Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie o budowę wewnętrzną JCB 530 SX

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 07 luty 2013 - 15:09

Pytanie o budowę wewnętrzną JCB 530 SX Witam,
w związku z tym ,że nie mam wglądu w schamat budowy Jcb 530 sx roczniki 2004 z silnikiem Perkinsa, więc proszę Was o pomoc.
Czy możliwe jest, aby olej hydrauliczny dostawał się do oleju skrzyni biegów? Po zakupie nie sprawdziłem poziomu oleju w skrzyni, natomiast teraz widzę, że poziom w skrzyni jest sporo ponad maksimum, zaś w zbiorniku hydrauliki oleju ubywa (jest parę przecieków z hydrauliki, więc może stąd ubytek).
Drugie pytanie na temat przedniego mostu. Chodzi o to, że po dłuższej pracy z częstym używaniem hamulców, zaczyna mi przedni most strzelać przy skręcaniu. Prawdopodobnie jest to związane z pracą dyferencjału z ograniczonym poślizgiem, ale wyrzuca mi wtedy olej przez odpowietrznik i obudowa się grzeje. Jaka może być przyczyna?
Czy ktoś z Was mógłby się podzielić schematami budowy itd. do tej ładowarki ( Ewentualnie do innego modelu ładowarki teleskopowej jcb, bo mogą być podobne)
Dzięki z góry za udział w dyskusji i pomoc.

Podbijam, bo temat szybko ucieka, a mnie bardzo zależy na tych informacjach.

Edytowany przez Obikey, 08 luty 2013 - 11:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie o budowę wewnętrzną JCB 530 SX Dzisiaj, 12:28
  •  

#2 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:11

Pytanie o budowę wewnętrzną JCB 530 SX Olej w skrzyni mierzy się na pracującym silniku (na biegu jałowym) jak jest go za dużo na pracującym to by należało go trochę spuścić a jak się zapali silnik i olej jest a normie to jest ok!.Morze być jeszcze coś takiego jak ja miałem u siebie że był nieszczelny przewód ze skrzyni do chłodnicy olejowej i oleju przybywało w skrzyni a powietrze dostawało się do chłodnicy wyżej położonej ,do tego stopnia że olej zaczynał wylewać się wlewem oleju w skrzyni a po zapaleniu było za mało oleju w skrzyni a po dłuższym postoju znów sytuacja z wylewaniem się powtarzała.

#3 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 12 luty 2013 - 23:50

Pytanie o budowę wewnętrzną JCB 530 SX Ciekawa sprawa z pomiarem w trakcie pracy silnika, szczerze pierwszy raz się spotykam... Dzięki za podpowiedź, jutro sprawdzę, jak należy. Czy wiesz może coś jeszcze na temat przedniego mostu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 luty 2013 - 07:44

Pytanie o budowę wewnętrzną JCB 530 SX Na temat przedniego mostu nic ci nie podpowiem dlatego że u siebie mam z przodu nie skrętny i nic tam nie robiłem (nie ma się co popsuć).

#5 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 13 luty 2013 - 10:23

Pytanie o budowę wewnętrzną JCB 530 SX Ok, dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 13 luty 2013 - 14:28

Pytanie o budowę wewnętrzną JCB 530 SX Nie wiem dokładnie jak jest w ładowarce ale koparko-ładowarki mają chłodnicę oleju skrzyni biegów i jak się rozszczelni to płyn idzie do skrzyni. Chłodnica w nich jest pod chłodnicą silnika zazwyczaj to taka rura http://www.hydroczes...-30-925441.html
Czy nie masz mazi lub jakiegoś osadu na bagnecie od skrzyni? Fakt mierzy się poziom na pracującym silniku. Co do przedniego mostu to może jeździsz cały czas na załączonym i na wskutek stabilnego podłoża cosik tam furga, ja w kop-ład załączam tylko w wyjątkowych sytuacjach. Kiedyś miałem jakąś DTR- kę do ładowarki jak znajdę to się odezwę

Jeszcze nie znalazłem ale skocz na forum kopaczki tam jest dział i chłopaki mają sporo maszyn :
http://www.kopaczka....wforum.php?f=24

Tu masz linka do DTR-ki : http://www.kopaczka.... jcb 530#p93775
Ciągle szukam swojej

Edytowany przez JUMIKO, 13 luty 2013 - 14:57.