Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Posiadam Fotona 504 i chciałbym zaprzeczyć złym opiniom tych ciągników. Mam go co prawda od pół roku, ale są osoby na tym forum, które też mają podobny sprzęt i na pewno przyznają mi rację, że te ciągniki są bardzo dobre.

 

Przesyłam link do filmu z moim fotonem:

Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem ciągników marki Foton to chętnie pomogę w kontakcie z dealerem oraz w załatwieniu innych spraw związanych z zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

z tego co wiem to kryptoreklama jest zabroniona na AF...

 

po pół roku oceniać traktor? ciekawe...

 

 

niech ci się sprawuje jak najlepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego ja trochę z innej beczki

jak masz założony pasek w tym przetrząsaczu że rozrzuca w ten sposób mógłbyś zrobić fotkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zła opinia na temat FOTONA? Przeglądam to forum od 3 miesięcy i niewidziałem żadnej wzmianki na temat tej marki ,może to dlatego że jest ona mało popularna a autor tego postu prubuje w jakiś sposób zarobić. To tylko takie moje domysły.

Oceniać ciągnik po pół roku pracy też mi coś JD potrafi pracować 4 lata przez 20h na dobe bez usterki.Ciekawe czy Foton by to potrafił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

Ja mam prawie 6 lat i nie narzekam, ale myślę, że właśnie mój model 824 z wszystkich fotonów jest raczej najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego pół roku i ty ocenisz ciągnik ? ile nabiłeś mth ??? 100, 300, 500 ?? wpierdziel sie na 1000 HA tym fotonem swoim to ci kleknie po 1000 mth takie to jest wytrzymale. Szajs jak inne mtz, belarusy, itp itd niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego pół roku i ty ocenisz ciągnik ? ile nabiłeś mth ??? 100, 300, 500 ?? wpierdziel sie na 1000 HA tym fotonem swoim to ci kleknie po 1000 mth takie to jest wytrzymale. Szajs jak inne mtz, belarusy, itp itd niestety.

Puknij się w czoło kolego. Na 1000ha ciągnikiem 52KM. Ty chyba nie masz w ogóle pojęcia o rolnictwie i wykorzystaniu maszyn, a poza tym to chyba Ty sprzedajesz jakieś droższe marki ciągników i tak obrzydzasz Fotony, Belarusy itd. Pracowałeś tym chociaż?? Na pewno nie. takich powinno się wyrzucać z forum. ( takie jest moje zdanie).

A do całej reszty:

to nie jest żadna kryptoreklama, ani żadna inna reklama. Doradzam ludziom co warto kupić na małe i średnie gospodarstwa. Kolega z forum ma już 700mth na swoim Fotonie 404 i nic mu się na razie nie przydarzyło. Ja mam 150 mth na razie, ale ciągle pracuję i oceniam.

 

kolego ja trochę z innej beczki

jak masz założony pasek w tym przetrząsaczu że rozrzuca w ten sposób mógłbyś zrobić fotkę?

Pasek mam na tym małym kole założony od drugiej strony, i chodzi on w jednym miejscu na krzyż tak aby oba koła kręciły w jedną stronę. Teraz przynajmniej rozrzuca ładnie, a oryginalnie zrzucało na jeden rządek wszystko.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hehe nie nie sprzedaje żadnych ciągników. Widzisz ty masz swoje zdanie ja mam swoje wole robić starym zachodnim sprzętem renomowanej firmy niż jakimś wymysłem z chin czy Bóg wie skąd. także odezwij się jak bedziesz miał 5000mth wtedy pogadamy jakie to piękne fotony mmmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie nie sprzedaje żadnych ciągników. Widzisz ty masz swoje zdanie ja mam swoje wole robić starym zachodnim sprzętem renomowanej firmy niż jakimś wymysłem z chin czy Bóg wie skąd. także odezwij się jak bedziesz miał 5000mth wtedy pogadamy jakie to piękne fotony mmmm.

Nie mówiłem nic na temat starych zachodnich ciągników. I nie powiem złego słowa na nie, bo sam używam MF 2685 z 1987r. i nie mogę na niego narzekać. Jak chcesz to obejrzyj sobie z nim film na YT.

Nie rozumiem tylko ludzi, którzy ganią sprzęt, którym nigdy nie pracowali i tak na dobre go nie widzieli. Przed zakupem Fotona też naczytałem się opinii właśnie takich jak Twoje, ale też były opinie ludzi, którzy już pracują takim sprzętem kilka lat i naprawdę nic złego nie piszą o tych ciągnikach. Miałem dylemat przed zakupem, ale teraz mogę stwierdzić, że bardzo często zaskakuje mnie jakość i siła "śmiesznego i chińskiego" traktora. A co będzie za kilka lat??

Okaże się. Jedno jest pewne: nie siądzie elektryka, bo jej NIE MA. Wszystko mechaniczne jak w ciapku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to masz rację ciągnik prosty i tani w naprawie w razie awarii (odpukać) elektrykę jakąś tam masz... światła itp ale elektronika to Ci na pewno nie padnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to masz rację ciągnik prosty i tani w naprawie w razie awarii (odpukać) elektrykę jakąś tam masz... światła itp ale elektronika to Ci na pewno nie padnie :P

No i teraz muszę Ci rację przyznać. A co do awaryjności to słyszałem wiele bardzo smutnych historii o awaryjności NOWYCH ciągników różnych marek ( nie będę podawał jakich, bo znowu mnie ktoś oskarży o krypto reklamę, czy jeszcze tam o coś) i wtedy to jest dopiero rozpacz.

A co do Fotona to on świetnie zastąpi każdą 60tkę, ciapka, a nawet u mnie w wielu rzeczach zastępuję 80tkę. Za premię dla młodego rolnika lepszej rzeczy nie mogłem kupić. W porównaniu z innymi nowymi maszynami Foton jest bezkonkurencyjny. Jest nawet tańszy od jego polskiej podróbki Ursusa 5034. Swoją drogą Ursus to już całkiem sobie leci w kulki, żeby ściągać chińskie ciągniki i sprzedawać jako swoje.

 

No to masz rację ciągnik prosty i tani w naprawie w razie awarii (odpukać) elektrykę jakąś tam masz... światła itp ale elektronika to Ci na pewno nie padnie :P

No i teraz muszę Ci rację przyznać. A co do awaryjności to słyszałem wiele bardzo smutnych historii o awaryjności NOWYCH ciągników różnych marek ( nie będę podawał jakich, bo znowu mnie ktoś oskarży o krypto reklamę, czy jeszcze tam o coś) i wtedy to jest dopiero rozpacz.

A co do Fotona to on świetnie zastąpi każdą 60tkę, ciapka, a nawet u mnie w wielu rzeczach zastępuję 80tkę. Za premię dla młodego rolnika lepszej rzeczy nie mogłem kupić. W porównaniu z innymi nowymi maszynami Foton jest bezkonkurencyjny. Jest nawet tańszy od jego polskiej podróbki Ursusa 5034. Swoją drogą Ursus to już całkiem sobie leci w kulki, żeby ściągać chińskie ciągniki i sprzedawać jako swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się uda. To jest patent mojego taty. Dużo lepiej rozrzuca w ten sposób. Zresztą sam widziałeś na filmiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3
Napisano (edytowany)

ja mam fotona 404 i już 3 lata ma 700 mth i sprawuje się super żadnych awarii wszystko nim robię oprucz belarki a nie się śmiejecie z tych ciągników że gówno sami na pewno nie mieliście do czynienia nawet nie jechaliście a piszecie głupoty to jest prosty ciągnik bez elektroniki

 

Kolego pół roku i ty ocenisz ciągnik ? ile nabiłeś mth ??? 100, 300, 500 ?? wpierdziel sie na 1000 HA tym fotonem swoim to ci kleknie po 1000 mth takie to jest wytrzymale. Szajs jak inne mtz, belarusy, itp itd niestety.

kolego puknij się tak jak kolega napisał na 1000 ha ciągnik 52 km masz łeb na pewno mtz to są dobre ciągnik i nie pisz głupot tak samo o fotonie piszesz pzdury

Edytowano przez piotrccc2

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spoko, spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam fotona 824 od niedawna. Chciałbym się spytać gdzie można znaleźć części zamienne do niego , :unsure: bo szukając i wpisując w google nic nie można znaleźć :wacko: . proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

no z częściami do chińczyków to zadzwoń do tego kolesia co na allegro wystawia fotony z tego co wiem to też warfama kiedyś je sporwadzała tam też możesz spróbować a i wiem ze koło ostrowa wlkp była firma co je sciągała tyle ze pod nazwa europard a jak nie znajdziesz to uderzaj do chin :D piszesz maila co potrzebujesz wysyłasz kase i pownni przysłać albo poszukaj firmy co importuję maszyny z chin może też ci pomoga dróg żeby zdobyć te części jest naprawdę dosyć dużo ;) a co do fotna 504 to powiem wam ze jak macie je kupić w polsce to nie wiem czy nie lepiej kupic odrazu z chin ja szukałem takiej scieżki i foton 504 tylko bez kabiny ze wszystkimi kosztami i odbiorem w Gdyni wychodził mnie cos lekko ponad 40-tyś brutto (informacja gdzieś z przed roku) wiec różnica jest znacząca tylko ze wtedy niestety nie masz na niego gwarancji ;(

 

http://allegro.pl/foton-ft504-naped-4x4-rewers-mechaniczny-tuz-i3006980497.html

http://www.europard.com/euro/index.php?language=en

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się kolego. Bezpośrednio z Chin to na pewno DUŻO taniej, tylko ciekawe jak z rejestracją, ale podejrzewam, że da się go normalnie zarejestrować. No trochę by trzeba pokombinować, żeby znaleźć taką ścieżkę, ale dla chcącego nic trudnego. A co do gwarancji to sam nie wiem czy to taki problem. Przecież ta gwarancja tak dużo nie daje jak ciągnik jest dobry, tylko za przeglądy trzeba sporo płacić na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

do sprowadzenia fotona z Chin wystarczy kasa komputer i lekka znajomość angielskiego ;) Chińczycy już resztę zrobią za ciebie, w końcu mają w tym wprawę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo. Słyszałem że ten foton to cały MTZ belarus tylko inna kabina czy ktoś może się na ten temat wypowiedzieć? Czy nie które części mogą pasować od niego do chińczyka? Czytałem że mają silniki perkinsa przednią oś bodajże carraro i niemieckie sprzęgło LUK o ile się nie mylę. Czy to jest prawda że jest wiele zamienników które są np. od Pronara itd. Czy jest gdzieś jakaś książka od tego Fotona przetłumaczona na język polski albo chociaż angielski? Nie jestem żadnym mechanikiem i mogę się mylić. Proszę o odpowiedzi.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

no raczej sie mylisz :) chyba ze od pronara zefira bo to też chińczyk tyle ze nie z fabryki fotona a YTO podejrzewam ze może tam być coś podobnego bo wszystkie Chińskie marki są dosyć znormalizowane bo u nich reguluje to jakiś przepis ale to bardziej dotyczy np Fotona i luzhonga bo Yto i foton to chyba no może nie rózne światy ale chociaż kontynenty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

dziękuje bardzo. Słyszałem że ten foton to cały MTZ belarus tylko inna kabina czy ktoś może się na ten temat wypowiedzieć? Czy nie które części mogą pasować od niego do chińczyka? Czytałem że mają silniki perkinsa przednią oś bodajże carraro i niemieckie sprzęgło LUK o ile się nie mylę. Czy to jest prawda że jest wiele zamienników które są np. od Pronara itd. Czy jest gdzieś jakaś książka od tego Fotona przetłumaczona na język polski albo chociaż angielski? Nie jestem żadnym mechanikiem i mogę się mylić. Proszę o odpowiedzi. :)

jak to mtz belaus to są inne ciągniki ja mam fotona 404


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxxmen    0

Kolego pół roku i ty ocenisz ciągnik ? ile nabiłeś mth ??? 100, 300, 500 ?? wpierdziel sie na 1000 HA tym fotonem swoim to ci kleknie po 1000 mth takie to jest wytrzymale. Szajs jak inne mtz, belarusy, itp itd niestety.

 

Mnie z kolei śmieszą tacy kolesie jak ty jeżdzący wypierdzianymi ciągnikami po zachodnich farmerach i szczycącymi się że mają 15letnie traktory z zaje@%% przebiegami :-) ale we wsi jaki mocny heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zapraszam do mnie jak jesteś taki cfany pokażesz mi w którym miejscu móje traktory są wypierdziane a jak tego nie zrobisz to takiego kopa dostaniesz, że przez miesiąc nie siadziesz na swojego wypierdzianego władka bo jedynie takim możesz jeździć bucu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1921
      Witam, w moim fendt 824 wystepuje pewien problem. Otóż jak jade nim powyżej 25km/h zaczyna cos szumieć, jakby trzec... Co to może być??
    • Przez kubak
      Witam, poszukuję Fendtów z serii 800 favorit, 822 lub 824, w dobrej cenie, może być uszkodzony.
    • Przez Mario5
      Witam mam problem z podnoszeniem trzeba dużo gazować żeby podniósł maszynę, ciężko też utrzymać równość. Przy zgaszonym ciągniku podnośnik trzyma nic nie popuszcza, ale gdy opuszczę przy zgaszonym to opada do końca nie da się opuścić trochę. Czy winny może być rozdzielacz? Pompa raczej dobra ciśnienie na wyjściach hydraulicznych było w normie. Proszę o pomoc.
    • Przez siema1348
      Witam mam problem z biegami polowo drogowymi wogulę mi się nieprzełanczają,  bezpieczniki sprawdzałem skrzynia napewno nie ponieważ wogulę mi  się niepojawia komunikat ani nic tego typu.
    • Przez pauliosss
      Witam wszystkich. Zakupił kolega ciągnik international 824 ma problem z reduktor wyskakuje.. Poszukuję do wyżej wymienionego ciągnika katalogu skrzyni biegów katalog ewentualnie schemat skrzyni biegów co gdzie jak jaki tryb.. Posiada ktoś może taki katalog lub schemat? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj