Skocz do zawartości

Zdjęcie

Plug kverneland okrągla rama.

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 17 październik 2013 - 12:44

Plug kverneland okrągla rama. No wszystko ładnie pięknie tylko jaki rozmiar pługu? 12'', 14", 16" a może 18" ( 30, 35 40, 45 cm) na korpus. Jakie odkładnie? Jeśli jest to 16" z odkładnicą śrubową to będzie idealny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Plug kverneland okrągla rama. Dzisiaj, 21:51
  •  

#22 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:39

Plug kverneland okrągla rama. Mam do wyboru dwa pługi kverneland na okrągłej ramie pierwszy http://otomoto.pl/pl...ma-A348173.html jest na drugim zdjęciu 6500zł z dowozem na miejsce. tylko jak go oglądałem to ma na kawałku 20cm ramę malowaną facet twierdzi że było tam ramie do wału przyspawane. Drugi http://tablica.pl/of...ml#121923e181za 5800zł z bliska lepiej wygląda niż na zdjęciach. Ma już cienkie przedpłużki i pierwszy lemiesz raczej do wymiany i ten nosek też, wygląda na prosty i mam blisko po niego. Pasowało by do rana się zdecydować tylko na który?

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 marzec 2014 - 21:57

.

Edytowany przez e1leex, 01 listopad 2014 - 12:35.

#24 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 22:00

Plug kverneland okrągla rama. Jaki masz

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 marzec 2014 - 22:07

.

Edytowany przez e1leex, 01 listopad 2014 - 12:35.

#26 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 22:09

Plug kverneland okrągla rama. a lepiej wygląda niż tamte? Dlaczego chcesz sprzedać

#27 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 07:24

Kverneland MZ 8, 4x40, zabezpieczenia śrubowe. To jest taki, jak w tych ogłoszeniach, do wyboru mogę zaoferować ścinacze, albo przedpłużki. .

Jak posiadasz taki pług to może coś doradzisz jak go ustawić do orki żeby lekko szło,do czego służy ta wajcha z prawej strony. Ja lemiesz i dłuta kupiłem tutaj no i jeszcze płozę muszę kupić bo jest ułamana
http://www.car.gr/cl...723553/?lang=en chodzi o taką wajchę

Edytowany przez karolr2, 14 sierpień 2014 - 07:28.

#28 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 15:08

Może ktoś wie dlaczego w takim pługu nie zerwało śruby tylko ułamałem nowy lemiesz? Denerwuje mnie ten pług sucho to w ziemie nie wchodzi części drogie no i na zamówienie. Kupiłem na wiosnę nowe dłuta i lemiesz Duński malbro coś około 130zł zaorane z 5ha trafił się większy kamień trach złamał się. Może trzeba zmienić te śruby zrywalne na słabsze bo tak to szkoda kasy na lemiesze no i czasu bo zanim kurier dowiezie to kilka dni.

#29 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 16:25

Co masz na myśli mówiąc "ułamałem lemiesz", lemiesz pękł i część została w ziemi czy urwał się na śrubach mocujących? Jeżeli pękł to raczej kiepski ten lemiesz a jeżeli urwał się na śrubach to zakręć porządne śruby i porządne nakrętki. Na zabezpieczenie kołkowe też nalezy dać odpowiednie śruby w zależności od średnicy, u mnie np są M14 w klasie 5.8, jeżeli założyłbym 8.8 to albo urwał by się lemiesz albo pogieła by się grządziel.

#30 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 08 listopad 2014 - 17:48

Ułamał się czub lemiesza razem z dłutem i zostało to w ziemi. Właśnie nie wiem jaka śruba robi za zabezpieczenie kołkowe bo tam nie zaglądałem a chyba trzeba będzie zmienić na śrubę o mniejszej twardości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share radmax

radmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 07:37

Plug kverneland okrągla rama. Kolego mam inną, lepszą radę. Nie zmieniaj na słabsze śruby, tylko natnij je lekko cienką tarczą w miejscu gdzie następuje (powinno wystąpić) ścięcie. Osłabisz wtedy śrubę, a gdy już ją zerwie podczas pracy, to na spokojnie palcami ją wyciągniesz, szybko, sprawnie i bez nerwów :)

#32 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 12:32

Mam problem z wyjęciem tych śrub co mają się ściąć. Jedną wyjełem reszta jest tak zapieczona że nie idzie tego ruszyć. Macie jakieś sposoby żeby je wybić? Ta jedna co jest wyjęta jest o twardości 10.9 tak mi się zdaje bo ciężko rozczytać. Chciałem je ponacinać lub wsadzić trochę słabsze bo mi lemiesze łamie a nie ścina śrubę. Jutro będę próbował palnikiem nagrzać a jak nie pójdzie to nie wiem chyba diaks

Edytowany przez karolr2, 10 luty 2015 - 19:48.

#33 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 10 luty 2015 - 20:19

Podpowie ktoś

#34 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 10 luty 2015 - 20:41

Opisz dokładnie mocowanie ,bo na mój rozum to jeśli śruba to na przelot, więc z wybiciem nie ma problemu ,chyba ze kołkowe to jesli nie ma dziury z czoła to trzeba nawiercić i wybić.

Jeśli nie możesz wybić śruby to znaczy że jest ubita przez słupicę ,należny popuscić śrubę główną tak aby słupica dostala luzu i próbować do skutku jesli to nie pomorze to ją rozwiercić mniejszym wiertłem osłabiając a potem zerwać jak w orce.

#35 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 10 luty 2015 - 21:58

To jest śruba.Jest włożona od zewnątrz czyli trzeba ją wybijać od strony ramy czyli nie ma podejścia. Wszystkie śruby są zapieczone nie tylko ta co ma się zcinać. Mam po 3 do odkręcenia na każdym korpusie,chciałem to wszystko wyjąć oszyścić i nasmarować. Dokupiłem śruby o twardości 8.8 są minimalnie mniejsze bo na jednym korpusie mi się udało wyjąć i wsadzić tą nową i da się wyczuć delikatny luz i nie wiem czy tak może być

#36 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 10 luty 2015 - 22:10

Co Ci poradzić ,moja opcja taka pościnać łby śrub od zewnątrz rozwiercić mniejszym wiertłem aby powstała rurka i zerwać ,mówię o zabezpieczeniach co do luzu to jeśli jest minimalny to bym sie nie przejmował ,a śrub głównych nie ruszaj tylko poluźnij  nakrętki aby słupica swobodnie pracowała ,jak bys mógł to daj zdjecie korpusu to będzie łatwiej coś podpowiedzieć.

#37 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 10 luty 2015 - 22:17

http://www.car.gr/cl...723553/?lang=en To jest taki pług.

Nie chciałem niszczyć tej śruby ale jak się nie da no to będę musiał, ,a jeszcze mam ułamana jedną płozę i nie wiem czy można ją zespawać czy lepiej kupić nową. Na każdej płozie nie ma piętek i nie wiem czy dokupywać czy nie

#38 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 10 luty 2015 - 22:50

no teraz troche lepiej  korpusy masz skręcane a słupice są na dwie przynajmniej ja tak widze pozostałe sa od skręcania ramy ,spróbuj tak jak Ci radziłem ,chyba że ktos inny na forum ma lepsze pomysły co do płozów pospawać możesz ale rozhartujesz wierzchnią warstwę co wpłynie na zużycie ,a piętki jak najbardziej powinny być wydłużają żywotność płoza

#39 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 15:12

Powiedz kolego jak ci się orze tym pługiem , jak kryje itp. mam zamiar kupic takie cudo :) będę ciągał to Renią 110.54 , znajomy ma też do sprzedania unię 5 skib zadbaną i mam teraz zgryz bo pieniądze podobne

Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 11:21

Panowie planuję kupić pług obrotowy kverneland 4. Ziemie mam lekkie i w miarę proste. Pług by chodził w mccormick 105. Teraz orze zagonowym jednobelkowym 4 skibowym staltech, ciągnik w tym pługu fruwa. Mam na oku pare pługów ale wybór jest trudny. Przede wszystkim czy nie będzie rzucać przodkiem. I jaka jest różnica między pługiem na kwadratowej ramie a okrągłej, wiem że na okrągłej na pewno będzie lrzejszy ale czy to tylko ta różnica? Proszę o poradę, na razie myślę o tych trzech, o i jak z częściami do nich.       http://olx.pl/oferta...html#8931483c93               http://olx.pl/oferta...bc200c58        http://olx.pl/oferta...html#f8bc200c58