Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 17:44

a co ma hydraulika do odpalania chyba kolego nie jestes w temacie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku Dzisiaj, 21:21
  •  

#22 Share KsaweryWodarczyk

KsaweryWodarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 19:44

to znaczy konkretniej z czym jest problem?? z pompa z przodu?? i jak to mozna sprawdzic??

#23 Share krypcio

krypcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 17:54

do krzysztof1987

a co ma hydraulika do odpalania chyba kolego nie jestes w temacie  .

Niestety jestem w temacie  jeżeli pompa dostanie olej to chyba oczywiste że ma ciężej kręcić a co z tym się je to jeśli trochę główkujesz to sam rozwiążesz problem :D

#24 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 18:33

do krzysztof1987

a co ma hydraulika do odpalania chyba kolego nie jestes w temacie  .

Niestety jestem w temacie  jeżeli pompa dostanie olej to chyba oczywiste że ma ciężej kręcić a co z tym się je to jeśli trochę główkujesz to sam rozwiążesz problem :D

kolego że tak powiem nie ucz ojca dzieci robić  :lol:  takich pomp co są w skrzyni biegów to ja w życiu kilka zmieniłem a z hydrauliką to mam doczynienia na bieżąco ponieważ mam koparki a ciągnik 2140 to miałem w najmniejszych częściach i jakoś świetnie jeździ 

a i kolega wcześniej pisał ze na ciepłym odpala gorzej co przeczy twoim teoriom gdyż olej  nie jest taki gęsty jak na zimnym i powodowało by swobodniejszy przepływ tego oleju zawsze gęściejszy ( zimny ) olej stawia wieksze opory więc prawdopodobnie to nie jest przyczyna 

#25 Share KsaweryWodarczyk

KsaweryWodarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 19:33

czyli za slaby akumulator czy silnik puchnie?? i ostatnie czasy podczas orania zaczelo cos stukac i padlo wspomaganie i z tego co sie domyslam to i naped.

#26 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 22:23

kolego a w której części ciągnika mogło zacząć stukać i jaki masz napęd mechaniczny czy hydrauliczny 

#27 Share KsaweryWodarczyk

KsaweryWodarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 15:32

naped hydrauliczny i bylo slychac jak by z silniku brak wspomagania. ale podnosnik z tylu podnosi bez problemu

#28 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 15:52

kolego z przodu nad pompą jest taki zbiorniczek mały sprawdź czy tam jest olej jak nie ma to może byc uszkodzona pompa zasilająca i ta z przodu nie ma oleju i tłoczki głośno chodzą bo nie maja oporu albo jeszcze może byc tak że te tłoczki sie poodkręcały bo i tak tez sie zdarza 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share KsaweryWodarczyk

KsaweryWodarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 16:11

dziekuje  za informacje podasz  mi mejla bo widze ze jestes ogarniety w tym temacie

#30 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 16:20

kolego e- maila wolał bym nie podawać ale jak coś chcesz pisz na priv chętnie pomogę jak będe umiał z napedem hydraulicznym nie robiłem nigdy ale z mechanicznym to kilka jd rozbierałem ale ogólnie super 

#31 Share krypcio

krypcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 18:04

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku  do  krzysztof1987

za nim zaczniesz puszyć się to przeczytaj ze zrozumieniem pytanie cyt.gdy jest cieply ma ciezko odpalic zakrecic walem na zaciag pali z dotyku.Może ci podpowiem zakręcić wałem teraz se pogłówkuj a nie  uczysz dzieci robić  he he Nie chciał bym po twoich naprawach kupić taki ciągnik.Ze masz koparki to nie znaczy że jesteś dobry w te klocki  bo po takich fachowcach co reklamują się to wiadomo o co chodzi ! Osobiście miałem takie przypadki że kilka razy to samą rzecz miałem u mechannika ale niestety i tak sam musiałem to naprawić . Ale to tylko moja wina bo trzeba było iść do sklepu i kupić specjalne klucze i zabrać się samemu, ftedy miałbym KASE w kieszeni i kupę wolnego czasu no i nerwy niezszargane .

Edytowany przez krypcio, 21 styczeń 2015 - 18:14.

#32 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 19:29

do  krzysztof1987

za nim zaczniesz puszyć się to przeczytaj ze zrozumieniem pytanie cyt.gdy jest cieply ma ciezko odpalic zakrecic walem na zaciag pali z dotyku.Może ci podpowiem zakręcić wałem teraz se pogłówkuj a nie  uczysz dzieci robić  he he Nie chciał bym po twoich naprawach kupić taki ciągnik.Ze masz koparki to nie znaczy że jesteś dobry w te klocki  bo po takich fachowcach co reklamują się to wiadomo o co chodzi ! Osobiście miałem takie przypadki że kilka razy to samą rzecz miałem u mechannika ale niestety i tak sam musiałem to naprawić . Ale to tylko moja wina bo trzeba było iść do sklepu i kupić specjalne klucze i zabrać się samemu, ftedy miałbym KASE w kieszeni i kupę wolnego czasu no i nerwy niezszargane .

krypcio no chyba musisz jeszcze na parę lat wrócić do szkolnej ławki, no i tym razem siąść do pierwszej ławki i słuchać nauczycieli, a nie schować się w ostatniej i czekać na przerwę, żeby polecieć do WC na pojarę .

Jak byś uważał na lekcjach fizyki, to wiedział byś, że ciecze takie jak OLEJ pod wpływem temperatury stają się rzadsze czyt. (ich lepkość się zmniejsza tzn. stawiają mniejszy opór), a więc rozgrzany silnik jest łatwiej uruchomić jeżeli olej w hydraulice jest cieplejszy.co przeczy twoim teoriom kolego fizyki nie oszukasz  :D

Nigdzie się nie reklamuję, bo nie mam czasu żeby zarobkowo naprawiać maszyn. A i kolego gratuluje PIERWSZYCH w życiu kluczy  :D

#33 Share qazpl

qazpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 08:12

kolego z przodu nad pompą jest taki zbiorniczek mały sprawdź czy tam jest olej jak nie ma to może byc uszkodzona pompa zasilająca i ta z przodu nie ma oleju i tłoczki głośno chodzą bo nie maja oporu albo jeszcze może byc tak że te tłoczki sie poodkręcały bo i tak tez sie zdarza 

A to do czego poprzykręcane są te tłoczki? Bo widać że ogarniasz temat hydrauliki w John Deere.

#34 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 08:39

kolego tłoczki znajdują sie w pompie z przodu ciągnika bo jd ma 2 pompy jedną w skrzyni biegów która odpowiada za wałek półbiegi smarowanie skrzyni i tłoczy olej do zbiorniczka z przodu przed chłodnicą a pompa tłoczkowa ( przednia) pobiera olej ze zbiorniczka i jak nie ma oleju to tłoczki tez mogą głośno pracować nie muszą sie odkręcać kolego jak bys potrzebował pomocy pisz jak będę potrafił to chętnie pomogę

#35 Share qazpl

qazpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 09:01

Napisałeś że tłoczki w pompie mogą się po odkręcać, to do czego są przykęcone? To jest proste pytanie jak wiesz że się odkręcają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 09:52

tzn to nie są dokładnie tłoczki bo tłoczki sie ciągle ruszają ale każdy tłoczek ma zaworek i te zaworki sie odkręcaja od korpusu i uderzają w obudowe za żle sformułowanie tego przepraszam bo ktos mógł to źle zrozumieć