Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który pług lepszy.

230 odpowiedzi na ten temat

#101 Share rockis

rockis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:winiarstwo;
    sport: piłka nożna, narciarstwo, żeglarstwo, rower;
    film, dobra książka

Napisany 01 grudzień 2010 - 16:37

Który pług lepszy. podepnę się do tematu

Jaki polecicie pług do John Deere 5080R lub New Holland T5040 (również w trakcie wyboru).
Do obrobienia będzie miał około 20 ha, głównie długie, foremne kawałki, więc pytam raczej o pługi zagonowe.
Cena w której się muszę zmieścić to 15tys zł brutto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który pług lepszy. Dzisiaj, 17:01
  •  

#102 Share jan71

jan71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Rolnik-Pasjonata

Napisany 06 grudzień 2010 - 22:24

Który pług lepszy.

podepnę się do tematu

Jaki polecicie pług do John Deere 5080R lub New Holland T5040 (również w trakcie wyboru).
Do obrobienia będzie miał około 20 ha, głównie długie, foremne kawałki, więc pytam raczej o pługi zagonowe.
Cena w której się muszę zmieścić to 15tys zł brutto.

Mam John Deere 4230 bez przodka około 120 KM i kupiłem ten pług za 1100 zł , remont około 600 zł i robote robi. Pozdrawiam

Załączone miniaturki

• 1012736267_12.jpg

#103 Share SMOK102

SMOK102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:38

Który pług lepszy. o polskich pługach lepiej zapomnieć ,miałem starego masywnego FROSTA 4 był tak wybity i powycierany że kupiłem sobie nowy z UNI jak tato pojechał w pole to w 10 ludzi niemogliśmy go wyregulować profil orki krycie to skandal -tylko rok oraliśmy w drugim dałem 9000 i wymieniłem wszystko w starym nowy z uni stoi i rdzewieje służy tylko do pomocy bo sa 2 traktory .Polski sprzęt cenowo 30 %TAŃSZY A120% gorszy mam podobne doświadczenia z agregatem z FAMAROLU

#104 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 22:59

Który pług lepszy. Witam potrzebuję pług do orki resztek pożniwnych z kukurydzy na ziarno zaraz po skoszeniu jaki pług polecacie. Który będzie lepszy kvenerland, lemken, kuhn, polski ibis. A może ktoś z was sieje kukurydzę i coś wie na temat orki kukurydzy.

#105 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 17:25

Który pług lepszy. Każdy z tych producentów ma w ofercie pługi do przyorywania dużej ilości resztek pożniwnych.

#106 Share Argan

Argan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 luty 2011 - 22:54

Który pług lepszy. Jeżeli chcesz zagonowy to polecam Ci Kverneland AB 100/4 z listwami, jest nie do zapchania. Obrotowy to 150 B też Kverneland na podniesionej ramie i najlepiej na korpusie 28 o najniższym zapotrzebowaniu na uciąg. To pługi na całe życie i zapomnij o Unii i innych pieprzotach.

#107 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 08:54

Który pług lepszy. Witam. Panowie podpowiedzcie mi jaki mam kupic pług do zetora 5340 z 94 roku. Czy da on rade w 4x35 zagonowym?

#108 Share Andrzej157

Andrzej157

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 15:21

Który pług lepszy.

Ja bym chyba postawił na pług obrotowy... ;)

A jakim ciągnikiem zamierzasz go ciągać...??? ;)

Ja mam kupować obrotowy

#109 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 11:32

Który pług lepszy. Na wstępie chciałem powiedzieć że czytałem inny temat i nie znalazłem nic konkretnego. Mam do zaorania 20 hektarów w dużych kawałkach. Jedno pole jest wąskie a długie a dwa średniej szerokości jedno mam natomiast w kwadracie. Zastanawiam się nad obrotowym pługiem ze względów na te nierówności na polu to mnie dobija podczas ładowania bel. Teraz jaki pług polecilibyście do 115 konnego fendta myślę o 4 skibowym obrotowym lub 5 skibowym zagonowym dodam że ziemia to w większości (III a nawet chyba IV) z górami, ale ni w jednym ni w drugim ciężko nie będzie miał. Nie mam za wiele pieniędzy tak coś 18tyś. więc musi to być chyba jakiś zachodni używany bo te polskie firmy po prostu mnie przerażają. Proszę o poważne podpowiedzi

#110 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 27 listopad 2011 - 11:47

Który pług lepszy. Kolego tylko obrotowy tylko tyle ze jest drozszy w utrzynaniu bo elementy robocze musisz kupowac podwojnie. Ja polecam ci plug kverneland jedna z lepszych o ile nie najlepszych firm produkujacych plugi. W 4 skibowym 115 koni powinien dawac rade spokojnie i za 18 tys na allegro napewno cos wybierzesz. Sam mam kvernelanda 4 obrotowego i pieknie orze, lekko orze i ladnie kryje. Polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 27 listopad 2011 - 12:00

Który pług lepszy. ja bym brał tylko obrotowy... Później masz bruzdę tylko z jednej strony. Duży komfort pracy na polu ponieważ nie ma na środku dołka, Łatwiej jest siać, pryskać i kosić;) same plus;)

#112 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 12:16

Który pług lepszy. Ja w tym roku kupiłem KV obrotowy a orałem pół zawieszany, z którego byłem bardzo zadowolony. Efekt taki że ten pól zawieszany dałem sąsiadowi i nie chcę na niego patrzeć. Taka różnica o orce i paliwie. Mój jest KV LB 5 skib vario. Części robocze prawie nowe, dałem za niego z transportem 14,8 tyś Wymieniłem 6 lemieszy i 10 dłut. http://otomoto.pl/pl...owy-A84786.html takie coś

#113 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    sporty walki MMA

Napisany 27 listopad 2011 - 12:20

Który pług lepszy. Myślę ze na szerokie kawałki obrotowy byłby optymalnym rozwiązaniem,jedynie na tym małym kawałku nawroty będą kłopotliwe.Ale jak masz zwrotny ciągnik,z rewersem eh to nie powinno być problemu ;)
sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

#114 Share casejx80

casejx80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 12:21

Który pług lepszy. a ja ci polecam jednak polski agro factory ale do 4 bedziesz musział troche dołożyć bo 3 obracnana kupisz za 18 ładnie kryje pożadne wykonnanie i masz nowy a z zachodu to nie zawsze sie dobry trafi ...

#115 Share wloda

wloda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i motoryzacja

Napisany 27 listopad 2011 - 12:24

Który pług lepszy. pług zagonowy to robi bruzdy trzeba zaganiać na małym kawałku jest motanina przy zawracaniu ale pół zawieszanym itp .Ja na twoim miejscu brałbym pług obrotowy nieważnie jakie pole ale orasz od początku do końca jeszcze jak proste pole to masz jak na stole :lol: :lol: :lol:
PRONAR 1025_________URSUSc360__________MTZ 82_______bizon______i nowy zakup Massey ferguson 7256_________i wiele innych

#116 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 listopad 2011 - 12:44

Który pług lepszy. Tak jak pisali koledzy wyżej używany obrotowy najlepiej. Sam ostatnio wymieniłem pług na obrotowy i jestem dużo bardziej zadowolony niż z tego zagonowego. A nowego polskiego Ci nie polecam bo jak wiadomo one są robione na ilość nie na jakość, wielu żałuje zakupu polskich nowych maszyn.
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#117 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 13:45

Który pług lepszy.

Kolego tylko obrotowy tylko tyle ze jest drozszy w utrzynaniu bo elementy robocze musisz kupowac podwojnie. Ja polecam ci plug kverneland jedna z lepszych o ile nie najlepszych firm produkujacych plugi. W 4 skibowym 115 koni powinien dawac rade spokojnie i za 18 tys na allegro napewno cos wybierzesz. Sam mam kvernelanda 4 obrotowego i pieknie orze, lekko orze i ladnie kryje. Polecam

A co sądzicie o firmie Rabe Werk podobno też ładnie kryją i ta cena 10.000 o tutaj np. 18 cali tylko jakie zabezpieczenia ?? wolał bym żeby niebyły śrubowe (kołkowe) lub Overum a teraz na oku mam 4 skibowy Lemken

Załączone miniaturki

• T1924885_1.jpg

#118 Share siwy89

siwy89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 14:04

Który pług lepszy. Oj ale jestescie napaleni na te obrotowe plugi. ale to pewnie temu ze sasiad ma to najlepiej jak ja mialbym lepszy. Koledzy posiadamy w gospodarstwie plug obrotowy kverneland lm 100 ktorego ciaga ares 697 i posiadamy rowniez plug zagonowy vogel noot z ktorym chodzi nh tm 140 i niejestem jakims zwolennikiem tego obrotowego. po 1 - byl drogi w zakupie po 2- jest 2 razy ciezszy po 3 - w paliwie zadna oszczedosc poniewaz ile trzeba energi zeby go obrocic z packomatem wiec pompa hydrauliczna pracuje prawie pod pelnym obciazeniem. po 4 - zadna obrotowka nieposiada takich przeswitow jak zagonowy vogel. generalnie rzecz biorac jak pole niema ze 20 ha w kawalku to dla mnie jest to nic innego jak JA CHCE MIEC BO WSZYSCY MAJA.

#119 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 14:32

Który pług lepszy. Ja również polecam pług obracany pracuje u faceta który posiada zagonówke (ma być wymieniony ale na razie brak kasy) i na polu są jakies góry doliny i tu nie chodzi o złe ustawienie tylko te bruzdy na środku itp. A gdy zdarza mi sie robić coś na polach gdzie było orane obrotowym jest całkiem inaczej ładnie równo jedna bruzda z boku i kultura hehe:) Tak że według mnie obrotowy ma więcej plusów...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share leszcz8

leszcz8

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 156 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 14:34

Który pług lepszy. Mam do sprzedania pług zagonowy 5 x 30 cm cena 1500 zł .
Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .