Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który pług lepszy.

230 odpowiedzi na ten temat

#121 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 14:43

Który pług lepszy.

Kolego tylko obrotowy tylko tyle ze jest drozszy w utrzynaniu bo elementy robocze musisz kupowac podwojnie.

Tylko weź pod uwagę że każdy element starcza na 2 razy dłużej ponieważ orze połowę mniej :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który pług lepszy. Dzisiaj, 23:29
  •  

#122 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 27 listopad 2011 - 15:23

Który pług lepszy. a nie myślałeś żeby kupić jakieś obrotówki i je wyremontować?

#123 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 15:26

Który pług lepszy. Żadnych remontów. Nie opłaca się. wychodzą drożej i trze się narobić. Jak remontować to tylko malować. Ja już tak się ponacinałem.

#124 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 27 listopad 2011 - 15:43

Który pług lepszy. @kamino60.napisz do kolegi @dragunov96.on ma fajny obrotowy pług do sprzedania.

#125 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 27 listopad 2011 - 18:44

Który pług lepszy. Ja za swojego KV 18" dalem niecale 12tys jest na zabezpieczeniu resorowym i to bardzo piekna sprawa zlapie za kamienia to sie otworzy minie to korpus z powrotem wchodzi w ziemie momentalnie. O rabe werku to sie nie wypowiem bo nie mam i nie chce glupot pisac.W mojej okolicy wiekszosc to KV i kazdy sobie chwali te plugi

#126 Share casejx80

casejx80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 19:01

Który pług lepszy. "Oj ale jestescie napaleni na te obrotowe plugi. ale to pewnie temu ze sasiad ma to najlepiej jak ja mialbym lepszy. Koledzy posiadamy w gospodarstwie plug obrotowy kverneland lm 100 ktorego ciaga ares 697 i posiadamy rowniez plug zagonowy vogel noot z ktorym chodzi nh tm 140 i niejestem jakims zwolennikiem tego obrotowego. po 1 - byl drogi w zakupie po 2- jest 2 razy ciezszy po 3 - w paliwie zadna oszczedosc poniewaz ile trzeba energi zeby go obrocic z packomatem wiec pompa hydrauliczna pracuje prawie pod pelnym obciazeniem. po 4 - zadna obrotowka nieposiada takich przeswitow jak zagonowy vogel. generalnie rzecz biorac jak pole niema ze 20 ha w kawalku to dla mnie jest to nic innego jak JA CHCE MIEC BO WSZYSCY MAJA. " tylko za niektóre wypowiedzi tego oto użytkownika pozostaje wysmiać :)no tylko jak masz jechac co każdy raz po 100m wiecej to wiecej spalisz przy przejechaniu niz obruceniu tego pługa ...

Edytowany przez casejx80, 27 listopad 2011 - 19:03.

#127 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 19:16

Który pług lepszy. ja miałem ciągany teraz mam obrotowy. Różnica jest taka że obrotowy jest jednak dużo wygodniejszy. Zwłaszcza w klinach i nie ma bruzd, chociaż bruzdy to nie był wielki problem. ale tak jak napisałem wyżej. Teraz na ciągany nie chcę patrzeć jak trochę zaorałem obrotowym. Ogólnie to chcę zaprzestać orki.

#128 Share siwy89

siwy89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 20:56

Który pług lepszy. Kolego casejx80 niewypowiadaj sie na niehktore tematy skoro nawet do pedalu gazu niebardzo siegasz jeszcze. dobrze ze tatus sponsoruje to sie madrzysz. czasem trzeba wziasc za i przeciw. napisalem wyraznie ze na duze pola tj powyzej 20 ha to jak najbardziej.

#129 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 21:47

Który pług lepszy. A jeszcze jedno pytanie jakie odkładnie nieraz właśnie trafiają się kverneland'y z ażurami to jakie wybrać pełne czy ażurowe> Wiem tylko tyle że to się sprawdza na dobrych ziemiach bo to ma bardziej mieszać ziemi ?? Proszę o opinie właśnie takowych pługów marki chyba kverneland bo te mnie właśnie przekonały i cena w miare dostępna jak dla mnie i te zabezpieczenia porostu cud.

FENDT JEST BOGIEM
ORKA NAŁOGIEM
SIANIE ZABAWĄ
ROPA PODSTAWĄ

#130 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 28 listopad 2011 - 12:51

Który pług lepszy. Z azurami napewno ciagnik bedzie mial lzej ale azury to przewaznie na ciezka ziemie a o tym czy mieszaja ziemie lepiej czy nie to nie mam pojecia i azury sa chyba drozsze od zwyklych odkladni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 18:54

Który pług lepszy. Ja posiadam pług obrotowy NIEMEYER i jestem z niego bardzo zadowolony. Lekka konstrukcja ale materiał bardzo dobry. To może coś takiego: http://allegro.pl/pl...1958943649.html

#132 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 20:36

Który pług lepszy.

Kolego tylko obrotowy tylko tyle ze jest drozszy w utrzynaniu bo elementy robocze musisz kupowac podwojnie. Ja polecam ci plug kverneland jedna z lepszych o ile nie najlepszych firm produkujacych plugi. W 4 skibowym 115 koni powinien dawac rade spokojnie i za 18 tys na allegro napewno cos wybierzesz. Sam mam kvernelanda 4 obrotowego i pieknie orze, lekko orze i ladnie kryje. Polecam

może musi kupić 2 komplety części ale pomyśl że wolniej się zużywaja wiec wyjdzie na jeden ch***
Mój Wladimirec podbija świat

#133 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 10:50

Który pług lepszy. Na 20 ha powinien starczyć taki http://allegro.pl/pl...1950961687.html miałem kiedyś taki pług ładnie orał no i części były tanie ,dobre ale kupiłem większy ciągnik i musiałem kupić większy pług

#134 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 14:30

Który pług lepszy.

Na 20 ha powinien starczyć taki http://allegro.pl/pl...1950961687.html miałem kiedyś taki pług ładnie orał no i części były tanie ,dobre ale kupiłem większy ciągnik i musiałem kupić większy pług

Wszystko ładnie pięknie ale on jest chyba za mały dla mnie i jeszcze te zabezpieczenie moim zdaniem kołkowe to porażka więcej zadeptane niż zaorane takie moje zdanie i będę się tego trzymał

#135 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 20:42

Który pług lepszy. A co w nim jest za małego na 20ha?
Jakie masz uprawy? Pewnie siejesz ze 2-3 rośliny to na raz do orki idzie 7-10ha. Takim pługiem to da się to zrobić spokojnie przez jeden dzień.
A zresztą nawet jak byś miał jedna uprawę to bez przesady kupować taki pług żeby wszystko zaorać do południa.

Podejrzewam że głównym czynnikiem przy wyborze jest szpan na wsi. A więc bierz od razu 6x50cm bo to tak samo sensowne jak szukanie większego pługa niż zaproponował wlkpmder.

#136 Share casejx80

casejx80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 08:23

Który pług lepszy. mam 175 cm wzrostu i obrabiam wszystkie nasze pola czasami ojciec mnie prosi zebym mu gdzies przyczepą wcofną bo nie może dać rady a jak pojedziemy do delera czy gdzies to o widze chłopak ma pojęcie o gospodarce ... itp ... wystarczy mi ze ty potrafisz zadrzec noge na jakiś zabawkowy ciągniczek a się wypowiadasz nie majac zbytniego pojęcia ... ;) a co do pługa wybrałbym jednak tą obrotówkę u nas wszyscy prawie oraja i sa zadowoleni my również

#137 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 15:11

Który pług lepszy.

A co w nim jest za małego na 20ha?
Jakie masz uprawy? Pewnie siejesz ze 2-3 rośliny to na raz do orki idzie 7-10ha. Takim pługiem to da się to zrobić spokojnie przez jeden dzień.
A zresztą nawet jak byś miał jedna uprawę to bez przesady kupować taki pług żeby wszystko zaorać do południa.

Podejrzewam że głównym czynnikiem przy wyborze jest szpan na wsi. A więc bierz od razu 6x50cm bo to tak samo sensowne jak szukanie większego pługa niż zaproponował wlkpmder.

Nie nie jest to szpan bo jak bym chciał zaszpanować to nie kupował bym używanego tylko za ras jakiś nowy lemkena np.
A skąd wiesz jakie mam uprawy akurat sieje 5 i nigdy nie wyrabiałem się z orką jedynie w tym roku co porałem bo pogoda mi sprzyja no i nowy traktorek to się orze ile może .I jak bym cierpiał z braku zainteresowania to bym sobie do c-360 zapiął 2 skiby i by mi się nie nudziło a ja nie tylko mam pola do uprawy żeby tylko na nich orać mam też krowy mleczne jak i opasy a do tego drugie 25 hektarów łąk i nie najnowsze sprzęty które czasem się psują.Więc masz już dopowiedz a i jeszcze jestem człowiekiem niecierpliwym więc jak się orze to lubię żeby widać było postępy a nie żeby nawet z kołem nie brało, bzdury !!!!!!

Edytowany przez kamin60, 01 grudzień 2011 - 15:17.

#138 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 16:20

Który pług lepszy. 5 upraw na 20ha i się nie wyrabiasz z orką?
Przecież jak to mniej więcej jest po równo to na raz do orki idzie 4ha. Przecież to jednoskibowcem i krową da się w dzień zaorać.
Nie wiem ile masz krów ale chyba nie 500 że mieszkasz w oborze. Zakładam ze obrządzisz 2godziny rano i 2 wieczorem to pługiem co bierze ok 150cm to obskoczysz to spokojnie w 3-4godziny.
A co do zasłaniania się łąką że nie masz czasu orać to mimo że nie znam się na hodowli krów to strzelam że w czasie kiedy się orze na polach to nie ma roboty na łąkach.

#139 Share dkri

dkri

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 19:07

Który pług lepszy. witam wszystkich. co do pługów to ja jeszcze mam zagonowy ale jak zmienię traktor to od razu kupuję obrotówkę bo to równanie bruzd mnie dobija, trzeba po dwa lub trzy razy jeździć bo inaczej to nie jst dobrze zarównane, a co do tematu który lepszy czy zagonowy czy obracany to i jedne i drugie mają plusy i minusy a kto jakim będzie orał to tylko zależy od niego.

PS. mam pytanko czy ktoś może wie ile waży lemken opal 180 4+, i jakie zapotrzebowanie mocy trzeba na ten pług?? z góry dziękuję za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 19:14

Który pług lepszy. Możecie polecić jakiś używany pług obrotowy 3x50?