Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który pług lepszy.

230 odpowiedzi na ten temat

#81 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 19:11

Który pług lepszy. od kiedy na srodku zostaje bruzda :) ja oram od środka a bruzdy zostają od sąsiednich pól potem środek zjeżdżam glebogryzarką i agregatem.pole jest bardzo równe bez doła na środku trzeba pomyśleć najpierw odmierzam z obu stron pola gdzie środek i jazda.ale pługi obrotowe i tak są najlepsze tyle że cięższe ale ma to plus bo na twardszym nie unosi za wysoko pługa.zagonowym za dużo przejazdów jest :) .ja oram może 2ha na rok :) bo tylko na przesianie traw bo 90% to użytki zielone reszta lasu który wykarczować trzeba by :) .ciekawe jak sprawdzają się pługi wahadłowe famorolu ma kto taki ???????? bardzo ciekawe
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który pług lepszy. Dzisiaj, 18:04
  •  

#82 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 24 marzec 2010 - 23:22

Który pług lepszy. mój kolega ma wachadłowy, 3 korpusy, chodzi z 1012 ursusem od 1997r, mówi ze to dobry pług,nie zalepia się na torfach, ty przy tych 2 ha to możesz sobie pozwolić na spacery przed orką, bo ja niekoniecznie :)

#83 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 13:37

Który pług lepszy. kolego miszka dobrze rozumiesz no tak spacery po polu hahah no takie pomysły żeby pole równe było a wahadłowy to chyba tak jakby obrotowy to bruzdy od sąsiednich pól zostają.ja sobie za parę lat kupię jakąś 4 obrotową to więcej co roku będę orał to jakość bel będzie lepsza
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#84 Share PGRdobrawola

PGRdobrawola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe ;)

Napisany 15 kwiecień 2010 - 20:02

Który pług lepszy. Który pług byście polecali do Zetora Forterry 125? Czy z Uni Grudziądz Ibisa xxls 4 czy vis ls 4? Są one w dość przystępnej cenie czy może coś droższego a jednak zachodniego?
..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

#85 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 15 kwiecień 2010 - 20:19

Który pług lepszy. To zależy na ile ha, jak na dużo ha to się nie baw w Unie, dołóż i kup coś z najtańszych zachodnich (KUHN, V&N, POTTINGER) te pługi różnią sie chyba odkładnicami, ale sprawdź na stronie Uni jak jest. Ja bym brał zachodnie. Chyba ze to może byc używany pług to tylko kverneland, to wszystko zależy co będziesz orał, ile ha oraz czy ma byc nowy :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#86 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 23:47

Który pług lepszy. Frontera jest za mała do 4 XXLS.

#87 Share PGRdobrawola

PGRdobrawola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe ;)

Napisany 18 kwiecień 2010 - 14:01

Który pług lepszy. Tak do orania 50hektarów. Ziemia 3,4 i słabsza kalsa. Pług ma być nowy. A z tego co patrzyłem to Ibis 4XXLS ma zapotrzebowanie mocy od 120 lub 130 to jak ziemia słaba to pownien dawać rade jak forterra ma 120km. Bo na glinie to będzie pewnie płakał ale na piachach będzie latał
..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

#88 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 20:34

Który pług lepszy. Raczej nie chodzi o moc tylko o stabilność ciągnika, ibis XXLS jest ciężki i długi i będzie podrywać przód we fronterze chyba, że założysz ponad tonę balastu. Ja oram 6cio garowym ciągnikiem z balastem 730kg i czasem to za mało dla 4XXLS a już nie wyobrażam sobie jak by przód podrywało w 4ro garowym ciągniku.

#89 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 19 kwiecień 2010 - 21:51

Który pług lepszy. nie ma szans na xxls ;) bierz Ls albo LH i będzie akurat i możesz sobie jeżdzić jak chcesz miedzy l a xl i xxl są inne odkładnie i masz różnice w grubości ram inne szerokości prace i waga ls coś chyba koło 1300kg waży to frontera powinna sobie poradzić :) a poza tym xxls ma zapotrzebowanie od 130-150km

#90 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 21:06

Który pług lepszy. No i ja też kupiłem obrotówke ;[ Bo nie mogłem patrzeć na to jak 3 skibowa zagonówka z UG robi mi redliny :) 2 skibowy był ok ale 3 to porażka. I teraz mam obrotowy. Fakt są drożesze ale cóż. chociaż ja dałem za mojego 2x40 zachodniego mniej niż za jakąś zagonówke 3 skibową zachodnia. Ja kupiłem wczoraj a dziś już sąsiad targał obrotowke też tlyko że mniejszą i lżejszą. Za rok pewnie żadnej zagonówki nie będzie we wsi :)
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 08:35

Który pług lepszy. A u mnie w obrębie 4km same zagonówki są. @EDWIN ty zawsze tak orzesz? Ja orzę raz tak, raz tak żeby pole było równe. A jak co roku będziesz zaczynał od środka to kopiec na środku zrobisz.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#92 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 20 sierpień 2010 - 18:18

Który pług lepszy. Koledzy,czy Ursus 5314 71KM da radę z unią serii M -3 skiby ,a jeśli nie to jaki pług obracalny wybrać ???.

#93 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 19:24

Który pług lepszy.

od kiedy na srodku zostaje bruzda :) ja oram od środka a bruzdy zostają od sąsiednich pól potem środek zjeżdżam glebogryzarką i agregatem.pole jest bardzo równe bez doła na środku trzeba pomyśleć najpierw odmierzam z obu stron pola gdzie środek i jazda.ale pługi obrotowe i tak są najlepsze tyle że cięższe ale ma to plus bo na twardszym nie unosi za wysoko pługa.zagonowym za dużo przejazdów jest :) .ja oram może 2ha na rok :) bo tylko na przesianie traw bo 90% to użytki zielone reszta lasu który wykarczować trzeba by :) .ciekawe jak sprawdzają się pługi wahadłowe famorolu ma kto taki ???????? bardzo ciekawe

Ja miałem cztero skibowca wahadłowego z famarolu i powiem tak jak się przesiadłem na 5 skibowego atlasa to ciągnik miał lżej i oczywiście szybciej zorał bo wahadłowy ledwo ślad ciągnika zabierał a atlas 1 skiba za ciągnik wyglądała :) ogulnie pług nie najgorszy ale ma bardzo duże opory (ciężko się nim ora)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#94 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 20 sierpień 2010 - 19:25

Który pług lepszy. Sądze że Pottinger będzie najodpowiedniejszy, chyba jest najlżejszy, Unia nie jest zła, ale po pierwsze zagraniczny lepszy a po drugie Unia strasznie ciężka i do tyłu wysunięta :) Z nowych pługów polecam jeszcze Kvernelanda, ale ile waży i kosztuje to nie wiem, ale ja mam pług na kvernelandzie (odkładnie, rama, przedpłużki) tylko inne zabezpieczenia na kamienie i zdecydowanie polecam.
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#95 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 19:32

Który pług lepszy. No więc mam agro-masz 4*35 i unia grudziąc ibis l 3+ :)
agr-masz ladnie orze ale taką jakość orki jaką wykonuje ug ibis szczeże jest dużo lepsza.
i szczeże trudno mi powiedzieć ale jak bym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma kupił bym obrotowy uni grudziąc.

#96 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Maszyneria ;D

Napisany 27 sierpień 2010 - 13:36

Który pług lepszy. Witam Koledzy!
Mam prośbę.
Czy możecie mi doradzić?
Potrzebuje pług najlepiej obrotowy.
Pług ma pracować przy traktorku który ma mniej/więcej -100km.
Co polecacie?
Oczywiście za przystępną cenę:D
Co myślicie o "Unia Grudziądz"?

Pyt jeden)"
IBIS M "
Pług obracalny, zawieszany z regulowaną punktowo szerokością orki i zabezpieczeniem śrubowym/

Pyt dwa)"
IBIS L/LS "[
Pług obracalny, zawieszany z regulowaną punktowo szerokością orki i zabezpieczeniem śrubowym / zabezpieczeniem resorowym non-stop

Zdjęcia dostępne pod http://www.agrokompl....php?pokaz=unia

#97 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 14:36

Który pług lepszy. Zależy jakie masz ziemie ale do 100km lepiej wybrać tego lżejszego ibisa.

#98 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2010 - 14:46

Który pług lepszy. Gdyby ktoś miał parcie na Kvernelanda dla ochłody napiszę... belka zaczepowa oryginalna 4,5 tyś zł. :) Tak, tak za kawałek toczonego wału tyle kasy. :D

#99 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 16:56

Który pług lepszy.

Witam Koledzy!
Mam prośbę.
Czy możecie mi doradzić?
Potrzebuje pług najlepiej obrotowy.
Pług ma pracować przy traktorku który ma mniej/więcej -100km.
Co polecacie?
Oczywiście za przystępną cenę:D
Co myślicie o "Unia Grudziądz"?

Pyt jeden)"
IBIS M "
Pług obracalny, zawieszany z regulowaną punktowo szerokością orki i zabezpieczeniem śrubowym/

Pyt dwa)"
IBIS L/LS "[
Pług obracalny, zawieszany z regulowaną punktowo szerokością orki i zabezpieczeniem śrubowym / zabezpieczeniem resorowym non-stop

Zdjęcia dostępne pod http://www.agrokompl....php?pokaz=unia

No wiec kolego kup sobie ibis L 3+1 do 100 koni będzie się nadawał. ja mam ibis L 3+ ciąga go ciągnik 85 koni i daje rade. Zobacz sobie nawet w mojej galerii :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 18 październik 2010 - 19:56

Który pług lepszy. panowie a doradzcie jakiem marki plug obracalny 4+1 w gre wchodzi kuhn G&B lemken ewentualnie vogel ale to nizsza polka najbardziej przekonuje mnie G&B co tu duzo mowic klasa sama w sobie lemken rowniez znajomy ma kuhna i pieknie orze a wy co byscie polecali biore te marki pod uwage poniewaz w okoicy nie mam dilerow innego sprzetu
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...