wojtekkmc

CLAAS DOMINATOR 56 66 76 - POMOC W ZAKUPIE

Polecane posty

wojtekkmc    22

Witam, jestem nowy na forum i mam kilka pytań, obecnie posiadam Massey Fergusona 186 ale okazuję się już trochę ZA MAŁY na moje gospodarstwo. Jaki kombajn możecie mi polecić z DOMINATORÓW coś między 56 66 76, czym one się różnią poza silnikami i długością wytrząsaczy ? Miło będzie jak jest wśród nas użytkownik któregoś modelu i chce podzielić się swoim doświadczeniem z CLAASEM :) MOŻE KTOŚ CHCĘ SPRZEDAĆ ? POZDRAWIAM Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

ja osobiście polecam dominatora 85 maszyna może i starsza z wyglądu na pewno gorzej wygląda jak 76 ale jest tańsza o połowę i robi lepszą robotę w sumie jak masz wszystko sprawne to przelatasz kilka sezonów bez żadnej awarji tak jak ja, a i 1,5 ha max wykosisz na godz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

dlaczego akurat claas u mnie w okolicy lepsze opinie zbierają deutz fahr ze wzgledu na swoją ekonomicznośc prostote wydajnosc i mała awaryjnośc zerknij sobie pod osłony do claasa i deutza o to opinia mojego kolegi na moje pytanie czemu nie claas odpowiedział<w claasie to schajba na szajbie jak sie zacznie pierdzielic to lepiej isc do monopolowego po flaszke miał do kupna dominatora 58 igłe lecz kupił tuż przed zniwami deutz fahra 1080 a teraz mnie zaraził 980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Claas wygląda może strasznie na pierwszy rzut oka z ilością kół pasowych ale to tylko pozory... wygląda to temu tak, bo silnik jest z przodu i koła są bardziej na "kupie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1990    0

witam posiadam claasa 76 no w prawdzie koszone nim bylo dopiero jeden sezon ale wykosilismy nim ponad 100ha i naprawde zlego slowa na ta maszyne nie powiem a juz swoje lata ma, sezon przechodzil bez zadnej awarii wygodna kabina w srodku w miare cicho okolo 1.2 ha w godzine, kombajn bardzo ladnie doczyszcza ziarno zadnych plew nie ma ani nie domloconych kloskow sprzet godny polecenia w 100% w szczególności z silnikiem mercedesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

No ja też polecam dominatora 76 super sprzęt mam go po 1 sezonie i 0 awarii. Tylko silnik Mercedesa weź bo perkins to lichutki :)

Edytowano przez zetor3011

Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KapKap10    0

Witam, jestem nowy na forum i mam kilka pytań, obecnie posiadam Massey Fergusona 186 ale okazuję się już trochę ZA MAŁY na moje gospodarstwo. Jaki kombajn możecie mi polecić z DOMINATORÓW coś między 56 66 76, czym one się różnią poza silnikami i długością wytrząsaczy ? Miło będzie jak jest wśród nas użytkownik któregoś modelu i chce podzielić się swoim doświadczeniem z CLAASEM :) MOŻE KTOŚ CHCĘ SPRZEDAĆ ? POZDRAWIAM Wojtek

 

Osobiscie Polecam ci 88 bo Jest to maszyna niezawodna i możesz u siebie wykosić i również na usługe jechać i zarobić na paliwo dla siebie . Kombajn sprytny szybki i wydajny ale tylko na biegach polecam bo hydrostaty to w tych modelach to niewypał . osobiscie sam takim jezdziłem 2 lata a teraz przesiadłem się na lexiona . Moj kolega ma do sprzedania 88 s jak chcesz namiary to moge ci podac na priv . powiem tylko tylle że ma 88 i naprawde zadbany bo z niemiec sprowadzony . tam nawet na kołach pasowych jest lakier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

kolego @KapKap 10 przeslij mi namiary na tego claasa bo szukam kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2
http://www.konedata.net/claas_do56.htm nie wiem czy już kupiłeś kombajn albo wybrałeś ale tu masz informacje na temat tych kombajnów co Cię interesują. Sam wiele nie powiem bo nigdy nie miałem styczność z takim sprzętem. Sam posiadam 88 którego chce sprzedać, ale to chyba nie będzie Ciebie interesować bo widzę że celujesz w inny przedział. Edytowano przez siwy07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

http://www.konedata.net/claas_do56.htm nie wiem czy już kupiłeś kombajn albo wybrałeś ale tu masz informacje na temat tych kombajnów co Cię interesują. Sam wiele nie powiem bo nigdy nie miałem styczność z takim sprzętem. Sam posiadam 88 którego chce sprzedać, ale to chyba nie będzie Ciebie interesować bo widzę że celujesz w inny przedział.

 

koego napisz cos wiecej o tym kombajnie rok, przebieg, stan techniczny, co wywaga naprawy i oczywiscie ile go cenisz :) i czemu tak duzo :D bo poszukuje innej maszyny do swojego gospodarstwa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

dlaczego akurat claas u mnie w okolicy lepsze opinie zbierają deutz fahr ze wzgledu na swoją ekonomicznośc prostote wydajnosc i mała awaryjnośc zerknij sobie pod osłony do claasa i deutza o to opinia mojego kolegi na moje pytanie czemu nie claas odpowiedział<w claasie to schajba na szajbie jak sie zacznie pierdzielic to lepiej isc do monopolowego po flaszke miał do kupna dominatora 58 igłe lecz kupił tuż przed zniwami deutz fahra 1080 a teraz mnie zaraził 980

 

chyba nie widziales claasa pod blachami :P z lewej strony jest pare przekladni (nie tak jak w bizonie ze kolo jest na kole i na nim jeszcze jedno :D, tylko jak masz to pojedyncze) a z prawej masz 1 szajbe na sieczkarnie i koniec :P jak szukalem kombajnu to widzialem wiele kol pasowych ale jak zobaczylem BIZONA BS pod blachami to mnie zamorowalo tyle kolek jeszcze nigdy nie widzialem i chyba nie zobacze :D jak moze byc chyba ze 4 przekladnie na jednej? :D brak slów. :P

 

co do tematu to polecam ci claasa :P jest bardzo prosty w obsłudze i naprawach. Mam dominatora 96 mercedes :P i mocy nigdy nie zabraklo. Sieczkarnia nie sieczkarnia zielsko nie zielsko idzie tylko gwizd a temperatura nawet nie drgnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie na Bizonie koło na kole jest?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

koego napisz cos wiecej o tym kombajnie rok, przebieg, stan techniczny, co wywaga naprawy i oczywiscie ile go cenisz :) i czemu tak duzo :D bo poszukuje innej maszyny do swojego gospodarstwa,

 

Silnik mercedesa, 3380 mth, klima , heder 4,5m z przystawką do rzepaku i z dwiema kosami elektrycznymi. Kombajn sprowadzony 5 lat temu. Chodzi bez zarzutu.Cena 95tys do dogadania po obejrzeniu kombajnu. W tym tygodniu zamierzam wystawić go na allegro to mogę podesłać linka. Co do napraw kombajn przed żniwami był przejrzany i żniwa przelatał bez problemu, jedyne co to zmienić ojej filtry i jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

a np. z prawej strony na odrzutniku słomy ;p a zrobić tam łożysko to dniówka z głowy. Bez zdjęcia przenośnika się nie obędzie.

 

 

a dodam jeszcze ze w claas'ie są ocynkowane śruby i nie ma czegoś takiego że trzeba kątówką ścinać śrubę bo się nie da odkręcić ;)

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

Silnik mercedesa, 3380 mth, klima , heder 4,5m z przystawką do rzepaku i z dwiema kosami elektrycznymi. Kombajn sprowadzony 5 lat temu. Chodzi bez zarzutu.Cena 95tys do dogadania po obejrzeniu kombajnu. W tym tygodniu zamierzam wystawić go na allegro to mogę podesłać linka. Co do napraw kombajn przed żniwami był przejrzany i żniwa przelatał bez problemu, jedyne co to zmienić ojej filtry i jechać.

 

to ja jestem zainteresowany i czekam na link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

kravter - racja śruby to są bardzo dobre i każdą się odkręci no chyba, że ma się kiepskie klucze i się omknie no to wiadomo :) W żniwa pojechałem znajomemu coś poprawić przy mercatorze, bo przyjechał po mnie i mówi że śrub nie może odkręcić, zajeżdżamy patrzę a on miał jakieś liche klucze i śrubki omknął, ale wziąłem swoje porządne narzędzia i odkręciłem i jest ok :) Z maszynami Claas zdążysz na czas polecam Claas-a :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Panowie jak to jest z tymi cenami tych kombajnów,bo na allegro te ceny są od 40 do 60 tyś. Czy 60 tyś to wygórowana cena,czy za 40 mozna kupić co najwyżej zajechany złom?

http://otomoto.pl/claas-dominator-76-s-new-holland-8050-66-8040-1545-merkator-A311592.html http://otomoto.pl/claas-dominator-76-nie-new-holland-case-98-A312456.html


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Nasz wygląda prawie identycznie, jest w naprawde ok stanie a kosztował prawie 20 mniej....kupiony po znajomościach bez ogłoszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

To warto brać tego za 43tyś? Co oznacza to S w nazwie?


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Z wyglądu to on tak średnio wygląda, ale kilka dni i jak nowy :) Mój też wyglądał nie ciekawie i trochę go podmalowałem trochę przepolerowałem i wygląda pięknie. Kabelki poprawiłem itp. Nie wiadomo co w tym jest w środku, bo mój jest igłaa :) Nie wiem co oznacza S pierwsze się z tym spotkałem. Tylko jak nie zauważyłeś to on ma niższy zbiornik tzn. mniejszy skos u góry(białe blachy) i być może to jest właśnie "S". Heder nie jest 3,9 tylko 3,6 bo ma 1 poprzeczkę na motowidłach, a po za tym widać że węższy. Sieczkarni nie ma to może być nie wytłuczony chyba że zdjęta. Jego dużą zaletą jest Mercuś :) i nie kupuj Perkinsa -_- Mi osobiście 2 rzeczy w nim się nie podobają, ale to tylko moje zdanie: te białe blachy- mały skos i lakier ale lakier idzie ogarnać, a tak to bym go kupił :) Polecam Dominatora :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

Kledzy mam takie pytanie odnosnie dopasowania hederu 3m do dominatora 66 lub 76 ze str konedata wynika ze tylko do mniejszego modelu 3m mozna podpiąć czy moze ktoś spotkał sie lub wie czy 3m zespół pasowałby do 76 czy to juz nie ta szer gardziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj