Zaloguj się, aby obserwować  
poziom123

Claas Protector czy Fortschritt e 512

Polecane posty

kapec24    37

A ile kasy chcesz wyłożyć, to może swoją 512-stkę Ci sprzedam xD

512 jest porównywalne z bizonem, tyle że silnik IFA oszczędniejszy od bizonowskiego. Co do części to nie ma problemu z dostępnością, tylko czsowo to nie bardzo wychodzi, np. my przeważnie w pankowie zamawiamy i kurie rano na drugi dzień dowozi, a jak coś na szybko to szukamy w radziejowie, wągrowcu czy sepólnie krajeńskim. do silnika sa części w przyłubiu k. torunia ( tylko nie wiem z jakich ty okolic jesteś)

Ogólnie z Fortschritta jesteśmy zadowoleni i przymierzamy sie do 524/525MDW

teraz niech ktoś ci o clasie opowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Kolego protector ma silnik 4-garowy i 72 KM, heder przeważnie 3 metry później przy prasowaniu "małą kostką" może być problem i nie wiem czy do niego można sieczkarnie założyć bo będzie miał ciężko. Mercator 50 to jest to samo co protector tylko jest młodszy też odradzam. Najlepiej kupić mercatora 60 albo 75. one mają silniki 6 garowe (około 100 KM) perkins, mercedes albo deutz, heder 3,6 metra. Silnik to najlepiej wybrać perkinsa albo mercedesa, Ja mam mercatora 60 78 rocznik silnik mercedesa heder 3,6 metra, sieczkarnia, wszystkie nowe opony, stan bardzo dobry i dałem za niego 27000 PLN zł. Class ma ogólnie drobie części np. oryginalny pas jezdny 1700 zł u korbanka, zamiennik 500 zł. Wydajność chyba mniejsza niż w bizonie, spalanie troche mniejsze (silnik mercedesa). Z awarii to jeden wytrząsacz sie oberwał.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator902    1

Ja posiadam claasa mercatora więc jest to podobny kombajn. Mało pali bo posiada silnik perkinsa (nie do zajechania) części są trochę drogie ale za to dostępnością nie mam problemu. Ja nie zamienił bym go na nic innego choć najpierw też miałem kupić fortschritta . Wujek który posiadał fortschritt e514 a potem 524 mdw po kupnie claasa dominatora 85 mówi że nareszcie wie że kosi. Ogólnie protector czy mercator to bardzo udane kombajny ja kosze rocznie 60 ha. Jest bardzo prosty w obsłudze i wszystko masz pod ręką najlepszym rozwiązaniem jest rozdzielacz hydrauliczny ponieważ posiada jedną wajchę do obsługi całej hydrauliki całego kombajnu co znacznie ułatwia prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

witam ,72 Km na protektora i kose 3m to nie tak malo ,sieczkarnie raczej sie zalozy, jak bedzie nie wyjechany to posluzy bo to wytrzymale maszyny

sam mam claasa tylko ze senatora pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego ja ci polecem coś z MF ja mam 520 105km 6cyl bardzo oszczędny perkins. szeroka młucarnia plus 6 wytrzasaczy robi swoje heder 3m to idzie lepiej jak bizon na prawdę polcecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja mam mercatora 70 i też jestem zadowolony z tego sprzętu żeby jeszcze rura się hydraulicznie rozkładała to w ogóle bajka by było części można łatwo dostać zamienników też jest nie mało więc spokojnie można kupować tylko ja bym do tych 20tyś z 5 dołożył żeby lepszy znaleźć ewentualnie dołożyć po kupnie w wymianę niektórych części bo na pewno będzie tego wymagał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O a ja mam rurę hydrauliczną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbitoja    4

Jeżeli podoba ci sie Claas? I masz jakis na oku, spokojnie mozesz go brać. Moim zadaniem Claasy najlepsze kombajny. Nie palą zbyt dużo, i co najważniejsze bez awaryjne. Ja mam Claasa dominator 76 mam go juz 4lata i nie robiłem w nim dosłownie nic, po za wymienianiem oleju filtrów itd. Polecam claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj