agrofoto

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo

Polecane posty

Z tym się nie zgodze. Dokrzewi się na wiosnę jeśli będą odpowiednie warunki.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Pszenżyto powinno być zasiane zgodnie z terminem agrotechnicznym, ponieważ potrzebuje dłuższego okresu jesienią by się rozkrzewić. Proces ten wiosną będzie bardzo słaby i trudno to poprawić , co można zrobić to maksymalnie wzmocnić te rozkrzewienia, które już sa i tak prowadzić plantację aby nie dopuścic do redukcji źdźbeł. Wysoka pierwsza dawka azotu może w tym pomóc, pilnowac zabiegu regulatorem w fazie 31 i w opraciu o stan plantacji dać odpowiednia druga dawkę azotu zaraz po strzeleniu w źdźbło 31/32. Do tego dobry zabieg fungicydowy razem z regulatorem. W miare czasu i rozwoju sytuacji oraz stanu plantacji odpowiednio dobierac poziom intensywności kolejnych zabiegów.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Czyli jak śnieg póści idę jeszcze raz na pole liczyć obsadę i trzeba będzie podjąć decyzje bo o rozkrzewieniu raczej mowy juz nie ma. Może owies uda się zasiać i sprzedać jako konsumpcyjny.

Decyzja juz podięta, pszenzyto zostaje na polu, dostało 250kg/h saletry, teraz czekam na BBCH 31 z regulatorem i fungicydem i drugą dawka azotu.

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy w życie można zastosować medax top, odmiana dańkowskie diament? W jakiej fazie?

 

To jeszcze jedno pytanie odnosnie skracania żyta.

Chce skracać je CCC. Na stronach BASF znalazłem:

Cechy charakterystyczne:

  • Promieniowanie słoneczne bardzo korzystnie wpływa na działanie CCC
  • Łączene stosowanie CCC z triazolami (fungicydy) poprawia jego skuteczność
  • Mieszany w jednym zabiegu z herbicydami z grupy sulfonylomoczników chlorek chlormekwatu może prowadzić do uszkodzeń na plantacji. Zalecamy ostrożność.
  • Łączenie CCC w jednym zabiegu z herbicydami z grupy regulatorów wzrostu, między innymi zawierającymi 2,4D, MCPA, oraz dicambę, chlorpyralid, czy fluroksypyr wymaga dużego doświadczenia i ostrożności, mogą nastąpić uszkodzenia roślin.
  • CCC popularnie stosowany jest do tzw. zabiegu dokrzewiającego w fazie pełni krzewienia, jeśli wystąpią w tym okresie przymrozki może to być przyczyna niewielkich uszkodzeń roślin.
  • CCC jak każda substancja z grupy regulatorów wzrostu nie powinna być stosowana w warunkach silnej suszy.

 

CCC chce połączyć z Mustangiem Forte który zawiera 2,4D. Na etykiecie MF jest napisane że można stosować, dzwoniłem do przedstawiciela który potwierdził że nie ma przeciwskazań. Mógłby Pan wytłumaczyć dlaczego zamieszczacie tkie informacje? Na co znaczy stwierdzenie wymaga ostrożności?

 

I jeszcze jedna prośba czy zdjęcie żyta przedstawia fazę BBCH30? W tej fazie powinno się zastosować CCC, wczesniej niż w pszenicy, zgadza się?

post-13082-0-70492200-1366694323_thumb.jpg

post-13082-0-70492200-1366694323_thumb.jpg

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

  • Podobna zawartość

    • Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????
       
      U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 
       
    • Przez Taurus83
      Jak myślicie zdałoby to egzamin?
      Podłogą beton. 
      Ściany wysokie na 2-2.5m z blachy trapezowej. Słupy metalowe co tyle metrów ile trzeba. Przykrycie z plandeki opierajacej się  na trókątnych poprzeczkach jak w naczepie ciezarowej. 
      Silos byłby przejazdowy. Szerokość powiedzmy 8 metrów. Długi ze  20.  Jedna sciane możnaby dostawiac z gotowych elementów a na drugiej zrobić drzwi. Blachę używaną można kupić bardzo tanio. Słupy też po cenie złomu. Plandeka jak do przyczep na metry. Trójkąty wyspawać i gotowe. Albo nawet z amelinium zrobic zeby bylo latwo montować. Raczej przez zimę bym tam nie trzymał ale do grudnia? Koszt na szybko policzony to ok 15 tys.  Ok 250-300 ton pszenicy by weszło do takiego magazynu 
    • Przez Kondzio342
      Witam Jestem zainteresowany zakupem Bina na zboże chodzi o ladownosc okolo 20-30 ton. Jakiego wybrac producenta zalety i wady. Jaka firme montujaca wojewodztwo łódzkie. Moze ma ktos jakieś namiary. Prosze o propozycje i opinie.
    • Przez michal_19
      Czy zaprawiajac pszenżyto zaprawą i nawozem donasiennym łączycie razem te zabiegi , czy najpierw zaprawa potem nawóz. Chciałbym zaprawic kinto duo + primus b+ i nie wiem czy robić to oddZielnie czy razem. 
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj