Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów

81 odpowiedzi na ten temat

#41 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 12 luty 2013 - 21:00

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów no wlasnie odsetki od kapitalu do splaty. kredyt na 5 lat czyli po 60tys rocznie +odsetki. czyli w drugim roku masz jeszcze 240 do splaty czyli 60tys+10% z 240 czyli 24 co razem daje 60+24=84tys
Piszę po polsku!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Dzisiaj, 19:50
  •  

#42 Share stojanow

stojanow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 12 luty 2013 - 21:34

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów piszesz ze masz nowy ciagnik za 120 tys to tak samo jakbys umalowal babke 80 letnia niby ladna ale 18-stka nigdy nie bedzie

#43 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 luty 2013 - 22:39

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Piszecie o sprawach o których nie macie pojęcia, Albo nie chcecie mieć pojęcia. Gdzie w waszych wyliczeniach jest dopłata, prowizja. Piszecie o dopłacie a nie uwzględniacie jej.
Podam wam konkret to co ja kupiłem za 570 tyś netto,a kredyt 430 tyś resztę miałem Vat i udział własny 140 tyś. Cały koszt kredytu na 7 lat i tu policzone jest wszystko odsetki i prowizja to 55 tyś w Banku BGŻ 7,5%. Na żadne 10%.
Siemens zaoferował mi o 10 tyś mniejszy koszt kredytu ale nie chciałem go.
Po 3 miesiącach dostałem dopłatę 285 tyś i spłaciłem ratę 16 tyś.
Teraz zostało mi 129 do spłaty
Kredyt wziołem w lipcu na koniec września zastało 129 tyś
Ac za 570 tyś netto płacę 3 tyś w Concordi.
To jest to co zapłaciłem i zapłacę.
Więc średnio liczę AC za 7 lat wyjdzie 15 tyś, bo wartość maszyn spada 14% rocznie i 55 tyś koszt kredytu to razem 70 tyś podzielić na 7 lat to wyjdzie 10 tyś rocznie.
A więc 285 tyś dotacji minus 70 tyś kosztów to zarobię 215 tyś.

I to jest fakt, komu się nie podoba, to niech do banku pójdzie i spyta się jak jest na prawdę.A nie bez sensownie pisze, co myśli a nie wie o czym naprawdę pisze.
Nawet nie wiecie jakie jest realne oprocentowanie w bankach.

Edytowany przez tomek73, 12 luty 2013 - 22:43.

#44 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 12 luty 2013 - 22:44

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów

no wlasnie odsetki od kapitalu do splaty. kredyt na 5 lat czyli po 60tys rocznie +odsetki. czyli w drugim roku masz jeszcze 240 do splaty czyli 60tys+10% z 240 czyli 24 co razem daje 60+24=84tys

w drugim roku masz 240 tys minus 25tys tj.215 tys

#45 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 12 luty 2013 - 22:47

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów @tomek: przy nizszym oprocentowaniu na poziomie 7.5% napewno sie bardziej oplaca, ale to i tak jest duze oprocentowanie.
@stojanow: ales madrze porownal... wytlumacz mi czym sie rozni zrobiony od nowego? wyjasnij mi to. nie porownuj do baby tylko rzeczowo wyjasnij
Piszę po polsku!

#46 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 12 luty 2013 - 23:09

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów ja liczyłem przy 10% oprocentowaniu drugi rok wychodzi 215tys

#47 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 12 luty 2013 - 23:23

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów to juz teraz nie jest istotne bo jak napisal @tomek oprocentowanie nie jest tak wysokie ale policzmy na szybko po mojemu: 300/5=60 + odsetki 10%. pierwszy rok: 60+(300x10%)=60+30=90. drugi rok: 60+(240x10%)=60+24=84. 3ci rok: 60+(180x10%)=60+18= 78. 4ty rok 60+(120x10%)= 72 i 5ty rok pozostale 60tys
Piszę po polsku!

#48 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 12 luty 2013 - 23:31

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów no tak ale zwrotu w pierwszym roku nie masz 90tys czy 100tys jak wcześniej liczyłeś tylko 125tys co daje w drugim roku do splaty 215tys i od tej sumy są naliczane odsetki :D

#49 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 12 luty 2013 - 23:41

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów ale zwrot jest dla Ciebie a nie dla banku. to Ty dostajesz kase na konto, a nie bank. jest harmonogram splat i tego sie trzeba trzymac. wczesniejsza splata nie zawsze jest mozliwa, to juz od indywidalnej umowy zalezy
Piszę po polsku!

#50 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 13 luty 2013 - 06:12

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Zwrot to zależy jak podpiszę się umowę, Ja miałem zwrot bo banku, cesją z agencji, żadnych pieniędzy z agencji nie widziałem.
Wcześniejsza spłata przeważnie jest możliwa, ale płaci się 1-2% więcej od sumy spłacanej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 13 luty 2013 - 08:40

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów ale panowie umowa bankowa to juz sa niuanse, czy dotacja wraca na konto banku czy nasze, czy jest leasing, czy kredyt, czy spadek od cioci z USA. ale temat jest troche inny: czy oplaca sie kupowac uzywke i robic czy kupowac nowy ciagnik?
Piszę po polsku!

#52 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 13 luty 2013 - 09:11

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Jak z dotacją to tylko nowy, jak bez dotacji to raczej używany.
Takie moje zdanie.
Ja jeden kupiłem używany 10 letni, prawie nic praktycznie nie robiłem, wymiana olejów 140 litrów i filtrów 3 tyś, przednie opony używane założyłem 50% bieżnika za 1,8 tyś zł. i rączkę biegów za 1,2 tyś.A i jeszcze Visko, fakt że niepotrzebnie za 1 tyś, polerowanie lakieru 300 zł. Złącza hydrauliczne 400zł., oryginał nie kupiony 2,4 tyś To kosztowało mnie 7,7 tyś zł.
Za ciągnik dałem 84 netto.Case MX 150. 2001r
Potem kupiłem nowego NH T5060 z dotacją. Koszt załatwienia i z kredytem na sam ciągnik powiedzmy 20 tyś, nie 30 tyś , jak pisałem wyżej, bo były jeszcze inne maszyny.
Ciągnik 137 z czego połowa dotacji 68,5 i plus 20 tyś i serwis i ubezpieczenie 3 tyś to 91,5 tyś tyle mnie kosztował sam ciągnik.
Case teraz po 2 latach użytkowania sprzedam za 80 tyś.
NH po 5 latach na pewno za 100tyś sprzedam. Poniżej 5 lat nie mogę sprzedać.

#53 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 luty 2013 - 09:36

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Jak by nie liczyć wkład własny przy 50 % wsparciu UE nigdy nie będzie wynosił 27 %. Tyle to conajwyżej może wynosić dotacja UE (przy 50 % na początku), gdy nie mamy własnej kasy na sprzęt korzystamy z kredytów ubezpieczeń itd.

#54 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 13 luty 2013 - 10:04

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów 50% to maksymalny zwrot od cenny netto ciagnika. jesli my mamy drugie 50% to jest ok ale jesli nie to bierzemy kredyt albo inna forme finansowania i te wszystkie nadwyzki kredytowe placimy z wlasniej kieszeni. @hubertuss ma racje
Piszę po polsku!

#55 Share stojanow

stojanow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 luty 2013 - 19:49

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów ja mialem 60 % zwrotu a odnosnie mojego porownania to niby sie niczym ni rozni zrobisz to samo ale zawsze w starym cos nie dziala napewno po remoncie nie wytrzyma tyle co nowy.po tym remoncie placisz tyle co za nowego a jak sprzedajesz to juz tyle samo nie wezmiesz

#56 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 luty 2013 - 09:44

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Po co remont robić? Kto każe używanego złoma kupować? Ja w swoim nic nie robniłem, wszystko działa. Dokupiłem pare d*pereli jak pisałem wcześniej. W dodatku z powodu tej prostej skrzyni. Nie musze np kupować filtrów hydrauliki. Mam filtr odśrodkowy, który sie czyści. Olej był na minimum kupiłem więc w grene agro stou 10w40 firmy nie pamiętam za 600 chyba 20 l. Olej w skrzyni był czysty dolałem połowe nowego i wymiane ma z głowy. Koszt wymiany oleju w silniku to 10 l oleju po 18 zł i filtr za chyba trzydzieścipare. Jedyne co kupiłem to filtr powietrza za 180. Jak już pisałem kosztwoał mnie 65 tys. Właściciel chcial sprzedać aby kupić mieszkanie synowi, który studjowac zaczoł. Ze względu na mechaniczne wszystko i dobry stan 3200 mth dają mi za niego 72tys. Dbam o sprzęt myje czyszcze więc pojeżdze 5 lat i 60 tys wezmę. Na moje warunki to jest sprzęt w sam raz a nawet może za dobry. U nas mają 2 razy tyle ziemi co ja i gorszymi jeżdżą. Uważam, że ciągnik powinno dobierać się do gospodarstwa i warunków finansowych. Słyszałem już tez sporo przypadków, gdzie ludzie dzielili gospodarstwa rzucali się na wszystkie dotacje a teraz z komornikami się użerają. Niedługo prawdziwe okazje będą u komorników. Znajomy kupił Zetora około 100 km z turem 2007 za 75 tys.

#57 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 14 luty 2013 - 10:24

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Ja też kupiłem 8 lat temu używany 9 letni u3512 w orginale od polskiego rolnika co kupił nowym na mało ziemi. Przez te 8 lat leję tylko paliwo i zmieniam olej i kluczem nie było nic tykane. Chodzi i wygląda jak nówka a cena 1/3 nowego była., a i teraz bym wziął za niego może 3-4 tyś mniej niż dałem, więc utrata wartości żadna.

#58 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 luty 2013 - 10:39

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów W 95 r kupiliśmy ursusa/mf 255 7 letniego za 16 tys. Sprzedalismmy w 2007 za 21 tys.

#59 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 14 luty 2013 - 11:26

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Tak jak ktoś wcześniej powiedział jak z dotacją to tylko nowy, bo przecież kazdy ma jakis starszy sprzęt ktory może sprzedać, trochę zaoszczędzić, wziąść kredyt nawet na to 10 %, obecnie można nasporo mniejszy i jak sie to wszystko policzy to po maksymalnie roku jesteśmy na zero, dopłata połowy, zwrot Vat, oszczędności i mamy nowy nabytek którym mozemy cieszyc się i być znienawidzeni przez sąsiadów.
Ale zawsze wiadomo, że nie kazdy chce brać kredyty, ale w dzisiejszych czasach kto nie ryzykuje ten zostaje w tyle. A znależć używany ciągnik w dobrym stanie to jest sztuka która wymaga dużo czasu, paliwa, cierpliwości i zdrowia, bo bezcenne jest jechać pół dnia do cacka które w rzeczywistości okazuje się starą brzydka babą nawet ładnie nie umalowaną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 14 luty 2013 - 11:42

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów może nie związane trochę z tematem ale jak czytam posty to mi tylko ta myśl przyszła do głowy :)

Dodaj odpowiedź