kubus

Który pług lepszy.

Polecane posty

kubus    22

Hej. Chciał bym wiedzieć który plug był by lepszy czy zagonowy 4*35 czyobrotowy 3*40 z walem .

Opowiadajcie!

 

 

 

POZDRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Może i szerzej (nie zawsze) może i szybciej(zależy od pola).Ale na pewno nie ładniej ;) Ale jak pole szerokie to duuużo szybciej się obrotowym zaorze. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz dobre pola to lepszy zagonowy; łatwo ustawić, podnośnik nie dostaje tak mocno, większa wydajność (nie tracisz czasu na obrót). Obrotowy pług jest bardzo dobry na pola pochyłe i klinowate, można sobie prędzej poradzić, ale wymaga więcej od ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266
(nie tracisz czasu na obrót).

 

Teoretycznie tak, ale jak ktoś ma wprawę to obraca pług w czasie wykonywania nawrotu [sam obrót trwa kilka sekund] i często minie mniej czasu, niż miałby ktoś jechać z jednego końca pola na drugie (np. przy wykańczaniu) no i wtedy marnuje się więcej czasu i dotego na porzeczniaku gleba jest bardziej ugniatana poprzez częste przejazdy- mowa tu o pługu zagonowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

teraz wiem jak naprawdę powinno wyglądać pole po orce, róne, bruzda w granicy i o nic się nie martwię - choć malutkie pola bo po 1 ha czy 2...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
Może i szerzej (nie zawsze) może i szybciej(zależy od pola).Ale na pewno nie ładniej ;) Ale jak pole szerokie to duuużo szybciej się obrotowym zaorze. :P

Chyba chciałeś powiedzieć odwrotnie szerokie a krótkie szybciej zaorzesz zagonem bo dużo razy zawracasz:P


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Jak masz takie kawalki to chyba nie ma potrzeby kupować obrotoweego, bo jest to wywalanie kasy.... ;) Chyba że masz jej za dużo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Takie po 3,5 ha 4 ha


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Jak bym miał do wyboru polski obrotowy a niemiecki zagonowy to bym wybrał tego zagonowego. ;) Ale niemiecki obrotowy czy zagonowy to wybrał bym obrotowy.Jakoś nie mam przekonania do polskich maszyn rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Właśnie wkurzające te zbędne przejazdy.W tym roku na szerokim polu mnie szlag trafiał ;) Może nie tyle co zbędne przejazdy co tłuc się po tych dołach z rozpoczętej każdej bruzdy na drugi koniec pola ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak się orze na skład to nie ma żadnych pustych przejazdów. Ogólnie nastała moda na obrotowe pługi i każdy chce taki mieć, nawet jak ma płaskie prostokątne pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja orze jeden rok na skład a drugi na rozrzutke i dzieki temu pole mam rowne, no i przy końcu pola zawsze jest droga więc mi to nie przeszkadza.Obrotowy jest dobry jak masz pole niesymetryczne ;) Ale te 3-4 hektarowe działki to smiało zagonowym mozna robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Co za różnica jaka wielkość działki skoro i tak zawsze bruzda będzie na środku (żeby tylko jedna była) albo po bokach a przy obracalnym zawsze wyjdzie tylko z jednej strony a środek pola równiutki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Żaden problem, czepiasz agregacik w tą i spowrotem i śladu nie ma ;) No ale pomyslcie, chyba nierozsądne jest kupno pługa za kupe kasy na taki areał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Żaden problem, czepiasz agregacik w tą i spowrotem i śladu nie ma ;) No ale pomyslcie, chyba nierozsądne jest kupno pługa za kupe kasy na taki areał ;)

 

Gościu poorał byś troche obrotowym pługiem (sprawnym, nie pogiętym) i bys juz tak nie gadał ;) . Dużo ludzi wyrażało się w taki tonie jak ty, ale tylko do czasu aż nie obejrzeli tego z bliska, lub sami nie spróbowali. Moj tata miał pierwszy pług obracalny w okolicy już w1992 albo 1993 (ibis na kołki 3 trzy skibowy z nr ramy bodajże 3), tak że na temat takich opini jak twoja coś wiem.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
Jak masz dobre pola to lepszy zagonowy; łatwo ustawić, podnośnik nie dostaje tak mocno, większa wydajność (nie tracisz czasu na obrót). Obrotowy pług jest bardzo dobry na pola pochyłe i klinowate, można sobie prędzej poradzić, ale wymaga więcej od ciągnika.

ja obrót wykonuje podczas nawrotu nie czekam bo po co tracić czas czekając 8 sekund na obrut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2
Hej. Chciał bym wiedzieć który plug był by lepszy czy zagonowy 4*35 czyobrotowy 3*40 z walem .

Opowiadajcie!

 

 

 

POZDRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

witam ja bym kupił obrotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj