Jano7711

Hesston - opinie i doświadcznia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jano7711    65

Witam. Jestem nowy na forum, więc jeśli coś jest nie tak to przepraszam i mnie poprawcie. Potrzebuję się dowiedzieć jak najwięcej o prasach Hesston a konkretnie o modelach "5670/H" i "5540". Wiem, że "H" oznacza hydrauliczny docisk. Przez pewien czas zdążyłem się już parę rzeczy dowiedzieć o tym sprzęcie, ale chętnie bym uzupełnił swoją wiedzę, najlepiej doświadczeniami użytkowników. Proszę nie pisać rzeczy typu "słyszałem jak sąsiad dzwonił na złom, bo mu się źle sprawowała". Interesuje mnie zdanie osób, które miały styczność z taką prasą. Chciałbym znać wady (o nich za bardzo nie słyszałem) i zalety tego sprzętu. Czy występuje tam owijanie materiału na wałki? Czy ma problem z pobieraniem materiału? (te dwie kwestie mnie najbardziej nurtują). Z góry dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem. Założyłem ten temat, bo być może dojdzie do zakupu czegoś takiego i chcę jak najwięcej o tym wiedzieć. Na co zwracać uwagę przy zakupie? ;) A i jeszcze jedno, proszę także nie pisać komentarzy typu "lepiej dołożyć i kupić JD", gdyż na dobrego JD mnie za bardzo nie stać i interesuje mnie Hesston. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

Ja posiadam od jakiś 7 sezonów hesstona 5650 i nie zamienie jej na żadną inną puki sprawuje się świetnie.

Zalety to prosta budowa nie ma się praktycznie co psuć. Cżesci jesli cos sie ma popsuć to sprezyny na podbieraku koszt ok 5 zł łozysko na rolce koszt około 100 zł.

Materiał pobiera bardzo dobrze nie mam z typ problemów. c 360 smiga z nia bez najmniejszych problemów przewaznie prasuje 385 bo szybciej idzie.

U mnie sie zbytnio nie nudzi w sezonie rok w rok zarabiam nią na druga taką bez problemowo.

Ja jak kupiłem to miałem problem z wypadaniem belek ale nie wiedziałem żę ma odzutnik bel i wytarczy go tylko odpowiednio wyregulować i świga super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

A gdzie to wspomniane łożysko można dokupić? U dilera NH? Dziękuję za opinię.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

jak miałem kupować prase to też sie ostro interesowałem Hesstonem. Wtedy w przyzwoitych pieniądzach można było kupić 5540. Jak oglądałem 5670 to za mniej niż 15 000zł nie było nic ciekawego, a nie mogłem przeznaczyć więcej niż ok 13 000zł, ale mniejsza z tym :D Otóż słyszałem opinie że 5540 ma czasami problemy z zaczęciem beli. Powód jest prosty, bo zaraz za podbieraczem są proste pasy i materiał ma problem sie "przebić". Oglądałem kilka 5540 i tylko w 1 przy pasach była taka belka, co lekko odchylała pasy i facet mówił że nie ma problemów z zaczęciem beli. Także jeśli chcesz 5540 to zwróć uwage czy ma tą belke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    256

ja od lipca 2012 posiadam 5670H, ogólnie na prasę nie narzekam. grubszych awarii nie było. w prasie przydałby się szerszy podbieracz, a bajką byłoby owijanie siatką. c 360 jest trochę za słaby do niej ale jak dużo nie ma roboty to się opęka. najlepiej 70-80KM. z zaczęciem belki nigdy nie miałem problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    256

jeżeli by miała chodzić z c 360 więcej niż jeden sezon to nie. za słaby ciągnik. do większego to tak. tylko gwiazdy poszerzające podbierak by się przydały. do c 360 lepsza będzie 5650.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikwww4    0

Posiadam na sprzedaż gwiazdy nagarniające pokosy do prasy hesston 5650.796759878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maserato    0

Witam

Posiadam ten model prasy tylko z symbolem "AUTO". Z początku miałem kilka problemów z nią wynikających z nieznajomościi prasy i drobnej usterki. Aktualnie prasa śmiga jak marzenie.. belot zbity i ładnie sie rozwija w oborze:) .U mnie współpracuje z MTZ 82. Jak dla mnie świetna prasa za niezbyt duże pieniądze( ja za swoją dałem 15000zł z w idealnym stanie) wiec polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kefir5169    1

-- połączono --

 

Witam serdecznie.

Panowie stałem się nowym posiadaczem prasy Hesston 5540. Poprzedni właściciel prasował nią tylko słomę, ja natomiast będę jej używał też to sianokiszonki. Dlatego chciał bym was prosić o pomoc, bo nie mam pojęcia jak się przy niej ustawia zgniot belki. Może ktoś będzie miał czas i chęci by wstawić fotki co i jak poustawiać?

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

u dealera nh można ale ja nie kupuje u dealera w Lublinie jest kilka sklepów gdzie mozna dostać praktycznie każde łozysko aby tylko podac wymiare lub stare dac i u dealera chcieli tej samej firmy 360 zł a w ABS serwis dostałem za 98zł Agro Mireks 78 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam89    6

Witam.

Posiadam model 5670H od ponad roku. Prasa ogólnie bardzo prosta w budowie. Przy zakupie tego typu prasy należy zwrócić uwagę praktycznie na wszystko od stanu pasów, aż po elektrykę. Pasy najlepiej powinny być karbowane (ułatwia to pracę z sianokiszonką), powinna posiadać tzw. zgarniak (metalowa listwa na walcu napędzającym bele, która ułatwia rozpoczynanie formowania belki) dzięki niemu materiał nie cofa się na podbierak. Jeśli chodzi o owijanie materiału na wałki, to owszem przez rok użytkowania zdarzyło się iż materiał owinął się na wałkach znajdujących się na klapie komory (2 dolne). Problem ten wynikał ze złego ustawienia noży zgarniających (ktoś na forum już o tym wspominał, chodziło wtedy o wałki odcisku), były nie równo ustawione, po wyregulowaniu noży problem znikł. Jeśli pasy będą dość mocno wyeksplatowane (dość duże przerwy między nimi) może dochodzić do tego, że materiał (chodzi tu głównie o sianokiszonkę) może przedostawać się miedzy nimi na walce pędne. Przy zakupie warto sprawdzić dokładnie działanie sterownika (działanie wszystkich funkcji automatycznych tj. sprawdzenie czujników w prasie). Podczas użytkowania prasy najpoważniejszym defektem było uszkodzenie zaworu, którym ustawia się siłę zgniotu, powodowało to ciągłe spadki siły docisku. Defekt wynikł z niewiedzy podczas użytkowania tj. podczas kręcenia zaworem do max granicy został przecięty oring. Koszt nowego zaworu w serwisie NH to coś ok 1000 zł (serwis twierdził że jest to cześć nie rozbieralna). Stary regulator rozłożyłem na części pierwsze, wystarczyło wymienić kpl oringów (koszt ok 15 zł), i następnie złożyć go z powrotem. Zapotrzebowanie na moc prasa ma umiarkowane w słomie i suchym siennie C360 daje rade, natomiast w sianokiszonce ma trochę ciężko. Bolączką tej prasy jest wąski podbierak, zdarzało się że materiał uciekał z podbieraka na boki. Po założeniu gum na bokach podbieraka problem ten się nie pojawiał.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

Mam prasę Hesston 5540 - sprawuje się dobrze, prasuje zarówno siano, słomę jak i sianokiszonkę. muszę wymienić w niej pasy - oryginalnie są ze strukturą ziarna ryżu, czy można wymienić pasy na gładkie - z minimalną strukturą, nie "śliskie" np. takie: http://allegro.pl/pasy-do-pras-john-deere-vicon-new-holland-i3312968102.html ??

Czy nie będą się ślizgać? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Z jakimi obrotami silnika owijasz bele i ile razy, z jakim ciągnikiem współpracuje ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Nie śpiesz sie z kupnem, popatrz jeszcze może sie trawi w lepszym stanie


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

nie powiem Ci jak ta prasa sie sprawuje bo nie posiadam tego modelu, ale ja bym szukał takiej w lepszym stanie, a z którego roku ona jest ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Wg mnie nie warto się pakować w taki sprzęt, ma on docisk regulowany mechanicznie, za te pieniądze zdecydowanie wolałbym rozejrzeć się za takim czymś: http://tablica.pl/oferta/prasa-zwijajaca-rivierre-casalis-rc-125-nie-john-deere-deutz-fahr-ID4v8qB.html#b8de314881 Poza tym jeden pas w tym Hesstonie wygląda trochę niepewnie, a na pasy trzeba zwracać największą uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

ja bym wolał tego Hesstona niż Rivierre. Kuzyn ma Rivierre i nie jest zadowolony. Z kolei znajomy ma taką Hesstonke i chwali sobie, a rocznie dużo beluje. Sam chciałem kupić taką Hesstonke, ale wtedy były po >15 000zł, a to było sporo poza budżet. Wiem że 5540 miały problem z zaczęciem beli, przez proste pasy zaraz za podbieraczem, ale 5670 ma walec nad podbieraczem i lekko odgina pasy i jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Ok, ale jaki model ma kuzyn? Pewnie rc 121. Gdyby nie trafiła się JD 5 km ode mnie za fajne pieniądze to pewnie na podwórku stałaby rc 115 albo rc 125. Poczytaj sobie opinie o tej prasie, rzadko można trafić na jakieś skargi. Kupując taką Hesstonkę albo JD 550 masz pewność, że mokry materiał będzie się owijał na walec główny (dlatego od razu dorobiłem u siebie nóż zgarniający), a w rivierre o tym nie słyszałem. Poza tym w Hesstonie walec nie jest okrągły, dlatego ciężej dorobić jakiś nóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj