Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas czy fortschritt

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share poziom123

poziom123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 luty 2013 - 20:33

claas czy fortschritt Witam.
Mam pytanie co wybrać claas protector czy fortschritt e 512 proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas czy fortschritt Dzisiaj, 16:32
  •  

#2 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 07 luty 2013 - 21:20

claas czy fortschritt A ile kasy chcesz wyłożyć, to może swoją 512-stkę Ci sprzedam xd
512 jest porównywalne z bizonem, tyle że silnik IFA oszczędniejszy od bizonowskiego. Co do części to nie ma problemu z dostępnością, tylko czsowo to nie bardzo wychodzi, np. my przeważnie w pankowie zamawiamy i kurie rano na drugi dzień dowozi, a jak coś na szybko to szukamy w radziejowie, wągrowcu czy sepólnie krajeńskim. do silnika sa części w przyłubiu k. torunia ( tylko nie wiem z jakich ty okolic jesteś)
Ogólnie z Fortschritta jesteśmy zadowoleni i przymierzamy sie do 524/525MDW
teraz niech ktoś ci o clasie opowie

#3 Share poziom123

poziom123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 luty 2013 - 21:29

claas czy fortschritt mam 20tyś.

#4 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 07 luty 2013 - 21:35

claas czy fortschritt Kolego protector ma silnik 4-garowy i 72 KM, heder przeważnie 3 metry później przy prasowaniu "małą kostką" może być problem i nie wiem czy do niego można sieczkarnie założyć bo będzie miał ciężko. Mercator 50 to jest to samo co protector tylko jest młodszy też odradzam. Najlepiej kupić mercatora 60 albo 75. one mają silniki 6 garowe (około 100 KM) perkins, mercedes albo deutz, heder 3,6 metra. Silnik to najlepiej wybrać perkinsa albo mercedesa, Ja mam mercatora 60 78 rocznik silnik mercedesa heder 3,6 metra, sieczkarnia, wszystkie nowe opony, stan bardzo dobry i dałem za niego 27000 PLN zł. Class ma ogólnie drobie części np. oryginalny pas jezdny 1700 zł u korbanka, zamiennik 500 zł. Wydajność chyba mniejsza niż w bizonie, spalanie troche mniejsze (silnik mercedesa). Z awarii to jeden wytrząsacz sie oberwał.
Pozdrawiam

#5 Share mercator902

mercator902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 luty 2013 - 22:00

claas czy fortschritt Ja posiadam claasa mercatora więc jest to podobny kombajn. Mało pali bo posiada silnik perkinsa (nie do zajechania) części są trochę drogie ale za to dostępnością nie mam problemu. Ja nie zamienił bym go na nic innego choć najpierw też miałem kupić fortschritta . Wujek który posiadał fortschritt e514 a potem 524 mdw po kupnie claasa dominatora 85 mówi że nareszcie wie że kosi. Ogólnie protector czy mercator to bardzo udane kombajny ja kosze rocznie 60 ha. Jest bardzo prosty w obsłudze i wszystko masz pod ręką najlepszym rozwiązaniem jest rozdzielacz hydrauliczny ponieważ posiada jedną wajchę do obsługi całej hydrauliki całego kombajnu co znacznie ułatwia prace

#6 Share daniu

daniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 07 luty 2013 - 22:11

claas czy fortschritt witam ,72 Km na protektora i kose 3m to nie tak malo ,sieczkarnie raczej sie zalozy, jak bedzie nie wyjechany to posluzy bo to wytrzymale maszyny
sam mam claasa tylko ze senatora pozdrawiam

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2013 - 02:40

claas czy fortschritt Kolego ja ci polecem coś z MF ja mam 520 105km 6cyl bardzo oszczędny perkins. szeroka młucarnia plus 6 wytrzasaczy robi swoje heder 3m to idzie lepiej jak bizon na prawdę polcecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 951 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 08 luty 2013 - 07:38

claas czy fortschritt Ja mam mercatora 70 i też jestem zadowolony z tego sprzętu żeby jeszcze rura się hydraulicznie rozkładała to w ogóle bajka by było części można łatwo dostać zamienników też jest nie mało więc spokojnie można kupować tylko ja bym do tych 20tyś z 5 dołożył żeby lepszy znaleźć ewentualnie dołożyć po kupnie w wymianę niektórych części bo na pewno będzie tego wymagał

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2013 - 09:35

claas czy fortschritt O a ja mam rurę hydrauliczną :D

#10 Share poziom123

poziom123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 luty 2013 - 10:38

claas czy fortschritt a protector w których latach był produkowany

#11 Share mikuaa3

mikuaa3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 luty 2013 - 11:22

claas czy fortschritt Protector był produkowany w latach 1968-1972

#12 Share poziom123

poziom123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 luty 2013 - 15:53

claas czy fortschritt dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share norbitoja

norbitoja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam na moj YT: https://www.youtube.com/watch?v=4CufaWLRiLc

Napisany 02 kwiecień 2013 - 21:26

claas czy fortschritt Jeżeli podoba ci sie Claas? I masz jakis na oku, spokojnie mozesz go brać. Moim zadaniem Claasy najlepsze kombajny. Nie palą zbyt dużo, i co najważniejsze bez awaryjne. Ja mam Claasa dominator 76 mam go juz 4lata i nie robiłem w nim dosłownie nic, po za wymienianiem oleju filtrów itd. Polecam claasa

Dodaj odpowiedź