - 40 km / m szerokości roboczej to jet optimum by uzyskać prędkość 9-10 km/h i jaką taką głębokość.. Może mój agregat chodzi ciężej bo jest na gęsiostópach ale w okolicy do 6m Farmetów,Exact, Stromów i innych Kockerlingów idą traktory min 200 km.  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel0418
      Witam,potrzebuje pomocy stoję przed zakupem agregatu uprawowo siewnego do zetora 7745  73km.
      Znalazłem taki o to zestaw,ale nie wiem czy zetor da rade bo gdzie nie gdziee mam gline.https://www.olx.pl/oferta/agregat-aktywny-uprawowo-siewny-lely-nie-amazone-maschio-rabe-CID757-IDmXW4I.html#d20a5ed7cb  proszę o jakieś informację,a może coś innego.
       
       
       
       
       
    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj