Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo

53 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek175

tomek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 21 luty 2013 - 20:01

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo czekam na kolejne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo Dzisiaj, 14:03
  •  

#22 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 luty 2013 - 20:02

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo Świetny pomysł, świetne wykonanie. Oby więcej takich prezentacji ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#23 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 21 luty 2013 - 20:02

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo bardzo fajnie zorganizowane spotkanie!!

Pozdrawiam i czekam na następne tego typu rzeczy :)
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#24 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 21 luty 2013 - 20:15

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo Będzie jakiś materiał wideo z prezentacji? Bo nie zdążyłem...

#25 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 21 luty 2013 - 20:20

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo Będzie, prezentacja była nagrywana.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#26 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 luty 2013 - 20:27

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo A odpowiedzi na pytania, na które nie odpowiedziano będą opublikowane na AF?

#27 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 luty 2013 - 21:46

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo będzie, będzie, postaramy się na jutro, ale nie obiecuję - bardziej realny jest poniedziałek

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#28 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 21 luty 2013 - 21:51

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo super!!! oby więcej takich prezentacji, teraz przydałoby się coś o ochronie fungicydowej środki na T1 T2 itd. Pozdrawiam i mam nadzieje, że to nie ostatnia prezentacja :)
ZETOR Team !!!

#29 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 22 luty 2013 - 09:49

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo ja również czekam na relację bo nie obejrzałem i zgadzam się że przyda się o ochronie zbóż i rzepaku
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#30 Share stajniaomega

stajniaomega

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 22 luty 2013 - 10:50

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo Fantastyczne. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo Dzisiaj, 14:03
  •  

#31 Share marcin7245

marcin7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 luty 2013 - 11:46

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo Super wykład,prosimy o więcej . A co sądzicie o precyzyjnym prowadzeniu nawożenia w gospodarstwach a co za tym idzie profesjonalne próby glebowe,

#32 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 22 luty 2013 - 21:32

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo 3 dni nie wchodziłem i akurat w tym czasie takie wydarzenie mnie o minęło. Mam nadzieje że szybko ukaże się relacja.

#33 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 25 luty 2013 - 21:22

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo

Za chwilę kolejne części

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#34 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 26 luty 2013 - 10:18

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo Jeśli macie Państwo jakieś pytania, które nasuneły sie w trakcie oglądania relacji, lub zostały już zadane, a przez przypadek je pomineliśmy, to w tym miejscu napewno odpowiemy
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2013 - 10:41

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo .

Edytowany przez e1leex, 19 luty 2014 - 23:47.

#36 Share bobi70

bobi70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 luty 2013 - 12:58

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo Witam!
Kiedyś uczono mnie, że stosowanie reglatora wzrostu nie powinno być łączone z innymi środkami chemicznymi.
Zadawałem pytanie na prezentacji, jednak nie doczekałem się odpowiedzi. Powtórzę:
- czy stosowanie mieszanek zbiornikowych CCC z fungicydami nie jest niebezpieczne dla roślin?
- czy ewentualnie można prosić o zaproponowanie sprawdzonych mieszanin CCC z fungicydem?

#37 Share piotrek071993

piotrek071993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 luty 2013 - 17:40

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo Witam!
Ja mam takie pytanie: przy jakiej obsadzie roślin na m2 należy zastosować regulator wzrostu w celu dokrzewienia pszenicy

#38 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 27 luty 2013 - 12:01

Witam!
Kiedyś uczono mnie, że stosowanie reglatora wzrostu nie powinno być łączone z innymi środkami chemicznymi.
Zadawałem pytanie na prezentacji, jednak nie doczekałem się odpowiedzi. Powtórzę:
- czy stosowanie mieszanek zbiornikowych CCC z fungicydami nie jest niebezpieczne dla roślin?
- czy ewentualnie można prosić o zaproponowanie sprawdzonych mieszanin CCC z fungicydem?

- czy stosowanie mieszanek zbiornikowych z CCC nie jest niebezpieczne?
Odpowiem tak, generalnie stosowanie regulatorów wzrostu wymaga sporej wiedzy i praktyki. Z mego doświadczenia wynika, że łączenie CCC z fungicydami jest raczej bezpieczne. Pytanie czy i co jeszcze planujemy dodać do zbiornika. Jeśli tylko fungicyd, raczej nie powinno być problemu. Polecam zajrzeć na stronę medaxtop.pl gdzie znajdzie Pan opisy poszczególnych substancji z ewentualnymi uwagami co do mieszanin. To o czym chyba wspominałem w trakcie prezentacji, to w przypadku łacznego stosowania z triazolami bądź produktami w formulacji olejowej można zastanowić się nad obniżeniem dawki regulatora wzrostu. TU jednak warto brać pod uwagę również inne czynniki, takie jak temperatury w dniu zabiegu, nasłonecznienie, odmiana czy obsada roślin. Dopiero w oparciu o nie decydowac o wysokości dawki. Niestety niema prostej recepty.
- czy można ewentualnie prosic o zaproponowanie mieszanin CCC z fungicydem.
Tak jak piszę powyżej nie powinno byc problemów z mieszaniem. Ja wyznaję zasadę aby maksymalnie wykorzystywać sprzęt i oszczędzać czas, stąd moim zdaniem w zależności od technologii jaką Pan planuje chronić zaproponowałbym łączne zastosowanie CCC np. z Capalo w dawce 1,5l/ha. Innym dobrym fungicydem, w mniej intensywnej technologii jest łączne zastosowanie CCC z Duettem Star w dawce 1l/ha. Oba fungicydy bardzo dobrze zwalczą mączniaka i pozostałe choroby. Capalo polecałbym zwłaszcza w sytuacji, kiedy ma Pan obawy o porażenie chorobami podstawy źdźbła, wtedy też zabieg należałoby wykonać możliwie wcześnie czyli pod koniec krzewienia / na początku strzelania w źdźbło (BBCH 30/31). Mam tu na mysli takie płodozmiany, gdzie pszenica jest po pszenicy, generalnie duży jest udział zbóz w płodozmianie lub np. przyorywana jest słoma. Są to czynniki mocno sprzyjające chorobom podstawy źdżbła.

Witam!
Ja mam takie pytanie: przy jakiej obsadzie roślin na m2 należy zastosować regulator wzrostu w celu dokrzewienia pszenicy

w zależności od krzewistości odmiany, stanowiska czy np. planowanego nawożenia azotowego mozna przyjąć, że jeśli jest mniej niż 250 - 300 roślin, podkreślam roślin należałoby rozważać zabieg dokrzewiający. Tak jak mówiłem podczas prezentacji aby był skuteczny pownien zostać wykonany w fazie krzewienia pszenicy tj BBCH 25-29, zdecydowanie przed ukazaniem się pierwszego kolanka.

Ja zadałem dwa pytania, ale niestety nie zostały zatwierdzone przez moderatora, więc zadam je tutaj.
1. Czy pierwszą dawkę wiosennego azotu, powinniśmy regulować względem obsady roślin na m2, czy pędów na m2?
2. Czy stosowanie regulatorów wzrostu, z fungicydami z grupy triazoli, wzmaga działanie regulacji wzrostu?

Czy stosowanie regulatorów wzrostu, z fungicydami z grupy triazoli, wzmaga działanie regulacji wzrostu?
Tak jak wspominałem podczas prezentacji, fungicydy z grupy triazoli wspomagają działanie regulatora wzrostu ponieważ same są regulatorami. Dodatkowo, z reguły fungicydy z swym składzie zawierają adiuwanty co równiez wspomaga regulator.
Czy pierwszą dawkę wiosennego azotu, powinniśmy regulować względem obsady roślin na m2, czy pędów na m2?
Tak pierwsza dawka azotu może i powinna stymulować wzrost i rozwój. Jeśli mamy zbyt wysoką obsadę, obniżając ilość azotu w pierwszej dawce organiczymy krzewienie, i odwrotnie, przy zbyt niskiej obsadzie stosując wyższą dawkę azotu pobudzimy rośliny do intensywniejszego krzewienia, co można jeszcze dodatkowo wesprzeć zabiegiem dokrzewiającym przy użyciu CCC.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#39 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 27 luty 2013 - 13:24

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo Witam
Jak pan odniesie się do możliwości łącznego stosowania Medax Top lub innych regulatorów wzrostu z nawozami nalistnymi zawierające w swoim składzie P oraz K ? Z tego co wiem stosowanie tych makroelementów w fazie strzelania w źdzbło również pozytywnie wpływa na grubość słomy. Lecz często takie mieszaniny potrafią się ścinać
. Jaka forma helatowania jest najodpowiednia? I o czym należy pamiętać w trakcie tworzenia takich mieszanin?
Czy znane są panu jakeś wyniki badań dotyczące możliwości stosowania mieszanin regulatorów wzrostu z insektycydami z grupy fosfororganiczych i pyretroidów.

Jeszcze jedna ważna kewstia:
Procheksadion wapnia w celu wysokiej efektywności musi mieć prowidłowo zburforowano wodę!!! ( dotyczy stosowania w sadownictwie " Regalis")
Czy w przypadku Medax Top zakwaszanie wody kwaskiem cytrynowym lub siarczanem amonu jest równie wskazane. ( dotyczy twardości wody na poziomie 320 mg CaCO3).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 27 luty 2013 - 13:25

Znajdź pierwsze kolanko. Jak prawidłowo skracać zboża? Pierwsza w Polsce prezentacja na żywo Witam czy warto zastosować ccc wiosna na do krzewienie pszenżyta siane 8 października po burakach obsada w miarę dobra ale słabo rozkrzewiona odmiana pigmej z góry dzięki za odpowiedz
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!