Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share martek

martek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 luty 2013 - 19:55

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku Witam wszystkich
Potrzebuje opinie i spostrzeżenia na temat awaryjności, spalanie i cen części do John Deera 2130.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku Dzisiaj, 01:27
  •  

#2 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 08 luty 2013 - 21:43

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku Posiadam johna 2140. Fajny sprzęcik, miałem roblemy z hydrauliką ale juz naprawione,obydwie pompy wymieniłem i jest git. Bardzo zwrotny ciągniczek, Trochę za mały jak dla mnie,przydałby mi się większy. Ogólnie pozytywne wrażenia. Mogę oddać swojego za 30 do lekkiej negocjacji:) Marzy mi się zetor 12145 lub 12245

Posiadam johna 2140. Fajny sprzęcik, miałem roblemy z hydrauliką ale juz naprawione,obydwie pompy wymieniłem i jest git. Bardzo zwrotny ciągniczek, Trochę za mały jak dla mnie,przydałby mi się większy. Ogólnie pozytywne wrażenia. Mogę oddać swojego za 30 do lekkiej negocjacji:) Marzy mi się zetor 12145 lub 12245

#3 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 08 luty 2013 - 22:09

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku Jest to niezwykle stronnicza wypowiedź. Jak chce sprzedać to jasne że zachwala.

#4 Share martek

martek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:13

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku A jak spalanie bo to chyba bardzo istotne pytanie? Ja szukam coś do max 70KM z oszczędnyma a zarazem trwałym silnikiem i resztą. Myślałem także i landinim jest na perkinsie (niebieski MF) jest tani w utrzymaniu silnik i spalanie ale co do rszty to też nie wiem. Ale każda opinia mi się przyda...

#5 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:17

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku Ja mam akurat 2850 to jest 86km i powiem że swoje spali ale robotę robi jak trzeba i się nie sypie jak czas uprawiać ziemie.
Trudno spalanie wyliczyć ale podobnie jak c-360 tylko że wydajniej praca przebiega i więcej na tym samym paliwie zrobisz.
Miałem MF 3060 i trochę lipny był. W rolce perkins kopyta wystawił bo miał cięzko.

Edytowany przez lemysz1, 08 luty 2013 - 22:19.

#6 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:22

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku Stronnicza odpowiedż,hmm, powiedziałem że były problemy z hydrauliką bo to bolączka tych ciągników, a reszta to same fakty. Mam porównanie z pronarem 1025 to john o niebo wygodniejszy. Co do spalania to powiem Ci że musi miec co robić, ja trochę ciągałem opryskiwacz to całkiem spore spalanie było. Nie pamietam już ile ale byłem nie miło zaskoczony, za to w pługu to tak jak każdy. Na hektar ok 14 litrów wychodziło na 4 i 5 klasie w 4 skibach. Kolega lemysz mówi ze odrazu stronniczo bo chcę sprzedać, ja tylko mówie ile dla mnie jest warty, a sprzedawać na siłę nie mam zamiaru, ktos by dał tyle to dobrze, jak nie to bedzie u mnie jeszcze pracował. Pozdrawiam

#7 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:25

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku Dobrze mówisz że musi mieć konkretną robotę bo inaczej pali sporo w lekkiej pracy.

#8 Share martek

martek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:30

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku To Ci powiem że miałeś lipnego ferdka.... W zeszłym roku kęciłem u szwagra jego rolką i ciągnikiem ... uwaga MF 255 siano i gdyby nie to że wypadł bym przez przednią szybe to dawał radę... Ale powracając do tematu oczywiści każdy ciągnik jeżeli ma odpowiednio dobrane narzędzie do i mało spali i robotę pogna. Ja obecnie posiadam pół rocznego lamborghini R2 Target(72km) i jestem zadowolony z zakupu orka 4,6 litra na moto godzinę, pługiem 3 skibowym Kverland obrotowy 3x45 ziemia 3i4 klasy. Ale obecnie szukam czegoś bez przodka, mam jeszcze C 330M i zamirzam go sprzedać i w jego miejsce coś jak JD lub Landini ostatecznie Renaul....

#9 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:34

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku No tak tylko prasowałem new hollandem pasowym na sporych górach i nie tam 100balotów rocznie ale 20 razy tyle i wywalił kopyta.

#10 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:36

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku Wiecie,te sprzęty nie są nowe także nie wiadomo czy wywali kopyto bo jest "ZŁY" czy bo zużyty. To jest bardzo cięzko ocenić przy kilkunastoletnim sprzęcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:39

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku Jeżeli bez przodu to polecam te stare deutze około 70km. Chłodzone na powietrze malutko palą i mało się psują. Są naprawdę trwałe.

#12 Share martek

martek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:41

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku No to tak góry pasówka owszem ale baloty to powiem Ci tak że tylko ja zwijałem jakieś 8-9 dni non stop od ranka do wieczora z przerwą na obiad i piwko oczywiści. to nawet tych balotów nikt nie liczył ale bylo ich naprawdę sporo ale oczywiście na nizinach....

#13 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:44

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku U mnie trzeba do dobijania z góry zajeżdzać bo pod górę to 125km nie daje rady

#14 Share martek

martek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:44

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku Deutz słuszna uwaga godna przemyślenia dzięki.
A co do zużycia to może w jakich rękach chodził jak ktoś dbal to będzie chodził i chodził

#15 Share dyrektor3

dyrektor3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:27

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku Ja posiadam właśnie JD 2130 od kilku lat, jestem z niego zadowolony nigdy nie sprawił mi problemu, części w sumie dostępne i naturalnie droższe. W każdym bądź razie nie zamieniłbym go na C-360 lub MF 255- ba nawet nie ma co porównywać. Kabina, ogrzewanie, nawiewy, siedzenie pneumatyczne, wspomaganie kierownicy, napęd 4x4(hydrauliczny). Spalanie zależne od operatora-generalnie orka 1 ha należy spodziewać się około 15 litrów (ciężkie iły).Jak sprzęt jest w dobrym stanie Będziesz zadowolony. Mój jest z 1984 r.

#16 Share mucha7

mucha7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 08:18

John Deere 2130 wasze opinie o tym sprzęciku Koledzy mam pytanie gdzie idzie linak licznika motogodzin bo w moim JD2130 jej niema a chciałbym założyć ?

#17 Share KsaweryWodarczyk

KsaweryWodarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 16:58

witam mam taki problem posiadam od niedawna jd 2130 i gdy jest cieply ma ciezko odpalic zakrecic walem na zaciag pali z dotyku. nie kopci  moc jest idzie ladnie. dgy zimny pali ladnie. prosze o pomoc

#18 Share DobryxD

DobryxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, majsterkowanie itp

Napisany 08 styczeń 2015 - 18:53

jak ten JD odpala w zime ? mam takiego na oku http://olx.pl/oferta...html#666723c7ab chodzi mi tego JD do ośnieżania, potrzebuje tani dobry ciągnik do ośnieżania najlepiej 4x4

Edytowany przez DobryxD, 08 styczeń 2015 - 18:54.

#19 Share KsaweryWodarczyk

KsaweryWodarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 21:53

witam szczeze powiem ze mam swojego ze 3 miesiace. ale co do odpalania to powiem ze przy 7 stopniach nie tak zle odpalil  jak na ten rocznik pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krypcio

krypcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 17:30

Kolego prawdopodobnie masz problem z hydrauliką i dlatego na ciepłym wolno kręci