Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hesston - opinie i doświadcznia

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 08 luty 2013 - 14:33

Hesston - opinie i doświadcznia Witam. Jestem nowy na forum, więc jeśli coś jest nie tak to przepraszam i mnie poprawcie. Potrzebuję się dowiedzieć jak najwięcej o prasach Hesston a konkretnie o modelach "5670/H" i "5540". Wiem, że "H" oznacza hydrauliczny docisk. Przez pewien czas zdążyłem się już parę rzeczy dowiedzieć o tym sprzęcie, ale chętnie bym uzupełnił swoją wiedzę, najlepiej doświadczeniami użytkowników. Proszę nie pisać rzeczy typu "słyszałem jak sąsiad dzwonił na złom, bo mu się źle sprawowała". Interesuje mnie zdanie osób, które miały styczność z taką prasą. Chciałbym znać wady (o nich za bardzo nie słyszałem) i zalety tego sprzętu. Czy występuje tam owijanie materiału na wałki? Czy ma problem z pobieraniem materiału? (te dwie kwestie mnie najbardziej nurtują). Z góry dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem. Założyłem ten temat, bo być może dojdzie do zakupu czegoś takiego i chcę jak najwięcej o tym wiedzieć. Na co zwracać uwagę przy zakupie? ;) A i jeszcze jedno, proszę także nie pisać komentarzy typu "lepiej dołożyć i kupić JD", gdyż na dobrego JD mnie za bardzo nie stać i interesuje mnie Hesston. B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hesston - opinie i doświadcznia Dzisiaj, 23:04
  •  

#2 Share CBMarek

CBMarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 08 luty 2013 - 15:12

Hesston - opinie i doświadcznia Ja posiadam od jakiś 7 sezonów hesstona 5650 i nie zamienie jej na żadną inną puki sprawuje się świetnie.
Zalety to prosta budowa nie ma się praktycznie co psuć. Cżesci jesli cos sie ma popsuć to sprezyny na podbieraku koszt ok 5 zł łozysko na rolce koszt około 100 zł.
Materiał pobiera bardzo dobrze nie mam z typ problemów. c 360 smiga z nia bez najmniejszych problemów przewaznie prasuje 385 bo szybciej idzie.
U mnie sie zbytnio nie nudzi w sezonie rok w rok zarabiam nią na druga taką bez problemowo.
Ja jak kupiłem to miałem problem z wypadaniem belek ale nie wiedziałem żę ma odzutnik bel i wytarczy go tylko odpowiednio wyregulować i świga super

#3 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 08 luty 2013 - 15:39

Hesston - opinie i doświadcznia A gdzie to wspomniane łożysko można dokupić? U dilera NH? Dziękuję za opinię.

#4 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 08 luty 2013 - 18:33

Hesston - opinie i doświadcznia jak miałem kupować prase to też sie ostro interesowałem Hesstonem. Wtedy w przyzwoitych pieniądzach można było kupić 5540. Jak oglądałem 5670 to za mniej niż 15 000zł nie było nic ciekawego, a nie mogłem przeznaczyć więcej niż ok 13 000zł, ale mniejsza z tym :D Otóż słyszałem opinie że 5540 ma czasami problemy z zaczęciem beli. Powód jest prosty, bo zaraz za podbieraczem są proste pasy i materiał ma problem sie "przebić". Oglądałem kilka 5540 i tylko w 1 przy pasach była taka belka, co lekko odchylała pasy i facet mówił że nie ma problemów z zaczęciem beli. Także jeśli chcesz 5540 to zwróć uwage czy ma tą belke

#5 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 12 luty 2013 - 21:47

Hesston - opinie i doświadcznia ja od lipca 2012 posiadam 5670H, ogólnie na prasę nie narzekam. grubszych awarii nie było. w prasie przydałby się szerszy podbieracz, a bajką byłoby owijanie siatką. c 360 jest trochę za słaby do niej ale jak dużo nie ma roboty to się opęka. najlepiej 70-80KM. z zaczęciem belki nigdy nie miałem problemu

#6 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 12 luty 2013 - 22:01

Hesston - opinie i doświadcznia Poleciłbyś ten sprzęt?

#7 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 19 luty 2013 - 20:51

Hesston - opinie i doświadcznia jeżeli by miała chodzić z c 360 więcej niż jeden sezon to nie. za słaby ciągnik. do większego to tak. tylko gwiazdy poszerzające podbierak by się przydały. do c 360 lepsza będzie 5650.

#8 Share wikwww4

wikwww4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 luty 2013 - 14:14

Hesston - opinie i doświadcznia Posiadam na sprzedaż gwiazdy nagarniające pokosy do prasy hesston 5650.796759878

#9 Share Maserato

Maserato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 luty 2013 - 10:39

Hesston - opinie i doświadcznia Witam
Posiadam ten model prasy tylko z symbolem "AUTO". Z początku miałem kilka problemów z nią wynikających z nieznajomościi prasy i drobnej usterki. Aktualnie prasa śmiga jak marzenie.. belot zbity i ładnie sie rozwija w oborze:) .U mnie współpracuje z MTZ 82. Jak dla mnie świetna prasa za niezbyt duże pieniądze( ja za swoją dałem 15000zł z w idealnym stanie) wiec polecam.

#10 Share Kefir5169

Kefir5169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 11:49

Hesston - opinie i doświadcznia -- połączono --

Witam serdecznie.
Panowie stałem się nowym posiadaczem prasy Hesston 5540. Poprzedni właściciel prasował nią tylko słomę, ja natomiast będę jej używał też to sianokiszonki. Dlatego chciał bym was prosić o pomoc, bo nie mam pojęcia jak się przy niej ustawia zgniot belki. Może ktoś będzie miał czas i chęci by wstawić fotki co i jak poustawiać?

Edytowany przez Marcin91, 03 marzec 2013 - 15:43.
dublowanie tematów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 13:47

Hesston - opinie i doświadcznia http://www.agrofoto....6-hesston-5540/
Chyba tutaj jest pokazana regulacja zgniotu w tej prasie ;)

#12 Share CBMarek

CBMarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 16:22

Hesston - opinie i doświadcznia u dealera nh można ale ja nie kupuje u dealera w Lublinie jest kilka sklepów gdzie mozna dostać praktycznie każde łozysko aby tylko podac wymiare lub stare dac i u dealera chcieli tej samej firmy 360 zł a w ABS serwis dostałem za 98zł Agro Mireks 78 zł

#13 Share Adam89

Adam89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 21:18

Hesston - opinie i doświadcznia Witam.
Posiadam model 5670H od ponad roku. Prasa ogólnie bardzo prosta w budowie. Przy zakupie tego typu prasy należy zwrócić uwagę praktycznie na wszystko od stanu pasów, aż po elektrykę. Pasy najlepiej powinny być karbowane (ułatwia to pracę z sianokiszonką), powinna posiadać tzw. zgarniak (metalowa listwa na walcu napędzającym bele, która ułatwia rozpoczynanie formowania belki) dzięki niemu materiał nie cofa się na podbierak. Jeśli chodzi o owijanie materiału na wałki, to owszem przez rok użytkowania zdarzyło się iż materiał owinął się na wałkach znajdujących się na klapie komory (2 dolne). Problem ten wynikał ze złego ustawienia noży zgarniających (ktoś na forum już o tym wspominał, chodziło wtedy o wałki odcisku), były nie równo ustawione, po wyregulowaniu noży problem znikł. Jeśli pasy będą dość mocno wyeksplatowane (dość duże przerwy między nimi) może dochodzić do tego, że materiał (chodzi tu głównie o sianokiszonkę) może przedostawać się miedzy nimi na walce pędne. Przy zakupie warto sprawdzić dokładnie działanie sterownika (działanie wszystkich funkcji automatycznych tj. sprawdzenie czujników w prasie). Podczas użytkowania prasy najpoważniejszym defektem było uszkodzenie zaworu, którym ustawia się siłę zgniotu, powodowało to ciągłe spadki siły docisku. Defekt wynikł z niewiedzy podczas użytkowania tj. podczas kręcenia zaworem do max granicy został przecięty oring. Koszt nowego zaworu w serwisie NH to coś ok 1000 zł (serwis twierdził że jest to cześć nie rozbieralna). Stary regulator rozłożyłem na części pierwsze, wystarczyło wymienić kpl oringów (koszt ok 15 zł), i następnie złożyć go z powrotem. Zapotrzebowanie na moc prasa ma umiarkowane w słomie i suchym siennie C360 daje rade, natomiast w sianokiszonce ma trochę ciężko. Bolączką tej prasy jest wąski podbierak, zdarzało się że materiał uciekał z podbieraka na boki. Po założeniu gum na bokach podbieraka problem ten się nie pojawiał.

#14 Share askakonik

askakonik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 10:15

Hesston - opinie i doświadcznia Mam prasę Hesston 5540 - sprawuje się dobrze, prasuje zarówno siano, słomę jak i sianokiszonkę. muszę wymienić w niej pasy - oryginalnie są ze strukturą ziarna ryżu, czy można wymienić pasy na gładkie - z minimalną strukturą, nie "śliskie" np. takie: http://allegro.pl/pa...3312968102.html ??
Czy nie będą się ślizgać? Z góry dziękuję za pomoc.

#15 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 19 lipiec 2013 - 12:13

Hesston - opinie i doświadcznia Z jakimi obrotami silnika owijasz bele i ile razy, z jakim ciągnikiem współpracuje ?
Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

#16 Share rolnik550

rolnik550

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 08 grudzień 2013 - 20:43

Hesston - opinie i doświadcznia Witam, mam pytanie jakiej produkcji są te prasy hesston?

#17 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 22:40

Hesston - opinie i doświadcznia
Kansas zobacz http://en.wikipedia.org/wiki/Hesston,_Kansas

Edytowany przez bartek1992, 08 grudzień 2013 - 22:42.

Hesston 5540

#18 Share rolnik550

rolnik550

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 19:11

Hesston - opinie i doświadcznia Dzięki za odpowiedż bartek1992, mam jeszczo jedno pytanie, poszukuję właśnie takiej prasy i mam jedną na oku tylko nie wiem czy jest ona godna uwagi za tą cenę, czy będzie jeszcze dobrze prasowała. Z góry dzięki za odpowiedż :)
http://tablica.pl/of...html#80cfeb1e2a

#19 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:18

Hesston - opinie i doświadcznia Nie śpiesz sie z kupnem, popatrz jeszcze może sie trawi w lepszym stanie
Hesston 5540

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rolnik550

rolnik550

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:31

Hesston - opinie i doświadcznia To znaczy że, nie jest taka dobra?