Zaloguj się, aby obserwować  
kreda79

koszt budynku - obory. Proszę o pomoc

Polecane posty

kreda79    0

Posiadam obecnie oborę uwięziową na 33szt, która składa się z dwóch części. W jedniej jest 15szt, w drugiej 18.

Chcę ją przerobić na wolnostanowiskową ale muszę dostawić budynek.

Miałoby się na całej powierzchni docelowo zmieścić 100 szt.

Ile kosztowało by zbudowanie budynku na same legowiska i wybieg. Jaki najtańszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Żeby coś takiego zrobić potrzebne są jakieś plany, wymiary. Nikt z powietrza i bez obadania podłoża nie powie Tobie ile takie coś może kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kreda79    0
Napisano (edytowany)

To może mógłby najpierw podrzucić mi pomysł jak to można przerobić. Bo narazie to mam mnóstwo pomysłów ale żaden nie jest super rozwiązaniem. Zastanawiam się jakie rozwiązanie wybrać. Mogę stawiać z dwóch stron istniejącej obory. Jest szeroko i długo.

W istniejącej oborze jest dojarka przewodowa i niechcielibyśmy jej wyrzucać ( a nawet nie możemy - PROW MGR)

Edytowano przez kreda79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Trzeba by było zapodać jakieś zdjęcia lub szkice jak aktualnie to wygląda to może coś doradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kreda79    0

chodnik

kanał gnojowy

stanowiska

korytarz paszowy

stanowiska

kanał gnojowy

chodnik

chodnik

kanał gnojowy

stanowiska

korytarz paszowy

stanowiska

kanał gnojowy

chodnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dojarka woda

 

drzwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kreda79    0

chodnik kanał gnojowy stanowiska korytarz paszowy stanowiska kanał gnojowy chodnik chodnik kanał gnojowy stanowiska korytarz paszowy stanowiska kanał gnojowy chodnik dojarka woda drzwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

"obrazek" w oknie edycji tekstu.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dajmiżyć
      Witam,
       
      Posiadam budynek ,który chciałbym przeznaczyć pod chlewnię 10 loch,knur,tuczniki.Jest to nowy budynek nie zgłoszony  jeszcze do użytku,gdzie zgłosić i jakie są wymagania pod tego typu działalność?
    • Przez warchest
      Witam mam takie pytania . Otoz nadszedł czas by zmienic dach na budynku gospodarczym tzn to byla obora ze stodola teraz aktualnie jest tam przechowywane zboze przerobione na typowe magazyny . zmiana by byla i drzewa czyli wiezby dachowej oraz eternitu jest to duzy budynek .pytanie jest takie jak to teraz jest z tymi budowami itd czy jak firma bedzie mi to robic to musi mi wystawic jakas fakture czy cos i firma musi byc zarejestrowana itd  jak to dokladnie wyglada z firma taka umowe jakas z nimi sie podpisuje czy jak . a konieczna jest zmiana poniewaz drzewo skrakcialo juz i eternit tez juz kiepsko wyglada wiec jest to wymiana z koniecznosci i bardzo duzy koszt bedzie i obciazenie ale coz tak musi byc .
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, wiem, że podobne tematy już były, ale wszystko jest z przed x lat. Ceny wszystkiego się zmieniają i poglądy użytkowników również. 
      w przyszłości zastanawiam się nad budową obory uwięziowej na 50 sztuk w której będą się znajdowały krowy mleczne i kilka sztuk jałowic. Obora miała by być bez użycia słomy, pod krowami maty, za krowami ruszta (wszystko lądowałoby w szambie - szambo na ile l gnojowicy.?) Miały by być dwa rzędy stanowisk no i w środku przejazdowy korytarz paszowy. Zbiornik na mleko jakiej pojemności?  no i dojarka przewodowa na 6 aparatów udojowych. 
      I tu moje pytanie czy orientujecie się jaki byłby koszt takiej obory.? materiał plus należność dla firmy za wykonanie.? 
      Czy użytkujecie takie obory na tyle sztuk bez ściółki, krówki na matach a za nimi ruszta. Jak się u Was to sprawuje.?
      proszę nie pisać, że lepsza wolno-stanowiskowa (może i tak) ale w moim przypadku wchodzi w grę tylko uwięziowa. 
      za wszelkie informacje dot.ceny i użytkowania będę wdzięczny.
       
    • Przez bob124a
      Witam Panowie mam poważny problem chce ocieplić beton w oborze u świń dlatego bo mam na nim zboże.Chce to zrobić tanim kosztem i myślałem od spodu przykleić styropian 5 cm , na belki 3cm na klej i do pewności przykręcić kołkami zaciągnąć klejem i siatką a łączenia miedzy nimi do pewności  zakleić pianką .Tylko teraz moje pytanie  czy przez takie coś nie bedzie przechodzić wilgoć? i czy nie będzie się skraplać?  Beton ma wymiary 15 na 15  i  oprócz ścian jest podparty na 4 filarach pośrodku i był dawany gruby drut żeby można było sypać dużo zboża.. Teraz sąsiad przyszedł i stwierdził ze to będzie źle .Wiec jest jeszcze inna propozycja  ale już droższa dać styropian i folie u góry ale trzeba robić wylewkę i dawać zbrojenie żeby styropian się nie zapadł pod ciężarem.Ja bym wolał na dole dlatego że będzie  taniej i bym wykorzystał puste  pola niepotrzebne miedzy belkami tylko czy będzie dobrze .Powiedzcie mi jak wy byście to zrobili i co myślicie o tym styropianie na suficie.  Dodam że na betonie po żniwach mam około 50ton zboża  a myślę że do 100  to tam spokojnie wsypę filary sa grube  belki mocne tylko problem z tą wilgocią
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj