Zaloguj się, aby obserwować  
link90

Leasing

Polecane posty

link90    0

Dzień dobry ,

mam możliwość wziąć w dierżawe grunty orne i potrzebny jest mi większy ciągnik i za mało pieniędzy na jego zakup

kredyt nie za bardzo poniewaz nie mam udokumentowanych zarobków

myślałem na leasingiem konsumenckim ?

ciągnik za ok 25 tyś zł i najlepiej jak najdłuższym okresem spłat aby rata była jak najmniejsza

co postąpić w takim przypadku

dziekuje serdecznie za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A który rok tego ciągnika. Nie wiem jak jest z maszynami rolniczymi ale środki transportu to raczej do 6 lat, starsze nie wchodzą w grę, że chyba na jakiś lichwiarskich zasadach. I okres spłat też jest uzależniony od wieku maszyny. Nowy samochód możesz wziąć na 8 lat, ale już sześcioletni na 2 lata tak by przy ostatniej spłacie nie był starszy niż te 8 lat. Dużo też zależy od wkładu własnego.

 

A nie lepiej było by ci wziąć tą dzierżawę i jako rolnik starać się o kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
link90    0
Napisano (edytowany)

dzieki za odpowiedz

wiec tak ciągnik jest z 84 więc swoje już ma ,

no własnie pojawia się problem jak zdobyć na ten sprzęt pieniądze , jesli wszystko pojdzie po mojej myśli spłacę go w 2 lata ,

mam też myśl taką aby nająć znajeomego niech przeorze te nieużytki od 2 lat , i dać sobie spokój w tym roku z ciągnikiem i zakupić na przyszły

na dzień dzisiejszy brak wkładu , ale powiedzmy za 3 miesiące ok 5 tys by się znalazło

 

a jak by się miała sprawa z kredytem o ktorym mowisz ?

dodam tyle że ziemia dzierżawiona byłaby umową na mnie bo dotychczasowa nie jest moja tylko innego członka rodziny

Edytowano przez link90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

Jeśli będziesz miał umowę to w banku spółdzielczym możesz dostać kredyt na zakup paliwa,nawozów tj. ok 2 tyś zł do hektara , spłata za rok. Są też kredyty na zakup maszyn ale to musisz pytać w banku . Ja na Twoim miejscu przed orką zastosował bym Glifosat na tych nieużytkach , żeby pozbyć się chwastów wieloletnich . A ile jest tej ziemi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
link90    0

nieużytków ok 10 ha

tak mam zamiar dać glifosat ale to jak się zazieleni

dobra popytam w banku spóldzielczym i w moim banku mbank zobaczymy co zaproponują ,

zdam relacje jak coś

jeśli ktoś ma jeszcze jakieś porady zapraszam do rozmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

na tak stary sprzęt to na pewno nie dostaniesz leasingu, maszyna nie może przekraczać chyba 5 lat, ale nie jestem do końca pewien, a co do kredytu to przy tak starym sprzęcie kredyt też będzie wysoko oprocentowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Napisano (edytowany)

Jeśli masz ziemię nie obłożoną hipoteka, to weź sobie kredyt obrotowy pod ziemię i sfinansujesz sobie zakup ciągnika. Kredyt jest na 5 lat, oprocentowanie około 8%, prowizja 1,5%. maksymalny kredyt to 70% wartości ziemi liczonej wg cen GUS.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Widać masz mało pieniędzy a jeszcze chcesz pogrążyć się do końca. Jeśłi to są nieużytki to jako takie plony przzyniosa może za rok za dwa. A ito nie wiadomo poniewaz oprócz ciągnika nie masz pewnie żadnej pożądnej maszyny do uprawy. Więc jedynie perz będziesz hodował. Ale za to póki co nie płacą. No cóż następny potencjalny klient komornika w przyszłości się rysuje. Radzę poszukać jakiejśc stałej pracy. A ziemie niech lepiej weźmie w dzierżawę ktos kto ma czym ją uprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Korzystam z leasingu już od kilku lat to wiem że 5 lat to max. Są firmy które dają 6 ale to wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są co i dają na 8 lat. A rozmawiałem kiedyś, tylko nie pamiętam czy na sprzęt budowlany czy rolniczy ale miało by być na 10 lat przy zakupie nowej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę się wypowiedzieć, to zdecydowanie 5 czy 6 lat to nie jest maksymalny wiek używanego sprzętu który można sfinansować. Ale nie chciałbymw tym temacie prowadzić reklamy, więc ewentualne pytania na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      chce kupić bronę talerzową na kredyt. leasing w zasadzie. maszyna za 26 brutto. chce to spłacać przez 5 lat. dwie raty w ciągu roku. "stopa roczna" 5,68% łączny koszt odsetek przez 5 lat to 3365 zł. uważacie że to dobra propozycja?
       
      wpłata własna 10 % wartości brony. zabezpieczeniem jest maszyna
    • Przez DoradcaFinansowy5
      Zamierza ktoś wziąć maszynę w leasing ?
    • Przez Palmusny
      Witam mam pytania odnośnie leasingu
      1Przykładowo chciałbym wziąść ciągnik kosztujący 200 brutto na leasing :
      2Czy mogę wziąść leasing na 20-25 lat i więcej?
      3Przykładowy procent / odsetki od leasingu 
      4jak wygląda to w połączeniu z prow ?
      5Rozumiem że np mam ilość rat np na te 20 lat (jeżeli to możliwe) 240 rat i po spłacie ich z tym procentem sprzęt jest mój tak ?> a jak wygląda sprawa jak biorę sprzęt ze składnicy ? na kogo rejestruję ? w dowodzie jestem ja i ? współwłaściciel ?
       
      Ps: nie chcę hejtu na temat tego że chcę brać sprzęt z ratami(jeżeli na tyle można) na tyle lat no ale  przychód też nie jest ogromny . Proszę o wypowiedź osoby znające się w tym temacie .Trzymajcie się .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj