Polecane posty

kylo360    0

Jestem nowy na tym forum więc witam wszyskich serdecznie:)

Moje pytanie dotyczy Massey Fergusona ponieważ planuje w niedalekiej przyszłości powiększyć

gospodarstwo i kupić jakiś większy ciągnik tak żeby dał rade z 4 pługami, agregatem uprawowym

3m lub 3,6m ewentualnie z agregatem uprawowo siewnym z 2,5m lub 2,7 i jakimś niedużym z 2,1m ścierniskowym. Narazie mam tylko 3ha i obrabiam to c-360 a myśle powiększyć do 10-15ha

więc przydał by się większy ciągnik. I tu pytanie MF 3060 czy 3065? Jakie są różnice między

nimi, ile mają KM, czy są bardzo awaryjne, jak z dostępnością części, jakie skrzynie (ilo biegowe,

czy mają rewers, półbiegi). Planuje kupić również tura 2 lub 3 sekcyjnego ale nie wiem czy kupić do c-360 czy zaczekać aż kupił bym MF i do niego tura.. Tur miał by służyć głównie do załadunku obornika, przewozu jakiś materiałów sypkich np. piachu, do odśnieżania i być może w przyszłości do balotów i Big Bagów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Hmm... a masz równe pole? Ten Mf 3060 jest bez turbo a Mf 3065 już ma turbinę i dysponuje mocą 85koni (jak żaden nie zdechł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

Bierz 3065 chociaż jak znajdziesz dobrego 3060 to te 5KM nie robi różnicy. A co do skrzyni to tylko 16/16 mniej awaryjne i ewentualnie mniejsze koszty naprawy.Posiadam 3060 od 4 lat i nabite ma u nas 2 tys mtg i w skrzyni nic nie ruszaliśmy w silniku tylko wtryski i pompa regenerowana była.Także polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

po pierwsze to czytałem te 30xx mf-y mają jakąs lipną skrzynie nie wiem dokładnie ale sobie popatrz na forum po drugie to 15 ha obrobisz c360 no chyba że masz góry bo ja np mam no i u mnie 3p miał ciężko więc kupiłem mtz 4x4 co do tura to ja bym na 60 założył ale najlepiej jak ma ciągnik 4x4 w turze rób jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1496    0
Napisano (edytowany)

Massey'e z serii 30xx bardzo mi się podobają, Sam byłem o krok od kupna 3060, jednak pod wpływem złych opinii ich posiadaczy, kosztem części i napraw zrezygnowałem z niego na rzecz innego ciągnika. Najczęstszą (i chyba najkosztowniejszą) bolączką występującą tych modelach jest awaria skrzyni biegów (znajomy rok temu zapłacił za remont 10tys.)

Mając wybór pomiędzy 3060 a 3065 stawiał bym na pierwszego. Turbinka fajna sprawa gdy kupujemy ciągnik nowy, jednak w przypadku pełnoletnich pojazdów to kolejna rzecz, która może ulec awarii...

Edytowano przez 1496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Witam. Nie chcę zaśmiecać forum dlatego podepnę się pod temat. Jestem na etapie zakupu ciągnika. Interesuje mnie tylko coś z MF z serii 6xx (675 lub 690) oraz 3xx (375 lub 390). Ogólnie max 80 KM a min. 70:) Powiem szczerze że mam problem bo takich ciągników jest mało - albo jakiś złom albo podrasowany ( tu i tam pomalowany) i kasy jak za mokre zboże. Poczatkowo chciałem przeznaczyć do 40 tys. ale po licznych poszukiwaniach jestem w stanie tak jeszcze z 5 tys. dołożyć. Tylko że niebardz jest co kupić. Natomiast z serii 30xx np taki 3060 jest ich dużo i to nawet w bardzo dobrym stanie. Niedaleko nawet mam takiego - orginał lakier i to jeszcze błysk, ładne oponki, ogólnie zero luzów, silnik ładnie pracuje jaki i cała reszta - tylko brać:) I powoli mam taki dylemat, ogółnie opinie są takie że lepiej 10tys dołożyć a kupić wersję mechaniczną bo te 30xx a to skrzynia a jak nie to ten EHR i ciągle coś. Tylko że jak mam do wyboru ciągnik ok 6000 mtg tak jak ten 3060 ( i na więcej nie wygląda) a jak jadę oglądam takiego np 390 droższego o 5 tyś który widać że jest wyrobiony ( choć wiem że części nieporównywalnie tańsze (oprócz silnika bo ten taki sam)) to czy nie lepiej zaryzykować i wybrać ten pierwszy? Jak radzicie? Skrzynia w tym 3060 to 16+16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Czyli skrzynia 32 biegi? Ja bym nie brał, wolałbym mechaniczną a co do EHR to nie jest aż takie wadliwe i wygodnie się z tym pracowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

A ile to jest 16+16?

Nie czasem 32?? :blink:

 

Jest 16biegów i jest 32biegi

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Biegów jest 4 do tego 1 połówka na każdy bieg co daje 4+4=8, i to wszystko razy 2 ( reduktor ) = 16 do przodu i rewers 16 do tyłu co oznacza się 16+16. To jest najmniejsza skrzynia są jeszcze 32+32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 15ha i obrabiam to wszystko 3p ale też planuje go zmienic na mf 3060 . Ja na twoim miejscu brałbym 3060 5KM w te czy w te . Niezrobi ci nic różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Niezgodzę się z kolegą @THEUrsusPERKINS. 3060 ma 80KM i 285Nm a 3065 ma co prawda tylko 5KM więcej ale moment aż o 35Nm większy. Dlatego rożnica w mocy jak dlamnie jest bardzo duża. A czy kolega potrzebuje tych 320Nm to już inna bajka. Pamiętajcie o jednym - o tym jak mocny silnik nie decydują tylko KM a nawet jest to jednostka mało miarodajna. Dlatego że moc w silniku jest z regóły przy max lub w pobliżu max obrotów ( mało używa się ) natomiast to jak maksymalny moment jest w granicach 1200 - 1400 obr - czyli do tych obrotów silnik ma moc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj