Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który pług lepszy.

233 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Rob355

Rob355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 07:37

Który pług lepszy.

Oglądałem pług na żywo, cały nie spawany, oryginalne kółko, 2 odkładnie mają przetarcia w tym jednym miejscu a reszta ok 5 mm grubości, więc myślę że dałoby radę wspawać wstawki. Cena 1700 do oddania. 

co wy na to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który pług lepszy. Dzisiaj, 07:33
  •  

#222 Share Maikel1987

Maikel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 17:26

Który pług lepszy. Plugi frauge na zabezpieczeniu gumowym dobre są ? I overumy na gumie ?

Edytowany przez Maikel1987, 16 lipiec 2016 - 20:12.

#223 Share Maikel1987

Maikel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 18:30

Który pług lepszy. Lemken opal 090 3 skibowy do 80 konnego ciągnika chyba za mały będzie ? Chyba lepiej szukać opala 110 ?

#224 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 20:24

Który pług lepszy.

Witam,

poszukuję pługa obrotowego. Ciągnik to Deutz Fahr DX6.10 6-cyl 100KM więc myślę że z 4-skibowym powinien sobie poradzić. Pług musi być nowy (kupuję na młodego rolnika) i polski bo na zachodni mnie po prostu nie stać a poza tym na niecałe 20ha ornych w zupełności wystarczy. Ziemie niezbyt ciężkie III-V klas, mało kamieni więc zabezpieczenie kołkowe. I tak po wstępnych oględzinach interesują mnie 2 firmy. Akpil KM80 lub Agromasz POL4 lub trochę większy PO4 (ale tutaj zastanawia mnie czemu w tabeli ma tak duże zapotrzebowanie na moc ale może podane jest na maksymalny rozstaw 4x50cm i na powiedzmy 4x40 dałby radę, niewiem). Akpil wychodzi nieco drożej bo około 26 tyś brutto a Agromasz lżejszy około 20 a cięższy 23500 z siłownikiem liniowania z kością pamięci. Który z tych pługów wydaje wam się najlepszy, najlepiej orze oraz ma trwalsze elementy ? oczywiście jak na swoją cenę. Jeżeli ktoś jest właścicielem któregoś modelu to proszę o krótką opinię jak się sprawują.

Pozdrawiam

#225 Share tomek926

tomek926

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo gry
    nowości w maszynach rolniczych

Napisany 28 listopad 2016 - 20:35

Który pług lepszy. Euro masz se kup najtańszy i najbardziej chu*owy jaja se robie
Akpil lub Agro masz popatrz na sobie na pługi z Sipmy lub Mandamu osobiście polecam pługi zachodnie

#226 Share Elektro2015

Elektro2015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 20:58

Który pług lepszy. Pługi marki Sukov, są to czeskie pługi

#227 Share Gospodarhz

Gospodarhz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 22:18

Który pług lepszy. Jeśli chcesz jakieś filmy z pracy akpila to mógłbym coś ogarnąć bo jeździ u mnie z zetorkiem i jest super , da sie wyregulowac , jest dobra rama , no co więcej mówić , ładnie kryje i jest dobra cena

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#228 Share PIOTREKT6050

PIOTREKT6050

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 22:29

Który pług lepszy. Koja ciekawe obrotówki robi

#229 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 22:32

Który pług lepszy.

Z tego co oglądałem na placach to właśnie akpil najbardziej mi się spodobał, chyba najdłuższe, półśrubowe odkładnice więc podejrzewam że powinien w miarę ładnie kryć. A co do prześwitu i rozstawu to ten standardowy jest wystarczający, nic się nie zapycha przy jakichś średnich poplonach albo pozostałych resztkach na polu ? Szkoda tylko że w opcji nie ma siłownika liniowania bo trochę się obawiam czy nie za bardzo będzie "bujało" ciągnikiem przy obrocie albo nie będzie haczyć tyłem o ziemię bo jednak 4 już jest dość długi a i wagę swoją ma.

#230 Share Gospodarhz

Gospodarhz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 23:37

Który pług lepszy. no ja mam 4 i nie potrzeba liniowania jest okej . nic się nie zapycha na szczęście bo z tego powodu został zmieniony z Grudziądzkiego bo się nie dało wcześniej poorac scierniska .. A co do liniowania to są na pewno przy większych modelach ale tutaj jest ledwo tona wagi i to , że wiezyczka jest blisko kabiny pomaga :D w zetorze np nie mogę otworzyć szyby przy podniesionym pługu w związku z czym jest ona przywiązana :D

#231 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 29 listopad 2016 - 22:49

Który pług lepszy.

panowie jaki pług byście polecicie do zetora proxima 100 używany zagonowy czy obrotowy co myślcie o tym pługu https://www.olx.pl/o...html#8ec185d7dd

#232 Share Freeman10

Freeman10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 30 marzec 2017 - 20:46

Który pług lepszy.

Witam. Drodzy forumowicze, czy pług Krone Mustang 100/3 bez przedpłużków nadaje się do orki kukurydzy? Obecnie posiadam Lemkena Opal 90 z przedpłużkami i do orki kukurydzy nadaję się średnio. Pozdrawiam.

#233 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 03 kwiecień 2017 - 19:57

Który pług lepszy.

W zasadzie żaden pług nie będzie odpowiedni do orki kukurydzy, jeśli mamy do czynienia z dużą ilością pozostałości po niej (zwłaszcza długie, niepocięte łodygi), które to sprawią, że pług będzie się zapychał. Tu nie ma znaczenia, czy mamy ramę podwyższoną nawet powyżej jednego metra, ponieważ zapycha się na piersi lub przedpłużku.

Dobrze zmulczowane pole po kukurydzy to podstawa. Mulczowanie może odbywać się broną talerzową lub agregatem uprawowym.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#234 Share azzadek

azzadek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 22 maj 2017 - 21:05

Który pług lepszy.

Witam, ma ktoś z Was pług firmy DURO? Albo chociaż jak się sprawują, jak z częściami, lemiesze itp. itd. W linku pług którym jestem zainteresowany. Rozważam również pługi firmy HUARD.

https://www.olx.pl/o...html#986aa0a9a8