kubus

Który pług lepszy.

Polecane posty

rockis    0

podepnę się do tematu

 

Jaki polecicie pług do John Deere 5080R lub New Holland T5040 (również w trakcie wyboru).

Do obrobienia będzie miał około 20 ha, głównie długie, foremne kawałki, więc pytam raczej o pługi zagonowe.

Cena w której się muszę zmieścić to 15tys zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan71    0

podepnę się do tematu

 

Jaki polecicie pług do John Deere 5080R lub New Holland T5040 (również w trakcie wyboru).

Do obrobienia będzie miał około 20 ha, głównie długie, foremne kawałki, więc pytam raczej o pługi zagonowe.

Cena w której się muszę zmieścić to 15tys zł brutto.

Mam John Deere 4230 bez przodka około 120 KM i kupiłem ten pług za 1100 zł , remont około 600 zł i robote robi. Pozdrawiam

post-29123-0-09919500-1291670674_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SMOK102    0

o polskich pługach lepiej zapomnieć ,miałem starego masywnego FROSTA 4 był tak wybity i powycierany że kupiłem sobie nowy z UNI jak tato pojechał w pole to w 10 ludzi niemogliśmy go wyregulować profil orki krycie to skandal -tylko rok oraliśmy w drugim dałem 9000 i wymieniłem wszystko w starym nowy z uni stoi i rdzewieje służy tylko do pomocy bo sa 2 traktory .Polski sprzęt cenowo 30 %TAŃSZY A120% gorszy mam podobne doświadczenia z agregatem z FAMAROLU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Witam potrzebuję pług do orki resztek pożniwnych z kukurydzy na ziarno zaraz po skoszeniu jaki pług polecacie. Który będzie lepszy kvenerland, lemken, kuhn, polski ibis. A może ktoś z was sieje kukurydzę i coś wie na temat orki kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Każdy z tych producentów ma w ofercie pługi do przyorywania dużej ilości resztek pożniwnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Argan    1

Jeżeli chcesz zagonowy to polecam Ci Kverneland AB 100/4 z listwami, jest nie do zapchania. Obrotowy to 150 B też Kverneland na podniesionej ramie i najlepiej na korpusie 28 o najniższym zapotrzebowaniu na uciąg. To pługi na całe życie i zapomnij o Unii i innych pieprzotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Witam. Panowie podpowiedzcie mi jaki mam kupic pług do zetora 5340 z 94 roku. Czy da on rade w 4x35 zagonowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej157    0

Ja bym chyba postawił na pług obrotowy... ;)

 

A jakim ciągnikiem zamierzasz go ciągać...??? ;)

Ja mam kupować obrotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Na wstępie chciałem powiedzieć że czytałem inny temat i nie znalazłem nic konkretnego. Mam do zaorania 20 hektarów w dużych kawałkach. Jedno pole jest wąskie a długie a dwa średniej szerokości jedno mam natomiast w kwadracie. Zastanawiam się nad obrotowym pługiem ze względów na te nierówności na polu to mnie dobija podczas ładowania bel. Teraz jaki pług polecilibyście do 115 konnego fendta myślę o 4 skibowym obrotowym lub 5 skibowym zagonowym dodam że ziemia to w większości (III a nawet chyba IV) z górami, ale ni w jednym ni w drugim ciężko nie będzie miał. Nie mam za wiele pieniędzy tak coś 18tyś. więc musi to być chyba jakiś zachodni używany bo te polskie firmy po prostu mnie przerażają. Proszę o poważne podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Kolego tylko obrotowy tylko tyle ze jest drozszy w utrzynaniu bo elementy robocze musisz kupowac podwojnie. Ja polecam ci plug kverneland jedna z lepszych o ile nie najlepszych firm produkujacych plugi. W 4 skibowym 115 koni powinien dawac rade spokojnie i za 18 tys na allegro napewno cos wybierzesz. Sam mam kvernelanda 4 obrotowego i pieknie orze, lekko orze i ladnie kryje. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

ja bym brał tylko obrotowy... Później masz bruzdę tylko z jednej strony. Duży komfort pracy na polu ponieważ nie ma na środku dołka, Łatwiej jest siać, pryskać i kosić;) same plus;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja w tym roku kupiłem KV obrotowy a orałem pół zawieszany, z którego byłem bardzo zadowolony. Efekt taki że ten pól zawieszany dałem sąsiadowi i nie chcę na niego patrzeć. Taka różnica o orce i paliwie. Mój jest KV LB 5 skib vario. Części robocze prawie nowe, dałem za niego z transportem 14,8 tyś Wymieniłem 6 lemieszy i 10 dłut. http://otomoto.pl/plug-obrotowy-kverneland-5s-lb85-lb-5-skibowy-A84786.html takie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Myślę ze na szerokie kawałki obrotowy byłby optymalnym rozwiązaniem,jedynie na tym małym kawałku nawroty będą kłopotliwe.Ale jak masz zwrotny ciągnik,z rewersem eh to nie powinno być problemu ;)


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

a ja ci polecam jednak polski agro factory ale do 4 bedziesz musział troche dołożyć bo 3 obracnana kupisz za 18 ładnie kryje pożadne wykonnanie i masz nowy a z zachodu to nie zawsze sie dobry trafi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wloda    12

pług zagonowy to robi bruzdy trzeba zaganiać na małym kawałku jest motanina przy zawracaniu ale pół zawieszanym itp .Ja na twoim miejscu brałbym pług obrotowy nieważnie jakie pole ale orasz od początku do końca jeszcze jak proste pole to masz jak na stole :lol: :lol: :lol:


PRONAR 1025_________URSUSc360__________MTZ 82_______bizon______i nowy zakup Massey ferguson 7256_________i wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak pisali koledzy wyżej używany obrotowy najlepiej. Sam ostatnio wymieniłem pług na obrotowy i jestem dużo bardziej zadowolony niż z tego zagonowego. A nowego polskiego Ci nie polecam bo jak wiadomo one są robione na ilość nie na jakość, wielu żałuje zakupu polskich nowych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Kolego tylko obrotowy tylko tyle ze jest drozszy w utrzynaniu bo elementy robocze musisz kupowac podwojnie. Ja polecam ci plug kverneland jedna z lepszych o ile nie najlepszych firm produkujacych plugi. W 4 skibowym 115 koni powinien dawac rade spokojnie i za 18 tys na allegro napewno cos wybierzesz. Sam mam kvernelanda 4 obrotowego i pieknie orze, lekko orze i ladnie kryje. Polecam

A co sądzicie o firmie Rabe Werk podobno też ładnie kryją i ta cena 10.000 o tutaj np. 18 cali tylko jakie zabezpieczenia ?? wolał bym żeby niebyły śrubowe (kołkowe) lub Overum a teraz na oku mam 4 skibowy Lemken

post-41568-0-43392500-1322397761_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy89    1

Oj ale jestescie napaleni na te obrotowe plugi. ale to pewnie temu ze sasiad ma to najlepiej jak ja mialbym lepszy. Koledzy posiadamy w gospodarstwie plug obrotowy kverneland lm 100 ktorego ciaga ares 697 i posiadamy rowniez plug zagonowy vogel noot z ktorym chodzi nh tm 140 i niejestem jakims zwolennikiem tego obrotowego. po 1 - byl drogi w zakupie po 2- jest 2 razy ciezszy po 3 - w paliwie zadna oszczedosc poniewaz ile trzeba energi zeby go obrocic z packomatem wiec pompa hydrauliczna pracuje prawie pod pelnym obciazeniem. po 4 - zadna obrotowka nieposiada takich przeswitow jak zagonowy vogel. generalnie rzecz biorac jak pole niema ze 20 ha w kawalku to dla mnie jest to nic innego jak JA CHCE MIEC BO WSZYSCY MAJA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Ja również polecam pług obracany pracuje u faceta który posiada zagonówke (ma być wymieniony ale na razie brak kasy) i na polu są jakies góry doliny i tu nie chodzi o złe ustawienie tylko te bruzdy na środku itp. A gdy zdarza mi sie robić coś na polach gdzie było orane obrotowym jest całkiem inaczej ładnie równo jedna bruzda z boku i kultura hehe:) Tak że według mnie obrotowy ma więcej plusów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Mam do sprzedania pług zagonowy 5 x 30 cm cena 1500 zł .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Kolego tylko obrotowy tylko tyle ze jest drozszy w utrzynaniu bo elementy robocze musisz kupowac podwojnie.

 

Tylko weź pod uwagę że każdy element starcza na 2 razy dłużej ponieważ orze połowę mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Żadnych remontów. Nie opłaca się. wychodzą drożej i trze się narobić. Jak remontować to tylko malować. Ja już tak się ponacinałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Ja za swojego KV 18" dalem niecale 12tys jest na zabezpieczeniu resorowym i to bardzo piekna sprawa zlapie za kamienia to sie otworzy minie to korpus z powrotem wchodzi w ziemie momentalnie. O rabe werku to sie nie wypowiem bo nie mam i nie chce glupot pisac.W mojej okolicy wiekszosc to KV i kazdy sobie chwali te plugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj