Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl.

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share danielo2007

danielo2007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 luty 2013 - 15:43

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. Witam. Mam problem odnosnie mojego d7000. Otóż bardzo kopci( z tyłu mozna powiedziec ze czarno) i ma utrudniony rozruch na zimnym silniku. Napomkne ze oleju nie bierze wtryskiwacze nowe, cisnienie na cylindrach w normie. Wiem ze taki watek był juz na forum ale nic z niego nie wynikało. Prosze o pomoc urzytkowników, byc moze ktos miał taki problem i go rozwiazał!?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. Dzisiaj, 21:55
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 07 luty 2013 - 16:18

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. moze byc pompa rozchełtana albo przejscie ma na uszczelce ...... słychac moze specyficzny zmieniony dzwięk ? jak ciepły jest to tez tak pali czy jescze gorzej?
jak to mawiał mój dziadek "patrz zawsze na dym i dzwięk bo dym dzwięk ci zawsze prawde powie"

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

pozdrawiam !

#3 Share danielo2007

danielo2007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 luty 2013 - 16:38

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. Nie jak ciepły to przyzwoicie pali, praca silnika jest dosc ładna.Zapomniałem dodac ze w ostatnie zniwa przestawiłem zapłon bo byl maksymalnie opuzniony i wtedy zaczał tepo palic na zimnym ale dymił mniej - ale pomogło to tylko na pare dni pracy i znowu zaczał kopcic.

#4 Share tomek2111

tomek2111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 07 luty 2013 - 17:02

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. czrny dym to zły stounek paliwa do powietrza
albo zbyt pózny zapłon sprawdz filtr powietrza i cały dolot masz turbo?

#5 Share danielo2007

danielo2007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 luty 2013 - 20:37

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. Silnik jest bez turbo, dolot jet drozny zresztu probowałem palic go bez filtra(filtr nowy) i było to samo- troche to dziwne. Zostaje mi chyba tylko pompa?.

#6 Share tomek2111

tomek2111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 07 luty 2013 - 20:45

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. pobaw sie zapłonem
poluzj pompe i pobaw sie na zapalony siniku zobaczysz czy zawsze bedzie to samo czy sie poprawi albo ustaw zapłon do zegara .miałem taki jeden przypadek ze to nic nie dawało i padnieta była pompa silnik perkins 4

#7 Share danielo2007

danielo2007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 luty 2013 - 21:39

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. Moze byc ze pompa, bo tak jak piszesz tym zaplonem troche krecilem i zostawiełem go wydaje mi sie w najlepszym polozeniu w ktorym najmniej kopcil. Wczesniej jeszcze przed wymiana wtrysków i ustawianiu zapłonu tracil troche na mocy , ale jak zaplon przestawilem to moc mial i na krotki czas przestal dymic-potem zaczal kopcic od nowa(czarno poprostu) ale mocy nie stracil.

#8 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 08 luty 2013 - 10:14

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. mówie ći ze to napewno pompa ..... daj pompe na diagnostyke ,,,,,, a toco trzeba to ci wymienią ..... z 400 stówki mozesz napewno odłozyc jesli to pompa.....

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

pozdrawiam !

#9 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 3137 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 08 luty 2013 - 10:37

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. 6 perkins tak ma, pompa stojąca i napęd kątowy =brak precyzji i dym. U mnie w jd też dymi ciemnym i wtryski nowe, pompa po przeglądzie i efektu brak. Taka uroda tego silnika. Poczytaj na forum o kopcących classach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share danielo2007

danielo2007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 luty 2013 - 13:31

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. pompe wyjme i dam do sprawdzenia, pytałem orientacyjnie to regeneracja pełna jakies 850zł i wtedy zobaczymy o efektach napisze.

#11 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 21:45

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. Odkpuje dinozaura
mógłbyś napisać o wynikach

#12 Share hapss

hapss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:06

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. ja tylko chcialem sie zapydac jaki dobrej firmy wlac olej hydrałliczny do D 7000

#13 Share Kamil_NH

Kamil_NH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 19 maj 2014 - 09:51

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. Do autora tematu, czy problem dymienia został rozwiązany?
Co było winowajcą?

Na pewno grono osób było by zainteresowanych odpowiedzią w jaki sposób problem został zażegnany.

#14 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1807 postów

Napisany 19 maj 2014 - 13:02

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. @Danielo nie odpowiada ale na 95% była to wina pompy, czytałem o tym na forum w innym temacie ( o claas ), pompy wtryskowe rotacyjne mają wbudowany przyspieszacz zapłonu ( śruba na dole pompy ustawiona w poprzek ) który przyspiesza zapłon zgodnie ze wzrostem obrotów i ciśnieniem paliwa ( pośredniego, im większe obr. pompy tym i ciś wzrasta ), chodzi o to że jak pompa jest wyrobiona to ciś. pośrednie jest zbyt małe i nie przyspiesza zapłonu co daje efekt dymienia na wysokich obr.

#15 Share hapss

hapss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 19:37

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. Mam małe zapytanie co to moze byc dzis przestał działac mi układ kierowniczny w D 7000 jaki powód równiez koła wogóle nie chca skrecac jesli ktos cos wie prosiłbym o pomoc czekam na odzew

#16 Share eugene

eugene

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 09:49

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. Tomek ma racje jesli wszystko inne ok to tylko i wylacznie zaplon ustaw dobrze zaplon i po klopocie ( kiedys mechanik powiedzial ze jak pasek w osobowce przestawiony o dwa zabki to nie zapali udowodnilem mu ze ma pasek przestawiony ) w kombajnie nieznam az tak silnikow ale skutki takie beda w jedna strone za duzo to czarny dym a w druga to bialy

#17 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 19:38

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl. Witam,w woli informacji powiem tak,że nie żaden zapłon, a kąt wtrysku, i radzę zachować zdrowy rozsądek przy ustawianiu kąta wyprzedzenia wtrysku ,albowiem ustawienie zbyt wczesnego wyprzedzenia kąta wtrysku, powoduje stukowe spalanie w silniku, a co za tym idzie przegrzewanie silnika, szczególnie głowicy,tłoków i zaworów i nawet ich wypalanie, w konsekwencji może doprowadzić do urwania korbowodu ,tgz."wystawienie kopyta z bloku" ,i nie należy kręcić pompą w czasie pracy silnika ,tylko gasić silnik i dopiero przestawiać,u znajomego po ustawieniu zbyt dużego wyprzedzenia kąta wtrysku, zaskutkowało tym że po 2-ch godzinach pracy kombajnem olej kominem zaczął walić, i silnik dziwnie pracować , okazało się że poszły uszczelniacze na zaworach (spiekły się na twardy plastik i spękały) oraz uszczelka głowicy wypalona, dobrze że tylko na tym się zakończyło takie eksperymęntowanie, i brakiem wiedzy jakie to skutki może przynieść, więcej szkód jak pożytku :rolleyes: Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Camel81

Camel81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 22:07

Wielkie dymienie silnika dronningborg d7000 sil. perkins 6cyl.

Miałem podobny problem w Claas 88. Wtryski nowe, pompa zrobiona, kąt ustawiony a walił dymem. Winna przekładnia kątowa pod pompą (luzy)

Dodaj odpowiedź