kubus

Który pług lepszy.

Polecane posty

Gospodarhz    12

Jeśli chcesz jakieś filmy z pracy akpila to mógłbym coś ogarnąć bo jeździ u mnie z zetorkiem i jest super , da sie wyregulowac , jest dobra rama , no co więcej mówić , ładnie kryje i jest dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Z tego co oglądałem na placach to właśnie akpil najbardziej mi się spodobał, chyba najdłuższe, półśrubowe odkładnice więc podejrzewam że powinien w miarę ładnie kryć. A co do prześwitu i rozstawu to ten standardowy jest wystarczający, nic się nie zapycha przy jakichś średnich poplonach albo pozostałych resztkach na polu ? Szkoda tylko że w opcji nie ma siłownika liniowania bo trochę się obawiam czy nie za bardzo będzie "bujało" ciągnikiem przy obrocie albo nie będzie haczyć tyłem o ziemię bo jednak 4 już jest dość długi a i wagę swoją ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarhz    12

no ja mam 4 i nie potrzeba liniowania jest okej . nic się nie zapycha na szczęście bo z tego powodu został zmieniony z Grudziądzkiego bo się nie dało wcześniej poorac scierniska .. A co do liniowania to są na pewno przy większych modelach ale tutaj jest ledwo tona wagi i to , że wiezyczka jest blisko kabiny pomaga :D w zetorze np nie mogę otworzyć szyby przy podniesionym pługu w związku z czym jest ona przywiązana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Witam. Drodzy forumowicze, czy pług Krone Mustang 100/3 bez przedpłużków nadaje się do orki kukurydzy? Obecnie posiadam Lemkena Opal 90 z przedpłużkami i do orki kukurydzy nadaję się średnio. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

W zasadzie żaden pług nie będzie odpowiedni do orki kukurydzy, jeśli mamy do czynienia z dużą ilością pozostałości po niej (zwłaszcza długie, niepocięte łodygi), które to sprawią, że pług będzie się zapychał. Tu nie ma znaczenia, czy mamy ramę podwyższoną nawet powyżej jednego metra, ponieważ zapycha się na piersi lub przedpłużku.

Dobrze zmulczowane pole po kukurydzy to podstawa. Mulczowanie może odbywać się broną talerzową lub agregatem uprawowym.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidWsik    2

Witam chciałbym zakupić pług Agro-Masz 4 skibowy obrotowy lecz nie wiem z jakim zabezpieczeniem. Interesuje mnie zabezpieczenie kołkowe lub resorowy.Ziemie jakie posiadam są mozaikowate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

lepszy do ciągnika Zetora Proximy 90 będzie lepszy Kverneland Ab100 4-skiby, czy Kverneland AB100 3-skiby? Ziemie mam od 3-6 dużo dużych kamieni się trafia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Co sądzicie o tych pługach do MTZ 82?  Rabewerk 700kg, Huard 900kg

 

https://www.olx.pl/oferta/plug-rabe-werk-3-skibowy-non-stop-obrotowy-kverneland-krone-kuhn-CID757-IDmSPsa.html#5b67d65851   RABEWERK

https://www.olx.pl/oferta/plug-huard-CID757-ID64Fe3.html#7078b15f52   HUARD

 

Szerokość orki w RABEWERK maksymalna to 38cm na skibe czyli 114cm. Nie za mały do MTZ?

Szerokość orki w HUARD to 40/45cm na skibe. W Huard brak koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a czy ktoś wie co się dzieje z marką V&N Vogel& Noot?

Bo akurat stoi niedaleko mnie dość tanio pług 4 skiby zagonowy, myślę pojechać go obejrzeć i nawet kupić bo potrzebuję jakiegoś zagonowego.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak nie pogięty i nie uszkodzony inaczej oraz elementy robocze w dobrym stanie to będzie dobrze krył.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Jak nie pogięty i nie uszkodzony inaczej oraz elementy robocze w dobrym stanie to będzie dobrze krył.

 

pogięty nie będzie agromasz PJM, nikt tego nieszcze nie widział nie miał taka nowość, a ja zamówiłem, co będzie to będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Myślałem że z pokazów bierzesz i widziałeś jak to mniej więcej pracuje. Co do pogięcia to znam przypadek gdzie maszyna spadła z lawety i bądź co bądź uszkodziła się jak się potem okazało mowa właśnie o pługu. Kolega z rok dochodził swego bo wszyscy ręce umywali.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Vogla kupiło amazone.

poważnie mówisz?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Myślałem że z pokazów bierzesz i widziałeś jak to mniej więcej pracuje. Co do pogięcia to znam przypadek gdzie maszyna spadła z lawety i bądź co bądź uszkodziła się jak się potem okazało mowa właśnie o pługu. Kolega z rok dochodził swego bo wszyscy ręce umywali.

 

co z padła z lawety to akurat prasę taką mam i była duża dużo tańsza więc nie narzekam, wiem jak pracuje PJ i wiem jakie ma wady PJM rozwiązuje te wady ryzyk fizyk, stawiam na nowość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Czy Kwerneland 14 cali będzie dobrze krył?

 

jaki ciągnik i ogumienie ? tylne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj