Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki FOTON

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share fotonlodzkie

fotonlodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 luty 2013 - 21:23

Ciągniki FOTON dziękuje bardzo. Słyszałem że ten foton to cały MTZ belarus tylko inna kabina czy ktoś może się na ten temat wypowiedzieć? Czy nie które części mogą pasować od niego do chińczyka? Czytałem że mają silniki perkinsa przednią oś bodajże carraro i niemieckie sprzęgło LUK o ile się nie mylę. Czy to jest prawda że jest wiele zamienników które są np. od Pronara itd. Czy jest gdzieś jakaś książka od tego Fotona przetłumaczona na język polski albo chociaż angielski? Nie jestem żadnym mechanikiem i mogę się mylić. Proszę o odpowiedzi.:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki FOTON Dzisiaj, 16:02
  •  

#22 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 20 luty 2013 - 00:04

Ciągniki FOTON no raczej sie mylisz :) chyba ze od pronara zefira bo to też chińczyk tyle ze nie z fabryki fotona a YTO podejrzewam ze może tam być coś podobnego bo wszystkie Chińskie marki są dosyć znormalizowane bo u nich reguluje to jakiś przepis ale to bardziej dotyczy np Fotona i luzhonga bo Yto i foton to chyba no może nie rózne światy ale chociaż kontynenty ;)

#23 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:KPK kumurun Team

Napisany 24 luty 2013 - 14:14

Ciągniki FOTON

dziękuje bardzo. Słyszałem że ten foton to cały MTZ belarus tylko inna kabina czy ktoś może się na ten temat wypowiedzieć? Czy nie które części mogą pasować od niego do chińczyka? Czytałem że mają silniki perkinsa przednią oś bodajże carraro i niemieckie sprzęgło LUK o ile się nie mylę. Czy to jest prawda że jest wiele zamienników które są np. od Pronara itd. Czy jest gdzieś jakaś książka od tego Fotona przetłumaczona na język polski albo chociaż angielski? Nie jestem żadnym mechanikiem i mogę się mylić. Proszę o odpowiedzi. :)

jak to mtz belaus to są inne ciągniki ja mam fotona 404
KPK Kumurun Team

#24 Share xxxxmen

xxxxmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 19:14

Ciągniki FOTON

Kolego pół roku i ty ocenisz ciągnik ? ile nabiłeś mth ??? 100, 300, 500 ?? wpierdziel sie na 1000 HA tym fotonem swoim to ci kleknie po 1000 mth takie to jest wytrzymale. Szajs jak inne mtz, belarusy, itp itd niestety.

Mnie z kolei śmieszą tacy kolesie jak ty jeżdzący wypierdzianymi ciągnikami po zachodnich farmerach i szczycącymi się że mają 15letnie traktory z zaje@%% przebiegami :-) ale we wsi jaki mocny heheh

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2013 - 20:27

Ciągniki FOTON Zapraszam do mnie jak jesteś taki cfany pokażesz mi w którym miejscu móje traktory są wypierdziane a jak tego nie zrobisz to takiego kopa dostaniesz, że przez miesiąc nie siadziesz na swojego wypierdzianego władka bo jedynie takim możesz jeździć bucu.

#26 Share fotonlodzkie

fotonlodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 23:39

Ciągniki FOTON Chciałem się zapytać ile litrów oleju wchodzi do Fotona 804? nigdzie nie mogę tego znaleźć a zamierzam wymienić. Tylko nie piszcie że tyle co wyleci, chodzi mi o dokładną ilość:) dzięki z góry

#27 Share krzysiekziolo

krzysiekziolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 12:06

Ciągniki FOTON Niestety nie napiszę Ci ile oleju wchodzi, ale interesuję mnie jak długo masz tego Fotona, jak się sprawuje i gdzie go kupiłeś??

#28 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 18:41

Ciągniki FOTON

Chciałem się zapytać ile litrów oleju wchodzi do Fotona 804? nigdzie nie mogę tego znaleźć a zamierzam wymienić. Tylko nie piszcie że tyle co wyleci, chodzi mi o dokładną ilość :) dzięki z góry

Fajnie by było gdybyś jeszcze określił gdzie chcesz ten olej wymieniać, w silniku, skrzyni, przednim moście?

#29 Share fotonlodzkie

fotonlodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 21:55

Ciągniki FOTON kupiłem od handlarza, ogólnie dużo rzeczy muszę powymieniać jeszcze, ale lubię mieć wszystko sprawne w 100%. chodzi mi o wszystkie płyny w silniku i w skrzyni najbardziej by mnie interesowało. Ogólnie nic więcej nie mogę powiedzieć o nim zobaczymy jak się sprawdzi w polu i czy coś jeszcze będzie mu dolegało. Ogólnie ciągnik za tą cenę SUPER:)

A jak wam się sprawują te Fotony w pracy czy dają rade i czy są aż tak bardzo awaryjne jak niektórzy piszą. Bo ja dopiero będę zaczynał działać tym fotonem i jak czytam o nich to nie wiadomo co myśleć. I jak z tym podnośnikiem czy jest dosyć mocny i czy da rade z 4 skibami w orce. ja mam fotona 804, 80 KM.

#30 Share krzysiekziolo

krzysiekziolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 10:37

Ciągniki FOTON Kolego ja mam Fotona 504. 52KM i szczerze on zrobi prawie wszystko to co Ursus c 385 bez przedniego napędu. 4x4 w Fotonie robi bardzo dużo. Udźwigu na podnośniku mój ma ok. 1500kg i naprawdę nie jest to oszukane. Opryskiwacz 600l zawieszany podnosi pełen z ziemi na wolnych obrotach, a kiszonki z liści to biorę nim tyle samo co Ursusem c 385. W orce na głęboko w 3 skibach to on normalnie lata. Mam go od sierpnia 2012, zrobiłem nim 170 mth i na razie nic się w nim nie zepsuło, a w niektórych nowych zachodnich ciągnikach po takim przebiegu już są awarie.

Wszystkie złe opinie na temat Fotonów to zwykła bujda. Pozdrawiam.
Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez danielhaker, 18 kwiecień 2013 - 22:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share damiangniezno

damiangniezno

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 01:51

Ciągniki FOTON Jak ktoś chce coś więcej wiedzieć o FOTONIE to ja mam 824 na liczniku 2800 h. Mogę napisać co się psuje i na co trzeba uwarzać.Jak jest jeszcze potrzebne to podam ilości oleju do poszczególnych podzespołów.

#32 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 17:52

Ciągniki FOTON witam to napisz co się w nim zepsuło i jak się sprawuje w polu

Edytowany przez danielhaker, 18 kwiecień 2013 - 22:29.

KPK Kumurun Team

#33 Share damiangniezno

damiangniezno

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 22:14

Ciągniki FOTON Od początku dużo pracowałem turem dlatego siada hydraulika ale ostatnio dostałem pompę dorobioną we Wrocławiu.Najlepiej jest ją zamówić bezpośrednio tam gdyż we worfamie jest o 200 zł droższa.Wymieniłem też przednie opony na szersze nisko profilowe.A ostatnio miałem awarię skrzyni biegów (nieraz wyskakiwał mi wsteczny bo nie dopchnąłem dźwigni i wykruszył się jeden ząbek ale sam naprawiłem). Przy okazji wymieniłem tarcz sprzęgłową chociaż na tej może bym pojeździł jeszcze z rok ale trzeba pamiętać żeby ją regulować. Dojście do niej jest pod pokrywką u dołu ciągnika.A jak się sprawuje? Nie najgorzej. Klima działa, jest dość wygodnie, samemu idzie naprawić pali od 4 do max 11 przy orce obrotówkom na ciężkiej glinie. Jak będziecie chcieli szukać części to piszcie może coś doradzę.

Edytowany przez damiangniezno, 08 kwiecień 2013 - 22:17.

#34 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 07:02

Ciągniki FOTON Na ilu ha pracuje ja mam w swoim 700 mth na razie i w te lato dobije do 1000 i powiem co i jak z fotonem 404 bo na razie bez żadnej awarii

Edytowany przez danielhaker, 18 kwiecień 2013 - 22:31.

KPK Kumurun Team

#35 Share damiangniezno

damiangniezno

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:34

Ciągniki FOTON Ja mam swoich 15 ha ale robiłem trochę usług. Teraz już na nie niema zainteresowania bo pokupowali ciągniki i maszyny z unii. Z tego co oglądałem mały foton,prokmar,pronar teraz ursus to są te same podzespoły, a przynajmniej ich część.

#36 Share krzysiekziolo

krzysiekziolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 27 maj 2013 - 19:33

Ciągniki FOTON Witam ponownie. Oto nowy filmik z moim Fotonem i innymi moimi maszynami z cięcia trawy.

Edytowany przez krzysiekziolo, 27 maj 2013 - 19:34.

#37 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 21:05

Ciągniki FOTON super filmik ja na swoim fotonie mam 1000 mth dziś dobiłem i zero wycieku zero awarii tylko paliwo lać i do roboty
KPK Kumurun Team

#38 Share krzysiekziolo

krzysiekziolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 21:03

Ciągniki FOTON No i tak jest z Fotonami. Chodzą i będą chodzić bo są dobre :)

#39 Share krzysiekziolo

krzysiekziolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 19:28

Ciągniki FOTON I jest nowy filmik z Fotonem. Zapraszam do oglądania:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 23:22

Ciągniki FOTON

Kolego ja mam Fotona 504. 52KM i szczerze on zrobi prawie wszystko to co Ursus c 385 bez przedniego napędu. (...)

-mam wrażenie że chyba chciałeś napisać "C-360" bo że 385 przeskoczy, to nie uwierze... :D
i taka prośba, czy mógłby ktoś wrzucić fotki/filmiki 404 bo strasznie mało o nich... dźwignie od biegów, jakoś podobnie jak w mf235/ur2812, ale most już inaczej wygląda i w bliźniaczych europardach jest rewers 8/8 a w tych nie? no i jeśli ma ktoś porównanie, to co by wolał 2812, czy 404??

Edytowany przez marobas, 04 czerwiec 2014 - 23:49.