Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który pług lepszy.

230 odpowiedzi na ten temat

#161 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 09:40

Który pług lepszy. Koledzy szukam nowego pługa do 112konnego ciągnika, ziemie mamy lekkie szukałem czegoś w szerokości do 48cm nie biorę pod uwagę obrotówek:) przydała by się też rozsądna cena odpowiednia do jakości mogli byście coś poradzić??!!:):):)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który pług lepszy. Dzisiaj, 21:37
  •  

#162 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 14:16

Który pług lepszy. Ja szukam pługa do 120 konnego ciągnika, Panowie co lepsze, Kuhn Master 112 NSH, czy Kverneland 150S, czy Kverneland EM100? Cena maksymalnie 65 tys, brutto

#163 Share Baarth

Baarth

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 23:25

Który pług lepszy. Cineek jakie ziemie masz ?

U mnie na ziemiach od 4 do 6 pracuje na 2 szt 150 s i sprawdzają się idealnie , Rozstawione na 20 cali i 126 konne ciągniki dają radę.
New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

#164 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 15:55

Który pług lepszy. Witam.
Czy orientuje się ktoś ile może ważyć pług obrotowy firmy Vogel noot 3 skibowy ażurowy z płynną regulacją szerokości roboczej. nie wiem co to za model wygląda dość masywnie słupice dość wysokie.

#165 Share rewoluszyn

rewoluszyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 20:12

Który pług lepszy. Też mam problem z wyborem pługu pomożecie? ciągnik 90km ziemia od 4 do 6 klasy (w sumie wszystko żwir piasek glina torf) i kupa kamieni, powierzchnia orki to około 3ha po kukurydzy, 2ha zboże no i zależy od roku do 5ha trawy, teren górzysty nawet bardzo
Pług na pewno musi mieć zabezpieczenia na kamienie (najlepiej resor lub sprężynę) zastanawiam się czy jest sens iść w obrotówkę fundusze są dość ograniczone, z tego co się rozglądałem to do 5 tys. można parę zagonówek wybrać

#166 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 18:38

Który pług lepszy. Witam!
Belarus 820 stoi już na podwórku i zastanawiam się jaki pług do niego załatwić.
Postanowiłem że będzie to obrotówka bo mam długie i duże 15 ha pole.Tylko teraz mam dylemat kupić 3 czy 4.
W przyszłości chciałbym do niego założyć jakiś wał.Ziemia IV,V,VI.Proszę o poradę.Wychodzę z założenia że bedzię używany .Budżet do 6000zł.Jak myślicie znajde coś.
Znalazłem taka fajną propozycje Zdjęcie 1 i 2. http://allegro.pl/pl...3118680752.html
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

#167 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 22:24

Który pług lepszy. Też mam ten problem na razie orzę unią grudziądz 4skiby zagonowy i myślę nad 4 obrotowym ale musi być lekki bo belarus ma słaby podnośnik ,oglądalem zdjęcia które wstawiłeś na linku ,pługi ładne ale chyba ciężkie a przynajmiej ten lemken .

#168 Share DanRol95

DanRol95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 marzec 2013 - 16:06

Który pług lepszy. Powiedzcie mi który pług obrotowy będzie lepszy 4x35 czy 3x45 dodam że "prawdopodobnie" będzie z nim współpracował JD 5080r... Składam papiery na PROW i zastanawiamy się nad pługiem a myślimy między Unią, Kuhnem. Dodam że gleby u nas to 4-6 klasy więkrzości właśnie 6. I nie chodzi mi o to czy JD poradzi tylko o jakość i o prace orki na tych glebach, bo nie oszukujmy się ale pługa głęboko się nie wbije bo będziemy żółty piach wyorywać.

#169 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2013 - 16:23

Który pług lepszy. Jeżeli posiadasz długie pola i wąskie to bardziej sie opłaca kupić zagonowy bo na szerszą orke możesz sb nim pozwolić. Jest on lżejszy. Ja posiadam kverneland AB100 4 skiby odkładnie 50. Zetorem forrtera 11441 biore lepiej jakszerokośc jak ciągnik jest on prosty w obsłudze. Jedną śruba zmieniasz szerokość pługa. Do tego ciągne wał croskil 2m i pole jest świetnie uprawione. Jak bd ciągnoł ten wał to jak póżniej rozsiewasz nawóz to ciągnik siada tylko na jakies 5-10cm. i na ziemie 4,5,6 nadaje sie idealnie. wał nie siada i ciągnik nie jest przeciążony.

#170 Share DanRol95

DanRol95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 marzec 2013 - 17:50

Który pług lepszy. No właśnie u mnie pola są szerokie i zdarza się ze o nie symetrycznym kształcie i dlatego biore obrotowy, tylko taka odkładnica 45 to kawał odkładnicy i trochę mam wątpliwości co do orki na "płytkich" glebach, żeby się nie redliło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2013 - 21:28

Który pług lepszy. Lepszy bd 3 obrotówka na 35 ciągnik ma lżej. A jak ciągnik nie ma ramy pod spodem to lepiej nie przesadzac nawet jak to jest dobra marka. Teraz jak bierzesz nowy pług to najcześciej spotykany jest Kuhn. Ale jak chcesz coś z jescze wyzszej półki to weź kvenerlanda. Bo ceny różnicy może byc tylko max 15tyś. A jak bierzesz do na PROW to jak masz do 40lat to zwrot jest 50%. Więc tu nie ma co zastanawiąć sie nad marka lecz nad jakościa i cena nie powinna już tyle grac roli co by był brany sprzęt za gotówkę.

#172 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 15:44

Który pług lepszy. Panowie przeglądałem prospekty i dwóch marek Lemkena i Kvernlanda gdyż zastanawiałem się nad zakupem 5 obrotówki. Patrząc na zapotrzebowanie mocy to się przestraszyłem iż ciągnik 180 km może sobie nie poradzić z nimi. Oglądałem kilka filmików na yt i wyciągam wnioski że lemken będzie szedł lżej od kvernlanda. Jeden kuzyn ma 145 ciągniczek i tylko 4 vogla ciąga z piątką miałby może problemy, A drugi 200 konnym ciąga unie 5 i wam powiem że spalanie rewelacyjnie nie wychodzi mu w tym pługu. Wiec ktoś kto ma taki sprzęt to niech doradzi którego wziąć.

#173 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 21:26

Który pług lepszy. Ja zanim kupiłem swój pług POTTINGER SERVO NOVA to wytestowałem 3 marki. Kwerneland fajnie orze, twarde lemiesze tzn mało się ździerają. Jednak na glinach i iłach korpusy same się odchylają co strasznie mnie wkurzało. Overumem 4 skibowym zaorałem tylko 4ha. Ogólnie ładnie skiby odkałdał na glinach jednak zdarzało się że z ziemi go wypychało. Kolejny pług który testowałem to Pottinger 5 skib z hydraulicznym zabespieczeniem korpusów . Wszystkie pługi miały odkładnie pełne. Ten ostatni najbardziej mi przypadł do gustu, ponieważ ładnie odkładał skiby , ale co dla mnie najbardziej istotne na glinach go nie wypychało i korpusy stały jak trzeba. Tak więc kupiłem pług Pottinger 5 skib odkładnie WWS (ażurowe) + koło transportowo polowe, które odradzam bo z niego nie korzystam. Raz czy dwa razy korzystałem i teraz po 7 latach użytkowania każdemu odradzam, bo szkoda kasy na ten bajer. Poprzeni mój pług to był Lemken Opal 3 skibowy z którego byłem bardzo zadowolony, orałem nim w latach 1992-2005r. Lemkena nie kupiłem bo firma która handlowała w tym czasie Lemkem w moim regionie nie miała pojęcia co sprzedaje. Wada Pottingera to ceny części. ;)
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#174 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 21:49

Który pług lepszy. PALAX a jaki masz odstęp miedzy korpusami i jaka waga pluga i jak sobie 716 z nim radzi ? jaka szer orki i jaka predkość ? no i jaki obciaznik na przodzie
pytam bo kupiłem niedawno 716 i nie wiem jaki plug wybrac
zastanawiałem sie nad kuhnem multimaster 123 5 skib ale jak go zobaczyłem na zywo to mi sie jakis za wielki wydawał tzn długosc i waga bo na moich srednich ziemiach z uciagiem nie byłoby problemu

#175 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 08:27

Który pług lepszy. Nie jestem pewien, ale chyba 90cm. Co do wagi to jest ciężki, Fendt 716 z fabrycznym balastem 870kg jest śrdnio stabilny. Jednak do orania zakładam na przód balast betonowy wykonany we własnym zakresie. Waży około 1300-1400kg (2200x50x60) i z nim ciągnik spisuje się znakomicie. Przodu nie podrywa w transporcie a i ciągnik przy obrocie zachowuje się stabilniej jak przy fabrycznym balaście.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#176 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA.

Napisany 20 październik 2013 - 16:39

Który pług lepszy. Witam, co myślicie o naszym 4 skibowym zagonowym unia grudziądz. Może ktoś się oriętuje w cenach zakupu ? Pozdrawiam.

#177 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 20 październik 2013 - 16:58

Który pług lepszy. Pług dobry.Ładnie orze i części tanie.Ale zabezpieczenie zrywanie lemieszy to za droga sprawa.Jeden lemiesz 24żł, jeszcze jak się zegnie to pół biedy.Już lepiej kupić Atlasa 4 tylko bez luzów :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#178 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 20 październik 2013 - 18:07

Który pług lepszy. Co do nowych to nie wiem ale ja miałem 4 skiby z lat 90 to w życiu tego dziadostwa nie polecam. Atlasa też nie polecam. Sąsiad miał jak sucho to ani mój ani sąsiada nie wchodził, a kupiłem Fotrschitta B-200 to gdzie atlas wyszedł to Fortschitt bez problemu wchodził i orał.
Według mnie 4 skiby z Uni to dziadostwo, lepszy chyba 5 skib.

#179 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 20 październik 2013 - 19:12

Który pług lepszy. Panowie doradźcie co lepiej kupić Staltecha 4+ z zabezpieczeniem resorowym czy Akpila KMJ-R 4+ też zabezpieczenia resorowe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 21 październik 2013 - 17:48

Który pług lepszy. Witam, mam pytania do posiadaczy rabe werków czy to są dobre pługi? Jak się przestawia szerokość orki na skibe? Jak z oporami w porównaniu do kvernelanda o ile ktoś miał.