Skocz do zawartości

Zdjęcie

Leasing

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share link90

link90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 luty 2013 - 18:44

Leasing Dzień dobry ,
mam możliwość wziąć w dierżawe grunty orne i potrzebny jest mi większy ciągnik i za mało pieniędzy na jego zakup
kredyt nie za bardzo poniewaz nie mam udokumentowanych zarobków
myślałem na leasingiem konsumenckim ?
ciągnik za ok 25 tyś zł i najlepiej jak najdłuższym okresem spłat aby rata była jak najmniejsza
co postąpić w takim przypadku
dziekuje serdecznie za odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Leasing Dzisiaj, 22:13
  •  

#2 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 06 luty 2013 - 19:44

Leasing A który rok tego ciągnika. Nie wiem jak jest z maszynami rolniczymi ale środki transportu to raczej do 6 lat, starsze nie wchodzą w grę, że chyba na jakiś lichwiarskich zasadach. I okres spłat też jest uzależniony od wieku maszyny. Nowy samochód możesz wziąć na 8 lat, ale już sześcioletni na 2 lata tak by przy ostatniej spłacie nie był starszy niż te 8 lat. Dużo też zależy od wkładu własnego.

A nie lepiej było by ci wziąć tą dzierżawę i jako rolnik starać się o kredyt?

#3 Share link90

link90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 luty 2013 - 20:21

Leasing dzieki za odpowiedz
wiec tak ciągnik jest z 84 więc swoje już ma ,
no własnie pojawia się problem jak zdobyć na ten sprzęt pieniądze , jesli wszystko pojdzie po mojej myśli spłacę go w 2 lata ,
mam też myśl taką aby nająć znajeomego niech przeorze te nieużytki od 2 lat , i dać sobie spokój w tym roku z ciągnikiem i zakupić na przyszły
na dzień dzisiejszy brak wkładu , ale powiedzmy za 3 miesiące ok 5 tys by się znalazło

a jak by się miała sprawa z kredytem o ktorym mowisz ?
dodam tyle że ziemia dzierżawiona byłaby umową na mnie bo dotychczasowa nie jest moja tylko innego członka rodziny

Edytowany przez link90, 06 luty 2013 - 20:24.

#4 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 06 luty 2013 - 20:54

Leasing Jeśli będziesz miał umowę to w banku spółdzielczym możesz dostać kredyt na zakup paliwa,nawozów tj. ok 2 tyś zł do hektara , spłata za rok. Są też kredyty na zakup maszyn ale to musisz pytać w banku . Ja na Twoim miejscu przed orką zastosował bym Glifosat na tych nieużytkach , żeby pozbyć się chwastów wieloletnich . A ile jest tej ziemi ?

#5 Share link90

link90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 luty 2013 - 21:53

Leasing nieużytków ok 10 ha
tak mam zamiar dać glifosat ale to jak się zazieleni
dobra popytam w banku spóldzielczym i w moim banku mbank zobaczymy co zaproponują ,
zdam relacje jak coś
jeśli ktoś ma jeszcze jakieś porady zapraszam do rozmowy

#6 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 07 luty 2013 - 10:03

Leasing na tak stary sprzęt to na pewno nie dostaniesz leasingu, maszyna nie może przekraczać chyba 5 lat, ale nie jestem do końca pewien, a co do kredytu to przy tak starym sprzęcie kredyt też będzie wysoko oprocentowany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 luty 2013 - 10:10

Leasing Jeśli masz ziemię nie obłożoną hipoteka, to weź sobie kredyt obrotowy pod ziemię i sfinansujesz sobie zakup ciągnika. Kredyt jest na 5 lat, oprocentowanie około 8%, prowizja 1,5%. maksymalny kredyt to 70% wartości ziemi liczonej wg cen GUS.

Edytowany przez b0gdan, 07 luty 2013 - 10:13.

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 luty 2013 - 10:24

Leasing Widać masz mało pieniędzy a jeszcze chcesz pogrążyć się do końca. Jeśłi to są nieużytki to jako takie plony przzyniosa może za rok za dwa. A ito nie wiadomo poniewaz oprócz ciągnika nie masz pewnie żadnej pożądnej maszyny do uprawy. Więc jedynie perz będziesz hodował. Ale za to póki co nie płacą. No cóż następny potencjalny klient komornika w przyszłości się rysuje. Radzę poszukać jakiejśc stałej pracy. A ziemie niech lepiej weźmie w dzierżawę ktos kto ma czym ją uprawiać.

#9 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 07 luty 2013 - 10:36

Leasing Korzystam z leasingu już od kilku lat to wiem że 5 lat to max. Są firmy które dają 6 ale to wyjątki.

#10 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 07 luty 2013 - 15:28

Leasing Są co i dają na 8 lat. A rozmawiałem kiedyś, tylko nie pamiętam czy na sprzęt budowlany czy rolniczy ale miało by być na 10 lat przy zakupie nowej maszyny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Wojtek_Getin

Wojtek_Getin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:FINANSOWANIE SPRZĘTU ROLNICZEGO

Napisany 08 luty 2013 - 14:09

Leasing Jeżeli mogę się wypowiedzieć, to zdecydowanie 5 czy 6 lat to nie jest maksymalny wiek używanego sprzętu który można sfinansować. Ale nie chciałbymw tym temacie prowadzić reklamy, więc ewentualne pytania na PW.