Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hesston - opinie i doświadcznia

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 30 grudzień 2013 - 21:08

Hesston - opinie i doświadcznia nie powiem Ci jak ta prasa sie sprawuje bo nie posiadam tego modelu, ale ja bym szukał takiej w lepszym stanie, a z którego roku ona jest ?
Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hesston - opinie i doświadcznia Dzisiaj, 06:15
  •  

#22 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 22:20

Hesston - opinie i doświadcznia Wg mnie nie warto się pakować w taki sprzęt, ma on docisk regulowany mechanicznie, za te pieniądze zdecydowanie wolałbym rozejrzeć się za takim czymś: http://tablica.pl/of...html#b8de314881 Poza tym jeden pas w tym Hesstonie wygląda trochę niepewnie, a na pasy trzeba zwracać największą uwagę.

#23 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 16:29

Hesston - opinie i doświadcznia ja bym wolał tego Hesstona niż Rivierre. Kuzyn ma Rivierre i nie jest zadowolony. Z kolei znajomy ma taką Hesstonke i chwali sobie, a rocznie dużo beluje. Sam chciałem kupić taką Hesstonke, ale wtedy były po >15 000zł, a to było sporo poza budżet. Wiem że 5540 miały problem z zaczęciem beli, przez proste pasy zaraz za podbieraczem, ale 5670 ma walec nad podbieraczem i lekko odgina pasy i jest lepiej.

#24 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 17:20

Hesston - opinie i doświadcznia Ok, ale jaki model ma kuzyn? Pewnie rc 121. Gdyby nie trafiła się JD 5 km ode mnie za fajne pieniądze to pewnie na podwórku stałaby rc 115 albo rc 125. Poczytaj sobie opinie o tej prasie, rzadko można trafić na jakieś skargi. Kupując taką Hesstonkę albo JD 550 masz pewność, że mokry materiał będzie się owijał na walec główny (dlatego od razu dorobiłem u siebie nóż zgarniający), a w rivierre o tym nie słyszałem. Poza tym w Hesstonie walec nie jest okrągły, dlatego ciężej dorobić jakiś nóż.

#25 Share rolnik550

rolnik550

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 31 grudzień 2013 - 19:47

Hesston - opinie i doświadcznia Dzięki za opinię, zastanowię się jeszcze nad tą prasą.

#26 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 21:10

Hesston - opinie i doświadcznia nie nie nie. Ma Rc126 i niezbyt chwali. Fakt, o ile trudno ją zapchać to narzeka na gładkie pasy bo sie rwą. Łożyska drogie. W Hesstonie czy JD masz pasy karbowane, a one są dużo mocniejsze ;)

#27 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 00:50

Hesston - opinie i doświadcznia No nie wiem, może ma jakąś trefną. W rivierkach też zdarzają się karbowane pasy, najczęściej mają delikatne karby, tak jak w Hesstonie ;)

#28 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 01 styczeń 2014 - 12:37

Hesston - opinie i doświadcznia @Jano7711 możesz dać jakąś fotkę tego noża?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 16:51

Hesston - opinie i doświadcznia Proszę bardzo, fotki są już w galerii. Dokładniejsze pojawią się w sobotę, ponieważ na razie mam tylko takie.
http://www.agrofoto....oz-zgarniajacy/
http://www.agrofoto....oz-zgarniajacy/

#30 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 19:05

Hesston - opinie i doświadcznia no właśnie on ma całkiem gładkie pasy. Możliwe że kupił zajechaną

#31 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 06:53

byłbym wdzięczny jakby ktoś mi podpowiedział gdzie są punkty smarowania prasy Hesston 5670/H. albo zbliżonych modeli. 

#32 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 06 maj 2016 - 11:37

Koledzy muszę dorobić nóż zgarniający na wałku zaczynającym belkę w hesston 5670. Kupiłem niedawno ten model i nie ma w niej właśnie tego noża, z informacji co znalazłem w necie to do sianokiszonki musi być bo się podobno owija na tymże wałku. Słyszałem też że jest jakaś blacha którą się montuje przy tym wałku ale ja takiej nie posiadam w komplecie. dokładniej to chodzi o coś takiego jak jest w linku, zaraz za tym wałkiem widać blachę http://technikboerse...51d_800x600.jpg

Podobno ta blacha jest ruchoma, jak tak to w jaki sposób ma się ruszać? Dajcie znać jak to u was wygląda i jakiej szerokości jest ta blacha to coś sobie wystrugam w międzyczasie

Zdjęcie tego wałka w mojej galerii Hesston 5670 ktoś coś pomoże?

Edytowany przez grzesiek88, 06 maj 2016 - 19:43.

#33 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 06:39

pytanie do znawców tej prasy czy skrajne pasy powinny być założone odwronie jak na linku do zdjęcia?

Jaka powinna być odległość od tej listwy do wałka zgarnijącego. U mnie jak założę tą listwę tak aby najdłuższa krawędź opierała się o te dwa płaskowniki (te co są otwory do montażu tej listwy) to odległość między wałkiem a listwą jest z 3-5 cm. I tamtędy prawdopodobnie przechodzi materiał i potem owija go albo przeżuca przez pasy z przodu. Czy dobrze kombinuje że powinna być mniejsza odległość i jak ją zniwelować

#34 Share Tomas1987

Tomas1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,motoryzacja

Napisany 06 lipiec 2016 - 22:17

Hesston - opinie i doświadcznia Nie posiadam takiej prasy lecz poszukuje Hesstona czytałem na forum że odległość wynosi 0,9 cm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share DARIUSZA323

DARIUSZA323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 11:40

Hesston - opinie i doświadcznia Panowie gdziee moge kupic czesci zamienne do hesstona 5640 chodzi mi dokładniej o mocowanie walków po ktorych obracaja sie pasy. Znaczy w walku jest łozysko i to lożysko jest na takiej jakby tulejce która jest przykrecana śrubą do obudowy i o to mocowanie mi chodzi gdyz łożysko stanelo deba o wyrobilo to mocowanie. A moze naspawac i przetoczyc to wszystko ,tylko ze to jest lane z żeliwa i nie wiem czy da rade tak zrobic.