kubus

Który pług lepszy.

Polecane posty

Zefir    75
1 godzinę temu, koyack napisał:

Witam wszystkich. Jestem w trakcie poszukiwania pługa obrotowego do mojej Valtry t151  Wpadł mi w oko pług kverneland es 95 vario oto link do ogłoszenia https://www.olx.pl/oferta/plug-kverneland-es-95-vario-5-skibowy-resor-CID757-IDwAEzN.html#13f3a5da2c Dzwoniłem do sprzedawcy i mówił ze pług był odnawiany czyli malowany i elementy robocze założone nowe. Trochę jest mi podejrzane malowanie gdyż widocznie coś chciał ukryć. Stad moje pytanie jak sprawdzić czy rama jest prosta i czy nie był spawany bo wiadomo pod farba ciężko coś dojrzeć. I ogólnie czy ten model pługa jest wart uwagi i czy moja valtra będzie sobie spokojnie dawać rade.  a może któryś z forumowiczów kupował od tego sprzedawcy z Jarocina sprzęt i jest w stanie Coś na ten temat powiedzieć Pozdrawiam

z tego co widze to jest ten pług złożony z 3  , nie po naklejkach i itp :) jak ktoś posiada kvernelandy obrotówki to wie o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyack    12
4 minuty temu, Zefir napisał:

z tego co widze to jest ten pług złożony z 3  , nie po naklejkach i itp :) jak ktoś posiada kvernelandy obrotówki to wie o co chodzi :)

Mógł byś kolego wyjaśnić po czym to rozpoznajesz bo ja w tej kwestii nie jestem zielony to będzie pierwsza obrotowka kverneland i nie chciał bym się sparzyć 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Który pług lepszy lemken opal 110 cz kverneland vd 100 mam zamiar zakupić jeden z nich który byście polecali  i dlaczego ciągnik 100 km .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skovroon    0

Witajcie, stoję przed wyborem pługa obrotowego.

Potrzebny jest głównie do orki po kukurydzy na ziarno.

Ciągnik jakim dysponuję to JD 5075GN - sadownik. 75KM.

Do tej pory męczyłem się zagonową unią 3 skibową która więcej zapychała niż orała - nawet pomimo wcześniejszego talerzowania.

W grę wchodzą nowe i używane. Póki co z używanych w oko mi wpadł Lemken opal90 a z nowych Agro Masz POM3. Miał ktoś jakieś doświadczenia z tymi pługami przy dużej ilości resztek pożniwnych ?

Z racji tego, że ciągnik jest dość mały to i pług raczej musi być z tych mniejszych i lżejszych. Max ok 700kg.

Czekam na podpowiedzi.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel002d    7

Witam!

Proszę o opinie na temat różnic pomiędzy pługiami Agromasz pom3, a Agromasz POL3 plus. Serdecznie dzięki za opinie. Wiem, że szerokość skiby przemawia za Pol3 plus, ale jak ma się oranie tymi dwoma pługami, jakie są różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam, stoję przed zakupem pługu do Case Maxxum 125 i i chodzi o Polskie marki akpil ,unia grudziądz i agro masz .Co byście z tego polecili, ma być 4 skiby obrotowy zabezpieczenie raczej resor i liniowanie . Ibisa XL miałem na testach to case dawał radę na 2m spokojnie , ziemie lekkie 4-6kl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo2    1

Poszebuie pomocy mam płuk 2+1lenken opał 90 pszed malowaniem było wszystko ok a po malowaniu jedna strona orze pięknie a drugie nie mogę ustawić wbije się w ziemie i się obraca i wywraca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22
23 godziny temu, tomekgeo2 napisał:

Witam, stoję przed zakupem pługu do Case Maxxum 125 i i chodzi o Polskie marki akpil ,unia grudziądz i agro masz .Co byście z tego polecili, ma być 4 skiby obrotowy zabezpieczenie raczej resor i liniowanie . Ibisa XL miałem na testach to case dawał radę na 2m spokojnie , ziemie lekkie 4-6kl.

Ja czekam na akpila km 180 hp w 4 skibach. z dodatków to większe koło i korpusy scandynavia. 43 z groszami netto wyszedł. Dużo dobrych opinii zdecydowało o wyborze, ale uważam, że unia pewnie nie będzie gorsza. W agromaszu to denerwuje mnie masa i długość maszyny więc sobie odpuściłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
tomekgeo2 napisał:

Witam, stoję przed zakupem pługu do Case Maxxum 125 i i chodzi o Polskie marki akpil ,unia grudziądz i agro masz .Co byście z tego polecili, ma być 4 skiby obrotowy zabezpieczenie raczej resor i liniowanie . Ibisa XL miałem na testach to case dawał radę na 2m spokojnie , ziemie lekkie 4-6kl.

ja mam ibisq i mogę szczerze polecić, tylko weź więcej piór na resorach, wydaje mi się że wyjdzie nawet taniej od akpila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

Witam forumowiczów. Który pług będzie lepszy? Agromasz Pj4, czy Akpil mix 40? Przy agromaszu jest możliwość wyboru odkładnicy zwykłej, lub xl. Niby ta xl lepsza ale przedstawiciel handlowy mówi że te xl są przeznaczone do płytszej orki, do 24 cm.

A te zwykłe do 28 cm? Użytkuje ktoś taki pług i mógłby podzielić się opinią? Pług będzie współpracował z case 5120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    42

Panowie... mam kilka pługów na oku 4obrotowych i chciałbym żeby ktoś wyraził swoją opinię :) Pług do 1224 i w tym momencie najbardziej przekonuje mnie Lemken opal, ale nie wiem czy cena trochę nie za wysoka

1 - Niemeyer. Widać, że nie picowany i ogólnie w fajnym stanie
https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-niemeyer-CID757-IDHku5c.html

2 - Rabewerk star ażurowy. Trochę już wyjechane elementy robocze, ale ogólnie nie ma tragedii, ale jednak obawiam się o cenę/dostępność części zamiennych

https://www.olx.pl/oferta/plug-rabewerk-4-skiby-CID757-IDHgfkX.html#fbdb5b83cf;promoted

3 - Lemken opal 110. Bardzo podobają mi się pługi lemkena, miałem kiedyś styczność z taką 4'ką i bardzo dobrze się nią orało. Czy ten egzemplarz ma zmianę szerokości orki?

https://www.olx.pl/oferta/plug-lemken-opal-110-4-skiby-CID757-IDHhRcN.html#e34bc3c57f;promoted
 





 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Najlepszy z nich to lemken ale w najgorszym stanie - szerokość zmienia się klinem który montuje się pomiędzy słupicę a stopę. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Trzeba by zobaczyć grubość listew, lemiesze, czy nie ma luzów. Czy nie jest pogięty, spawany. Czy rozdzielacz obrotu działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    42

Ile powinna mieć grubości taka listwa? I czy te pługi rabewerk mają zmienną szerokość orki?

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531
Zetix napisał:

Panowie... mam kilka pługów na oku 4obrotowych i chciałbym żeby ktoś wyraził swoją opinię :) Pług do 1224 i w tym momencie najbardziej przekonuje mnie Lemken opal, ale nie wiem czy cena trochę nie za wysoka

1 - Niemeyer. Widać, że nie picowany i ogólnie w fajnym stanie
https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-niemeyer-CID757-IDHku5c.html

2 - Rabewerk star ażurowy. Trochę już wyjechane elementy robocze, ale ogólnie nie ma tragedii, ale jednak obawiam się o cenę/dostępność części zamiennych

https://www.olx.pl/oferta/plug-rabewerk-4-skiby-CID757-IDHgfkX.html#fbdb5b83cf;promoted

3 - Lemken opal 110. Bardzo podobają mi się pługi lemkena, miałem kiedyś styczność z taką 4'ką i bardzo dobrze się nią orało. Czy ten egzemplarz ma zmianę szerokości orki?

https://www.olx.pl/oferta/plug-lemken-opal-110-4-skiby-CID757-IDHhRcN.html#e34bc3c57f;promoted
 





 

Do ciągnika 1224 polecam obrotówkę z firmy overum np BV. Pług jest lekki i co ważne obracany górą, różne odkładnie do wyboru, przdpłóżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    42

Panowie co sądzicie? warto zainteresować się tym kronemustang 140/4? Rama z tego co widzę 140 więc kawał pługa, niby nie spawany. 

Tylko zastanawia mnie ten siłownik wzdłuż ramy, czy to liniowanie czy regulacja szerokości orki? Nie znalazłem nigdzie na Google drugiego takiego pługa z siłownikiem

Jak zachowuje się to tylne koło podporowe? Czy można ten plug transportowac na tym kole? 

Jak z częsciami do takiego pługa? 

Pozdrawiam

Link

https://www.olx.pl/oferta/plug-krone-mustang-4-skibowy-obrotowy-CID757-IDHzN5P.html

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Koło chyba transportowe, ma blokadę, siłownik raczej do liniowania, pług wygląda na dosyć ciężki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj