Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który pług lepszy.

230 odpowiedzi na ten temat

#41 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:01

Który pług lepszy. Ja o zagonie nawet nie chce słyszeć!!! miałem pierwszy pług obrotowy w okolicy wszyscy mordy pootwierane patrzyli jak pięknie robota w polu idzie. :rolleyes: A więc porostu bierz obrotówkę będziesz miał spokój z rowami na polu... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który pług lepszy. Dzisiaj, 01:32
  •  

#42 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:11

Który pług lepszy.

Ja o zagonie nawet nie chce słyszeć!!! miałem pierwszy pług obrotowy w okolicy wszyscy mordy pootwierane patrzyli jak pięknie robota w polu idzie. <_< A więc porostu bierz obrotówkę będziesz miał spokój z rowami na polu... <_<

ja tak samo nie chce slyszec o zaganowym plugu !!!! bierz obrotowke !!! :)

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:24

Który pług lepszy. Oranie zagonowym to nie robora, pełno bruzdów ma się na polu i jest nierówno. Bierz obrotówkę....... <_<

#44 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:47

Który pług lepszy.

Wszyscy obrotowy doradzamy, ale nikt nie wspomniał że za niego trzeba dwa razy tyle dać <_<

sa tu rolnicy którzy chwalą pług zaghonowy znam jednego i on mówi że nie zamieni na zaden inny a cena i waga zagonówki i robotę pożądną robi niby więcej paliwa potrzebuje ele myśle że cena to zrekompensuje

#45 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 12:52

Który pług lepszy.

sa tu rolnicy którzy chwalą pług zaghonowy znam jednego i on mówi że nie zamieni na zaden inny a cena i waga zagonówki i robotę pożądną robi niby więcej paliwa potrzebuje ele myśle że cena to zrekompensuje

Czy ja powiedziałem, ze nie chce obrotówki?? Bardzo chętnie wezme jezeli mi dołozysz troche kasy do mego zagonowego <_<

#46 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 17 styczeń 2008 - 16:27

Który pług lepszy.

Hej. Chciał bym wiedzieć który plug był by lepszy czy zagonowy 4*35 czyobrotowy 3*40 z walem .
Opowiadajcie!

POZDRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! <_<

Dla mnie lepszy jest pług zagonowy. Jest przedewszystkim lekki, mniej kosztuje, pasuje idalnie na długie proste pole. Jeżeli pole jest klinowate to lepszy obracalny. <_<

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#47 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 24 styczeń 2008 - 18:49

Który pług lepszy. dla nas jest lepszy plug zagonowy , jest lekki podnosnik dostaje mniej w dupsko jest tanszy no i jak masz wal cambella to juz calkiem jest elegandzko i rowno.

#48 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 21:24

Który pług lepszy. Chce kupić pług 4-skibowy obrotowy do Ursusa C-385 (z przednim napędem od 1224 i turbem)nie martwie się o to czy go uciągnie ,ale nie wiem czy będzie miał problemy w podnoczeniu(pług jest lekki niecała tona,a np. rozsiewacz pełny waży 1,5tony i nie ma problemu)

#49 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 21:42

Który pług lepszy. Chyba 3ka obrotowa. Może cięższa ale jak z wałem to lepiej obrotówkę . Masz zrobione 2 roboty za jednym przejazdem.

Chce kupić pług 4-skibowy obrotowy do Ursusa C-385 (z przednim napędem od 1224 i turbem)nie martwie się o to czy go uciągnie ,ale nie wiem czy będzie miał problemy w podnoczeniu(pług jest lekki niecała tona,a np. rozsiewacz pełny waży 1,5tony i nie ma problemu)

No to w czym problem ?? Skoro daje rady z Rozsiewaczem to i z pługiem pójdzie... Chociaż masz ciekawą 80tke :] z turbem i napędem od szóstki
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#50 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 21:57

Który pług lepszy. Dzięki :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 22:12

Który pług lepszy.

Hej. Chciał bym wiedzieć który plug był by lepszy czy zagonowy 4*35 czyobrotowy 3*40 z walem .
Opowiadajcie!

POZDRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

Moim zdaniem lepszy jest obrotowy z wałem.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2008 - 22:39

Który pług lepszy. jak widać zdania są podzielone ja osobiście wybrałem pług zagonowy dlatego że mam długie pola(najkrótsze około 450m, najdłuższe 2,5km), w miarę wymiarowe(zbliżone kształtem do prostokąta). Wybrałem pług zagonowy dlatego że ma mniejszą masę i nie obciążam pompy ciągnika, mniej jest obsługi dotyczącej smarowania sworzni itp, wał Cambella ciągnę na łańcuchu, oraz w przypadku górzystych pól kierowałem się tym że pociągnąć muszę pociągnąć ciężar maszyny, co wpływa na zwiększenie "apetytu" na paliwo.
Wybór pługa jest indywidualną sprawą i musisz wziąć pod uwagę wszystkie czynniki jakie masz. Wybór należy do Ciebie!

#53 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 03 wrzesień 2008 - 17:55

Który pług lepszy. Obrotowy to zawsze lepszy pług lecz z wałem nigdy nie testowałem ;)

#54 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 03 wrzesień 2008 - 18:38

Który pług lepszy. Tak to jest od kiedy zacząłem orkę obrotówką nie chcę słyszeć o zagonówce. Aż się zastanawiam dlaczego tyle lat męczyłem się starym detowskim pługiem.

#55 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 20:00

Który pług lepszy.

Chce kupić pług 4-skibowy obrotowy do Ursusa C-385 (z przednim napędem od 1224 i turbem)nie martwie się o to czy go uciągnie ,ale nie wiem czy będzie miał problemy w podnoczeniu(pług jest lekki niecała tona,a np. rozsiewacz pełny waży 1,5tony i nie ma problemu)

w podnoszeniu raczej problemów nie będzie, lecz mogą być problemy z obracaniem. ursusy i zetory często mają problem z tym iż w momencie obrotu tył pługa jest za nisko (ryje w ziemi) 3 dni temu widziałem jak koleś 1224 aby obrócić pług przednim kołem wjeżdżał w bruzdę a pług ocierał się o ziemie (chyba kverdeland 4 skiby) dlatego można spotkać dodatkowy siłownik przy ramie pługa który w momencie obrotu wysuwa się unosząc tył do góry umożliwiając bezproblemowy obrót (może ktoś lepiej to wyjaśni). więc zanim kupisz radzę najpierw go przetestuj na placu.
Poza tym wszystkim polecam obrotówkę - łatwiejsze wykończenie, bez bruzd na polu. Ze spalaniem nie wiem czy się wiele zaoszczędzi, ale komfort pracy i wydajność jest bez porównania.

#56 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 20:55

Który pług lepszy. To że przy obrocie ryje w ziemi to nie jest wina zetora czy ursusa tylko źle ustawionej śruby (łącznika górnego).

#57 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 21:55

Który pług lepszy. też tak myślałem na początku, ale gdy skróci się łącznik górny aby tył unosił wystarczająco to nie idzie dobrze ustawić pługa do orki.

#58 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 00:55

Który pług lepszy. Do wyboru masz jeszcze kilka otworów mocujących na ciągniku i na pługu i na 100% da się tak ustawić żeby było dobrze wiem bo sam kilka lat orałem zetorem ;) znajomy też orał i również nie miał z tym problemu ;)

#59 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 09:04

Który pług lepszy. ja osobiście zetorem czy ursusem nie orałem obrotówką zdaje się jednak na opinie znajomych oraz miejscowego dealera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 12:15

Który pług lepszy. obrotowy jest dla matołów. bo tak naprawde to sztuką jest dobrze orać zagonowym ja nie posiadam tej umiejętnosci i dlatego mam piątke obrotową

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem