Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łącznik centralny hydrauliczny

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 luty 2013 - 17:01

Łącznik centralny hydrauliczny Witam, co myślicie o takim łączniku do ciągnika 85 KM?
http://allegro.pl/ci...2963456451.html
Jak coś takiego sprawdza się w praktyce?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łącznik centralny hydrauliczny Dzisiaj, 20:03
  •  

#2 Share danieloz22

danieloz22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 luty 2013 - 18:08

Łącznik centralny hydrauliczny Mi się podoba poza jednym detalem. Brak rozdzielacza wmontowanego. Przy przypinaniu maszyn w celu przypięcia i odpięcia wciąż będziesz musiał chodzić do ciągnika. Bo wątpię iż masz w nim przyciski albo coś do sterowania wyjściami hydrauliki zewnętrznej z zewnątrz.
Ps. możesz zastosować dodatkowy rozdzielacz jednosekcyjny. Wg. mnie jak masz kasę to polecam.

Edytowany przez danieloz22, 08 luty 2013 - 18:11.

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 08 luty 2013 - 18:18

Łącznik centralny hydrauliczny Mam taki, super rzecz, ale jest problem z zapinaniem. Ja w NH T 5060 wkładam rękę pod podłogę i steruję nim, i to najlepiej małym wydatku oleju.Problem jest z rozdzielaczem, a dokładnie z sterowaniem.

#4 Share danieloz22

danieloz22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 luty 2013 - 18:46

Łącznik centralny hydrauliczny http://allegro.pl/ro...2983970260.html

Ja bym coś takiego proponował. W ciągniku dźwignię unieruchamiasz w pozycji przepływu oleju i strujesz z zewnątrz.

Edytowany przez danieloz22, 08 luty 2013 - 18:47.

#5 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 08 luty 2013 - 18:54

Łącznik centralny hydrauliczny A nie można go trzymać za ten łańcuszek z kabiny przy podpinaniu? Jak go wysteruję z zewnątrz tym rozdzielaczem to nie będę mógł sterować z wewnątrz a chyba chodzi o regulację bez wychodzenia z kabiny.

#6 Share Mati171892

Mati171892

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 08 luty 2013 - 19:02

Łącznik centralny hydrauliczny hej ja posiadam taki łącznik powiem ci że super rzecz a szczególnie podczas orki. Najlepiej się spisuje w czasie suszy bo nie raz ciężko zagłębić pług bo lata są jakie są i wtedy łącznikiem możesz zagłębić pierwszą skibe i już nie wyskoczy. ja podczas zapinania maszyny rozciągam łącznik i wtedy z zewnątrz steruje podnośnikiem i zapinam.

#7 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 08 luty 2013 - 19:27

Łącznik centralny hydrauliczny W sumie zapinanie maszyny to najmniejszy problem :) A jak z regulacją, jest precyzyjna? I czy ta kostka z blokadą jest 100% tzn. nie rozregulowuje się w czasie dłuższej pracy?

#8 Share Mati171892

Mati171892

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:18

Łącznik centralny hydrauliczny właśnie też się tego bałem ale jest wszystko w porządku nie ma mowy o jakiejkolwiek zmianie:) nawet przez całą noc nie puści

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:52

Łącznik centralny hydrauliczny Dzięki Mati chyba się zdecyduję na ten wynalazek B)

#10 Share danieloz22

danieloz22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 luty 2013 - 07:38

Łącznik centralny hydrauliczny wrócę do kewstii rozdzielacza. Otóż jak będziesz chciał sterować siłownikiem z wnętrza kabiny to rozdzielacz zewnętrzny blokujesz na stałe w pozycji przepływ i można sterować od wenątrz. Wtedy sterownie odbywa się tak, jakby go tam wogule nie było.

#11 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:38

Łącznik centralny hydrauliczny Witam. Już stałem się posiadaczem tego łącznika. Do zapinania wysiadanie z kabiny nie jest konieczne tylko wcześniej wkładamy bolec z kulą a później wystarczy nakierować go na kulę przy pomocy łańcuszka. Banalnie proste, pozdrawiam :D

#12 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 24 luty 2013 - 22:31

Łącznik centralny hydrauliczny Kolego jeśli byś podał wymiary był bym bardzo wdzięczny, chodzi mi o wymiary: średnica cylindra i tłoczyska, bo myślę żeby zrobić coś takiego z siłownika?? Najlepiej oczywiście zmierz suwmiarką.

Edytowany przez Junkers, 24 luty 2013 - 22:49.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#13 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 25 luty 2013 - 08:45

Łącznik centralny hydrauliczny cylinder 80mm, tłok 35mm.
Siłownika najlepiej szukaj z jakiegoś pługa obrotowego bo jest bardzo zbliżony wymiarami. Siłownik z obrotu pługa ma otwory na sworznie i kostkę blokującą czyli praktycznie gotowy łącznik, tak teraz pomyślałem. No chyba, że masz już siłownik. Pozdrawiam

#14 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 25 luty 2013 - 18:40

Łącznik centralny hydrauliczny Dzięki wielkie za wymiary, mam siłownik ze złomu dosyć gruby ale nie wiem czy nie będzie za długi, porównam sobie ten siłownik z wymiarami tymi co podałeś i tymi z rysunku technicznego na aukcji co kupiłeś i może coś z tego będzie, bo nie uśmiecha mi się co chwilę zeskakiwać z ciągnika.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 wrzesień 2013 - 09:52

Łącznik centralny hydrauliczny Ją mam taki łącznik na c 330 i wystarcza wtedy siłownik 60/30/250 nie ma problemu z sciagnieciem kosiarki rotacyjnej w położeniu transportowym czy ciężkich balotow koszty wykonania na haku CBM większe bo sam hak 350 pln ją osobiście przyspawalem porządnie jabłka od starej rzymki bo w ciapku nie ma problemu z siegnieciem do dźwigni z tylu! Mnie to kosztowało około 500 złotych ale wygoda w pracy bezcenna czy to w orce czy w wozeniu bel, podobnie jest że wspomaganiem na orbitrol w ciagniku jak ktoś nie pojeździł to mówi że to zbędny wydatek!

Dodaj odpowiedź