Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów

81 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 05 luty 2013 - 19:51

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Witam wszystkich Forumowiczów! Chciałbym przedyskutować z Wami temat zakupu ciągnika w kategoriach nowy lub uzywany. przy zakupie nowego mamy gwarancje na okreslony czas badz ilosc przepracowanych motogodzin, zerowe zuzycie wszystkich elementow zwlaszcza opon, silnika, skrzyni biegow, TUZa, powloki lakierniczej i swego rodzaju prestiz z posiadania nowej maszyny. natomiast to wszystko nie jest za darmo. ciagnik nowy kosztuje od powiedzmy 200 do 600 tys w zaleznosci od mocy, marki i wyposazenia. czesto tez nowy ciagnik ma polise AC, ktorej koszt wynosi ok 4000 rocznie. jesli ma zostac uznana gwarancja w przypadku awarii, serwis musi zmienic oleje, przeglady, kontrole ciagnika za kwote tez ok 4-5tys rocznie, a jesli uzytkujemy ciagnik intensywnie to kwota ta sie podwaja. kolejna sprawa jest silnik. obecnie zakup nowej maszyny wiaze sie z ukladami AdBlue, EGR badz innymi, zmienna geometria turbiny, systemy common-rail, komputerowe sterowanie moca, skrzynie biegow w pelni automatyczne badz polautomatyczne rowniez sterowane komputerowo. praktycznie rzecz biorac zadnego z tych elementow nie jestesmy w stanie naprawic sami i musimy wzywac serwis. koszty napraw sa zwykle horendalnie wysokie.
tyle mniej wiecej o ciagnikach nowych, taraz uzywane:
ciagnik uzywany jest nawet kilka razy tanszy, nie wymaga AC ani przegladow przez serwisy. naprawy mozna dokonywac samemu jesli posiada sie podstawowa wiedze mechaniczna. pisze tu o ciagnikach z rzedowa badz rotacyjna pompa wtryskowa, silnikiem bez common-rail, skrzynia manualna z biegami przelaczanymi pod obciazeniem. do takich ciagnikow naleza miedzy innymi: JD seria 6X00, 6X10, 7X00, 7X10, 8X00, 8X10, moce do 100 do 270km, Case magnum 72XX, Fendt Favorit od 818 do 824 czyli legendarne ze swej wytrzymalosci marki i modele. mozna je kupic za ok 100tys zl i po wsadzeniu ok 50tys na wszystkie potrzebne czesci do silnika, skrzyni i innch ukladow mamy za 150tys+robocizna nowy ciagnik, ktory sie przez kolejne 12tys godzin nie bedzie sie psul. a nawet jesli to zrobimy sami. poza tym te ciagniki maja klime, radio, pneumatyczne siedzenia... czego potrzeba wiecej?

co Wy na to?
Piszę po polsku!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Dzisiaj, 05:37
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 05 luty 2013 - 19:59

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Myślę ze odp dałeś sobie sam na pytanie :)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#3 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 05 luty 2013 - 20:17

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów ale moze to nie jest wlasciwa sciezka, wiec czekam na wymiane pogladow w tej sprawie. tym bardziej ze duzo Forumowiczow kupuje nowe ciagniki, chcialbym sie dowiedziec czym sie kieruja?
Piszę po polsku!

#4 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 05 luty 2013 - 20:28

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów jeżeli kupisz używany i np.z padniętą skrzynią biegów i wsadź tam nowe części to nie licz że wytrzymają one nawet połowę przebiegu.jak ktoś ma trochę ha do obrobienia to nie ma czasu remontować w sezonie(a wtedy najczęsciej się psują).znowu nowe ciągniki niezależnie od marki też nie wytrzymają takich przebiegów jak te produkowane 10-15lat temu.

#5 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 05 luty 2013 - 20:30

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów a ja myślę ze ciągnik powinien być dobrany indywidualnie pod gospodarstwo czy ma być głównym ciągnikiem , czy do obory gdzie znaczenie tez maja wymiry no i czy do obory z wozem paszowym i turem opłaca sie ful wyposarzenie :) czy miał by byc to ciągnik pomocniczy czy do pracy z beczkowozami , rozrzytnikami opryskiwaczem , siew ,orka ,duzym znaczeniem tez jest transport , koszenie łąk , ukstałtowanie terenu :) praca z turem bo nie wszystkie ciągniki sie do tego nadają , tak ze jak widać każdy gospodarz zna swoje gospodarstwo i powinien widzieć jaki ciągnik i do czego jest mu potrzebny i jaki by najlepiej odpowiadał :) co do wyboru marki i typu to zabrakło by czasu aby wszystkie dokładnie przekalkulowac:)

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#6 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 05 luty 2013 - 20:36

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Znajomy mechanik -naprawdę spec od ciągników z długoletnim stażem zawsze powtarza że lepiej co rok dołożyć 1000 zł do używanego (>2000r) niż kupić nowy. To już za daleko zaszło wszystko, z wołów roboczych ciągniki stają się plastikowymi tandetami nafaszerowanymi elektryką. Dziś projektowane elementy np skrzyni biegów mają wytrzymać przykładowo 100tys powtórzeń rewersu i mają prawo się rozpaść, kiedyś inaczej konstruowano- przy silniku 60km założono sprzęgło co wytrzymywało 80km i wtedy chodziło długo i bezawaryjnie.

#7 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 05 luty 2013 - 20:39

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów @rafalfalk1: mysle ze jesli sie wsadzi nowe oryginalne czesci to przelata ciagnik prawie tyle samo. jesli ktos chce tanszy zamiennik np KS w kompletach naprawczych silnika to polata ponad polowe. wiadomo tez ze jak stoi pod wiata to sie nie psuje:) dlatego po to jest zima zeby ciagnik doprowadzic do perfekcji. kupujac nowy tez nie masz pewnosci czy nie zdechnie w srodku pola. a gwarancja nie obejmuje zwrotu straconego czasu

@oaxis333: racje masz piszac ze kazdy musi sobie sam odpowiedziec na pytanie do czego jest mu ciagnik potrzebny, ale to nie mowi nic czy ma kupic nowy badz uzywany.
Piszę po polsku!

#8 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 luty 2013 - 20:48

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów http://www.agrofoto....c-nowy-traktor/

Wiem, że nic nie wiem.

#9 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 05 luty 2013 - 20:55

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Ja kupiłem trzy używane i jeden nowy z uzywanych to C-360 , Zetor 7745 , John Deere 2650 i z ekipy wypadł tylko Zetor a na jego miejsce wskoczył nowy Farmtrac 675Dt lecz do końca dobry wybór to nie był te stare przebiegi mają ale chodzą C-360 nie wiem ile mogła miec mth bo licznik stanął , zetor nie pamietam juz za to Jd ma 13tyś mth to trochę jest a Farmtrac zaraz dwa lata ma prawie 800 mth i pompy paliwowe robione , linki , przewody , d*perele takie no i szykuje się tarcza sprzęgłowa bo ciągnie już na sprzęgle

#10 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:00

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów @thebociek1996: czytalem Twoje wypowiedzi w watku ktory podeslales. mowimy tu o zakupie nowego ciagnika badz uzywki i zrobieniu go na wzglednie nowy. skrzynia 40kmh to standard, oswietlenie mozna sobie dolozyc jesli Ci ciemno w nocy. mniejsze spalanie? moze i fakt, ale wymiana turbiny o zmiennej geometrii pochlonie finansowo 10x to co zaoszczedzisz na paliwie.
Piszę po polsku!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:02

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów dexterek jesli ciągnik uzywany dajmy na to do pracy w polu i transportu to wiadomo ze przydał by sie komfort i wygoda z prędkością tak ze raczej nowy a jesli miał by słuzyc do gnoju , wozu paszowego , wałowania badz podobnych rzeczy to nie sadze aby było warto inwestowac az tak bardzo w nowy ....

pozdrawiam !

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:02

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów ja wyszedłem z założenia że to co nowe to zawsze coś nowsześniejszego, kupiłem nowy bo nie znalazłbym takiego samego używanego, brałem pod uwagę najpierw belarusa bo z mostem krzyżakowym, a używane są na wąskich kołach i moście bramowym, myślałem o proximie, bo nowsza kabina, o farmtracku bo najnowszy model perkinsa w nowym ciągniku w przystępnej cenie, wziołem lambo evo r3 bo był to nowy model 2007 z nowym silnikiem deutz 2012 podobno bardzo udanym i oszczędnym, no i nie zawiodłem się zresztą w grę wchodził kredyt preferencyjny i dlatego tylko nowy ciągnik a jeśli używany to za dużo mniejszą kasę by był i z wyborem kiepsko, ale na pewno nie kupił bym nowego ursusa 4514 gdy na rynku jest pełno używanych za 50% ceny, lub belarusa na moscie bramowym,

#13 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:13

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów @oaxis3333: mowisz o komforcie pracy w transporcie i robocie w polu. a czym dla Ciebie jest ten komfort? czy klima, radio z cd jak chcesz, pneumatyczny fotel, wzgledna cisza w kabinie, podswietlana deska rozdzielcza, biegi zmieniane pod obciazeniem, rewers EHR to malo? to wszystko jest w zachodnich ciagnikach wiodacych marek od 18lat.

a jakie sa koszty roczne utrzymywania nowego ciagnika w skali roku? nie leje sie tylko paliwa, sa tez przeglady obowiazkowe i ubezpieczenie AC jesli ciagnik jest kredytowany
Piszę po polsku!

#14 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 05 luty 2013 - 21:25

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Szczerze nie opłaca się teraz kupować używanego ciągnika bo na nowy dostaniesz dotacje a na użwyany gtówka lub kredyt czyli używany np 100 tyś + remont 50tyś czyli 150 tyś a za takie piniądze będziesz miał nowy ciągnik z dotacją bo kupując taki duż yciągnik to napewno ktoś ma duzo ha i ma duże szanse na uzyskanie dotacji, proste ja bym się nie bawił w używane

#15 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:25

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów masz racje i popieram twoje zdanie ale ja tylko odniosłem sie do prostych przykładów związanych z ciagnikami nowymi a uzywanymi ..... z uzywanymi ciagnikami tez nie jest tak łatwo ze sie kupi i on stale jezdzi albo przyprowadzi sie i wszystko w nim działa .... po pierwszym wiekszym pocie silnika wszystko z niego wychodzi .a wtedy sie okazuje czy było warto ..... tak ze mozna na to wszystjo z róznej strony patrzec ..... czymś pracować trzeba a najnowsza technika i tak nas nie ominie niektrórzy mówia ze nie chcieli by mieć nowego ciagnika a w głebi duszy widza ze fajnie by było gdyby stał naplacu np nowy ferguson z seri 6400i sezon plac wiosennych zaczynali by własnie nim tyle mojego zdania

pozdrawiam !

#16 Share danieloz22

danieloz22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:28

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Jestem zdania iż wszystko zależy od możliwości finansowych. Jeśli miałbym kupować nowego np. Belarusa to wolę coś używanego lepszej marki za mniejsze pieniądze. Co prawda to prawda z używanym ciągnikiem to jest loteria, bo możesz trafić na taki który będzie się psół, i na taki przy którym przez 5 lat po zakupieniu wystarczy zmieniać olej, i nie zaglądać do niego od zmiany do zmiany. A jeśli było by mnie stać na nowy ciągnik porządnej marki to wybrałbym nowy.

Edytowany przez danieloz22, 05 luty 2013 - 21:32.

#17 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:33

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów @rolnikursus widze ze jestes z lubelskiego. ja zas z drugiej strony: lubuskie. u nas duzo duzych rolnikow a kasy malo, 3 razy pisalem o nowy ciagnik z PROWu i nigdy sie nie zalapalem bo zawsze bylem w kolejce w drugiej setce.Ty mieszkasz w lubelskim, u Was nie ma za duzo wielkich rolnikow i tej kasy z PROWu macie stosunkowo duzo wecej.

nie mowie tu o kupnie uzywki i pracy nia tylko o kupnie uzywki i od razu rozebranie jej i zrobienie wszytkiego jak nalezy. najgorszy pomysl to kupno uzywki takiej powiedzmy... 5 letniej z przebiegiem 5tys. duzo wydanej kasy, skomplikowane uklady silnika i skrzyni, potencjalnie najwieksze ryzyko ze zaraz cos sie drogiego popsuje

Edytowany przez dexterek, 05 luty 2013 - 21:36.

Piszę po polsku!

#18 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 05 luty 2013 - 21:47

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Kupno z padniętym motorem i remont na oryginalnych częściach to chyba najlepsza opcja na zakup używanego ciągnika. W 2008 staliśmy przed wyborem zakupu nowego belarusa albo używki z zachodu za ok 80 tys. Wybraliśmy nowego belarusa, dziś niestety i ja i ojciec żałujemy wyboru. Po roku dokupiliśmy tura do mtza, całość zakupów to jakieś 94 tys, za te pieniądze mielibyśmy już bardzo ładną używke renault albo claasa z turem, bo w sumie taki ciągnik teraz chcemy kupić. Starsze ciągniki mimo woli są tańsze w utrzymaniu, zakup nowego to niejednokrotny serwis, pakiet ubezpieczeń i innych bzdet. A tak na prawde wszystko zależy od kieszeni i od gustu
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#19 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 05 luty 2013 - 21:48

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Ja jeśli miałbym kupować używany ciągnik to tylko ursus, zetor albo mtz. Te maszyny są proste w naprawie i części są śmiesznie tanie w porównaniu z zachodnimi maszynami. Ciągnik musi być niezawodny a takie były stare konstrukcje ww marek. Nowe też są niezawodne tak jak każde, do czasu... Można to porównać na przykładzie samochodów: Rodzice kupili nowe audi a6 z silnikiem 2.0 TDI. Samochód superkomfortowy, spalanie przyzwoite, osiągi wystarczające, ale po jakimś czasie padł silnik (typowa usterka ) i kilka tyś poszło, za to ja kupiłem sobie Opla Astrę II z prostym i oszczędnym silnikiem. Samochód oczywiście używany i niestety wyszło że bierze olej. Ja nic sobie z tego nie robię, tylko dolewam w miarę potrzeby. Nawet jeśli ten silnik prędzej czy później padnie kupię drugi za 400 czy 500 zł. Tak samo jest z traktorami. Nowy, komfortowy ale drogi w zakupie i w eksploatacji, za to używany to mniejsza wygoda, ale pewność, że jeśli coś nawali to w każdym sklepie z częściami kupisz potrzebne rzeczy i samemu naprawicz i przy okazji nie pójdziesz z torbami. Takie jest moje zdanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:49

Ciągnik nowy czy używany? Wymiana poglądów Komfortu to ja bym nie brał pod uwagę w tym temacie bo 20-letni fendt czy mf będzie lepiej wypasiony niż nowy belarus czy farmtrac. Bardziej chodzi o wytrzymałość mechaniczną. Nie widziałem nowego ciągnika w konfrontacji ze starym w ekstremalnych warunkach ale widziałem przebudowę mostu- tony betonu i skał do usunięcia, ciągłe opady- co ciekawe to nowe koparki się psuły, nie wytrzymywały takich warunków i obciążeń a stare z lat 70-80-tych chodziły

Dodaj odpowiedź