kubus

Który pług lepszy.

Polecane posty

KarolT25    41

Powiem tak jak kolego masz dlugie i szerokie pola to zda tu egzamin obrotowka ale jesli dlugie ale nie za szerokie to zagonowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli są kliny lub inne nieforemne pola to obrotówka jest tam rozwiązaniem, ale jeżeli pola są w kształcie prostokąta to jest to bez różnicy (wiadomo zagonowym trzeba potrafić, bo inaczej to na polu będą góry i rowy). Bo jeżeli chodzi o uwrocia to czas nawrotu jest podobny (porównanie czasu nawrotu ja zagonowym a na innym polu obrotówką).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja jestem za obrotowym, gdyż mam nie miłe wspomnienia z zagonowymi. Widzę jakie pole jest znajomych po obrotówce a jakie innych po zwykłym pługu (bez porównania- nieba a ziemia). Wszyscy znajomi co kupili pług obrotowy, mówią że w życiu już go nie zamienią na zagonowy. Pole równiutkie, żadnych bruzd. No jedynie to duży ciężar i najlepiej mieć ciągnik z rewersem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Moim zdaniem z wagą pługa nie należy przesadzać ani w jedną strone ani w drugą dla przykładu powiem że ja mam atlasa 5 skib nonstop na kamyki waży coś przeszło 1200 kilo , i niechciałbym go odchudzić dlaczego?? bo wole ciągać te pare kilo więcej ale mieć pewność że jak opuszcze pług to on wejdzie w ziemie a nie będzie sie ślizgał po niej. Jak jest w miare mokro w polu to niema to znaczenia lekk zagon też wejdzie , ale mój sąsiad użytkujący zwykłego zagona 5 prawie nonstop wozi na nim worek z piaskiem hahahah , ja sie nieprzejmuje czy ziemia jest ubita czy nie , czy jest sucho itd. opuszczam pług i jade (mam złe doświadczenie z normalnym zagonem 3 normalnie czasem człowieka szlak chciał trafić jak pług wyszedł z ziemi i koniec orki albo nie chciał wejść*) . Ja osobiści polecam obrotówke i mam zamiar kupić ją choć mam małe pola 1 ha - 3 ha w tych granicach, orałem obrotówką i wiem co to znaczy . Tylko jeszcze dochodzi jeden problem o którym nikt nie wspomina , teren >> jak jest równy to niema problemu ale jak są duże górki to jest problem , chodzi o utrzymanie mniej więcej tej samej prędkości przejazdu z góry i pod góre>> orze sie raz koło razu i jeżeli z góry pojedziemy szybko a pod góre wolno to iadomo jak będzie pole wyglądało. Przepraszam za długą wypowiedź .

Znajomy wczoraj orał obrotówką na dość pokażnym wzgórzu i orał nie zgóry do dołu tylko poprzecznie ;) najlepszy patent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

od kiedy na srodku zostaje bruzda :) ja oram od środka a bruzdy zostają od sąsiednich pól potem środek zjeżdżam glebogryzarką i agregatem.pole jest bardzo równe bez doła na środku trzeba pomyśleć najpierw odmierzam z obu stron pola gdzie środek i jazda.ale pługi obrotowe i tak są najlepsze tyle że cięższe ale ma to plus bo na twardszym nie unosi za wysoko pługa.zagonowym za dużo przejazdów jest :) .ja oram może 2ha na rok :) bo tylko na przesianie traw bo 90% to użytki zielone reszta lasu który wykarczować trzeba by :) .ciekawe jak sprawdzają się pługi wahadłowe famorolu ma kto taki ???????? bardzo ciekawe


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

mój kolega ma wachadłowy, 3 korpusy, chodzi z 1012 ursusem od 1997r, mówi ze to dobry pług,nie zalepia się na torfach, ty przy tych 2 ha to możesz sobie pozwolić na spacery przed orką, bo ja niekoniecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

kolego miszka dobrze rozumiesz no tak spacery po polu hahah no takie pomysły żeby pole równe było a wahadłowy to chyba tak jakby obrotowy to bruzdy od sąsiednich pól zostają.ja sobie za parę lat kupię jakąś 4 obrotową to więcej co roku będę orał to jakość bel będzie lepsza


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Który pług byście polecali do Zetora Forterry 125? Czy z Uni Grudziądz Ibisa xxls 4 czy vis ls 4? Są one w dość przystępnej cenie czy może coś droższego a jednak zachodniego?


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

To zależy na ile ha, jak na dużo ha to się nie baw w Unie, dołóż i kup coś z najtańszych zachodnich (KUHN, V&N, POTTINGER) te pługi różnią sie chyba odkładnicami, ale sprawdź na stronie Uni jak jest. Ja bym brał zachodnie. Chyba ze to może byc używany pług to tylko kverneland, to wszystko zależy co będziesz orał, ile ha oraz czy ma byc nowy :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Tak do orania 50hektarów. Ziemia 3,4 i słabsza kalsa. Pług ma być nowy. A z tego co patrzyłem to Ibis 4XXLS ma zapotrzebowanie mocy od 120 lub 130 to jak ziemia słaba to pownien dawać rade jak forterra ma 120km. Bo na glinie to będzie pewnie płakał ale na piachach będzie latał


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Raczej nie chodzi o moc tylko o stabilność ciągnika, ibis XXLS jest ciężki i długi i będzie podrywać przód we fronterze chyba, że założysz ponad tonę balastu. Ja oram 6cio garowym ciągnikiem z balastem 730kg i czasem to za mało dla 4XXLS a już nie wyobrażam sobie jak by przód podrywało w 4ro garowym ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

nie ma szans na xxls ;) bierz Ls albo LH i będzie akurat i możesz sobie jeżdzić jak chcesz miedzy l a xl i xxl są inne odkładnie i masz różnice w grubości ram inne szerokości prace i waga ls coś chyba koło 1300kg waży to frontera powinna sobie poradzić :) a poza tym xxls ma zapotrzebowanie od 130-150km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No i ja też kupiłem obrotówke ;[ Bo nie mogłem patrzeć na to jak 3 skibowa zagonówka z UG robi mi redliny :) 2 skibowy był ok ale 3 to porażka. I teraz mam obrotowy. Fakt są drożesze ale cóż. chociaż ja dałem za mojego 2x40 zachodniego mniej niż za jakąś zagonówke 3 skibową zachodnia. Ja kupiłem wczoraj a dziś już sąsiad targał obrotowke też tlyko że mniejszą i lżejszą. Za rok pewnie żadnej zagonówki nie będzie we wsi :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1307

Koledzy,czy Ursus 5314 71KM da radę z unią serii M -3 skiby ,a jeśli nie to jaki pług obracalny wybrać ???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

od kiedy na srodku zostaje bruzda :) ja oram od środka a bruzdy zostają od sąsiednich pól potem środek zjeżdżam glebogryzarką i agregatem.pole jest bardzo równe bez doła na środku trzeba pomyśleć najpierw odmierzam z obu stron pola gdzie środek i jazda.ale pługi obrotowe i tak są najlepsze tyle że cięższe ale ma to plus bo na twardszym nie unosi za wysoko pługa.zagonowym za dużo przejazdów jest :) .ja oram może 2ha na rok :) bo tylko na przesianie traw bo 90% to użytki zielone reszta lasu który wykarczować trzeba by :) .ciekawe jak sprawdzają się pługi wahadłowe famorolu ma kto taki ???????? bardzo ciekawe

Ja miałem cztero skibowca wahadłowego z famarolu i powiem tak jak się przesiadłem na 5 skibowego atlasa to ciągnik miał lżej i oczywiście szybciej zorał bo wahadłowy ledwo ślad ciągnika zabierał a atlas 1 skiba za ciągnik wyglądała :) ogulnie pług nie najgorszy ale ma bardzo duże opory (ciężko się nim ora)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Sądze że Pottinger będzie najodpowiedniejszy, chyba jest najlżejszy, Unia nie jest zła, ale po pierwsze zagraniczny lepszy a po drugie Unia strasznie ciężka i do tyłu wysunięta :) Z nowych pługów polecam jeszcze Kvernelanda, ale ile waży i kosztuje to nie wiem, ale ja mam pług na kvernelandzie (odkładnie, rama, przedpłużki) tylko inne zabezpieczenia na kamienie i zdecydowanie polecam.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

No więc mam agro-masz 4*35 i unia grudziąc ibis l 3+ :)

agr-masz ladnie orze ale taką jakość orki jaką wykonuje ug ibis szczeże jest dużo lepsza.

i szczeże trudno mi powiedzieć ale jak bym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma kupił bym obrotowy uni grudziąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

Witam Koledzy!

Mam prośbę.

Czy możecie mi doradzić?

Potrzebuje pług najlepiej obrotowy.

Pług ma pracować przy traktorku który ma mniej/więcej -100km.

Co polecacie?

Oczywiście za przystępną cenę:D

Co myślicie o "Unia Grudziądz"?

 

Pyt jeden)" IBIS M "

Pług obracalny, zawieszany z regulowaną punktowo szerokością orki i zabezpieczeniem śrubowym/

Pyt dwa)" IBIS L/LS "[

Pług obracalny, zawieszany z regulowaną punktowo szerokością orki i zabezpieczeniem śrubowym / zabezpieczeniem resorowym non-stop

 

Zdjęcia dostępne pod http://www.agrokompl....php?pokaz=unia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zależy jakie masz ziemie ale do 100km lepiej wybrać tego lżejszego ibisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gdyby ktoś miał parcie na Kvernelanda dla ochłody napiszę... belka zaczepowa oryginalna 4,5 tyś zł. :) Tak, tak za kawałek toczonego wału tyle kasy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Witam Koledzy!

Mam prośbę.

Czy możecie mi doradzić?

Potrzebuje pług najlepiej obrotowy.

Pług ma pracować przy traktorku który ma mniej/więcej -100km.

Co polecacie?

Oczywiście za przystępną cenę:D

Co myślicie o "Unia Grudziądz"?

 

Pyt jeden)" IBIS M "

Pług obracalny, zawieszany z regulowaną punktowo szerokością orki i zabezpieczeniem śrubowym/

Pyt dwa)" IBIS L/LS "[

Pług obracalny, zawieszany z regulowaną punktowo szerokością orki i zabezpieczeniem śrubowym / zabezpieczeniem resorowym non-stop

 

Zdjęcia dostępne pod http://www.agrokompl....php?pokaz=unia

No wiec kolego kup sobie ibis L 3+1 do 100 koni będzie się nadawał. ja mam ibis L 3+ ciąga go ciągnik 85 koni i daje rade. Zobacz sobie nawet w mojej galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie a doradzcie jakiem marki plug obracalny 4+1 w gre wchodzi kuhn G&B lemken ewentualnie vogel ale to nizsza polka najbardziej przekonuje mnie G&B co tu duzo mowic klasa sama w sobie lemken rowniez znajomy ma kuhna i pieknie orze a wy co byscie polecali biore te marki pod uwage poniewaz w okoicy nie mam dilerow innego sprzetu


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj