Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który pług lepszy.

230 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Rob355

Rob355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 07:37

Który pług lepszy.

Oglądałem pług na żywo, cały nie spawany, oryginalne kółko, 2 odkładnie mają przetarcia w tym jednym miejscu a reszta ok 5 mm grubości, więc myślę że dałoby radę wspawać wstawki. Cena 1700 do oddania. 

co wy na to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który pług lepszy. Dzisiaj, 21:47
  •  

#222 Share Maikel1987

Maikel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 17:26

Który pług lepszy. Plugi frauge na zabezpieczeniu gumowym dobre są ? I overumy na gumie ?

Edytowany przez Maikel1987, 16 lipiec 2016 - 20:12.

#223 Share Maikel1987

Maikel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 18:30

Który pług lepszy. Lemken opal 090 3 skibowy do 80 konnego ciągnika chyba za mały będzie ? Chyba lepiej szukać opala 110 ?

#224 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 20:24

Który pług lepszy.

Witam,

poszukuję pługa obrotowego. Ciągnik to Deutz Fahr DX6.10 6-cyl 100KM więc myślę że z 4-skibowym powinien sobie poradzić. Pług musi być nowy (kupuję na młodego rolnika) i polski bo na zachodni mnie po prostu nie stać a poza tym na niecałe 20ha ornych w zupełności wystarczy. Ziemie niezbyt ciężkie III-V klas, mało kamieni więc zabezpieczenie kołkowe. I tak po wstępnych oględzinach interesują mnie 2 firmy. Akpil KM80 lub Agromasz POL4 lub trochę większy PO4 (ale tutaj zastanawia mnie czemu w tabeli ma tak duże zapotrzebowanie na moc ale może podane jest na maksymalny rozstaw 4x50cm i na powiedzmy 4x40 dałby radę, niewiem). Akpil wychodzi nieco drożej bo około 26 tyś brutto a Agromasz lżejszy około 20 a cięższy 23500 z siłownikiem liniowania z kością pamięci. Który z tych pługów wydaje wam się najlepszy, najlepiej orze oraz ma trwalsze elementy ? oczywiście jak na swoją cenę. Jeżeli ktoś jest właścicielem któregoś modelu to proszę o krótką opinię jak się sprawują.

Pozdrawiam

#225 Share tomek926

tomek926

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo gry
    nowości w maszynach rolniczych

Napisany 28 listopad 2016 - 20:35

Który pług lepszy. Euro masz se kup najtańszy i najbardziej chu*owy jaja se robie
Akpil lub Agro masz popatrz na sobie na pługi z Sipmy lub Mandamu osobiście polecam pługi zachodnie

#226 Share Elektro2015

Elektro2015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 20:58

Który pług lepszy. Pługi marki Sukov, są to czeskie pługi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#227 Share Gospodarhz

Gospodarhz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 22:18

Który pług lepszy. Jeśli chcesz jakieś filmy z pracy akpila to mógłbym coś ogarnąć bo jeździ u mnie z zetorkiem i jest super , da sie wyregulowac , jest dobra rama , no co więcej mówić , ładnie kryje i jest dobra cena

#228 Share PIOTREKT6050

PIOTREKT6050

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 22:29

Który pług lepszy. Koja ciekawe obrotówki robi

#229 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 22:32

Który pług lepszy.

Z tego co oglądałem na placach to właśnie akpil najbardziej mi się spodobał, chyba najdłuższe, półśrubowe odkładnice więc podejrzewam że powinien w miarę ładnie kryć. A co do prześwitu i rozstawu to ten standardowy jest wystarczający, nic się nie zapycha przy jakichś średnich poplonach albo pozostałych resztkach na polu ? Szkoda tylko że w opcji nie ma siłownika liniowania bo trochę się obawiam czy nie za bardzo będzie "bujało" ciągnikiem przy obrocie albo nie będzie haczyć tyłem o ziemię bo jednak 4 już jest dość długi a i wagę swoją ma.

#230 Share Gospodarhz

Gospodarhz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 23:37

Który pług lepszy. no ja mam 4 i nie potrzeba liniowania jest okej . nic się nie zapycha na szczęście bo z tego powodu został zmieniony z Grudziądzkiego bo się nie dało wcześniej poorac scierniska .. A co do liniowania to są na pewno przy większych modelach ale tutaj jest ledwo tona wagi i to , że wiezyczka jest blisko kabiny pomaga :D w zetorze np nie mogę otworzyć szyby przy podniesionym pługu w związku z czym jest ona przywiązana :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 29 listopad 2016 - 22:49

Który pług lepszy.

panowie jaki pług byście polecicie do zetora proxima 100 używany zagonowy czy obrotowy co myślcie o tym pługu https://www.olx.pl/o...html#8ec185d7dd