Skocz do zawartości

Zdjęcie

Melioracja pola

46 odpowiedzi na ten temat

#41 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 18:23

Melioracja pola jeśli jest to sączek to może być na gł.1 metra,zbieracz 10-20 cm niżej wszystko zależy od ukształtowania terenu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Melioracja pola Dzisiaj, 06:31
  •  

#42 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 10:23

Melioracja pola Można poznać. Po prostu spójrz na pole i zobacz czy nie ma żadnych pasków zieleni czy jakichkolwiek dziwnych przebarwionych pasów prowadzących do studzienki lub rowu. Jeżeli nie ma takich to bez mapy nie znajdziesz. Ewentualnie idź do studzienki i jak zobaczysz rurki to możesz się domyśleć jak idą zbieracze. Sączki to już inna para kaloszy, bo je zawsze trudniej znaleźć. Przy znalezieniu zbieracza jest o tyle łatwiej bo to są grube rurki i widać po ziemi mieszanej gdy kopiesz, a przy sączkach nie zawsze to niestety widać. I co najciekawsze u mnie sączki na jednym polu są na jakieś pół metra głębokości, a na drugim 2 kilometry dalej już 1,20 m :P I zgodzę się z kolegą wyżej. Jeżeli znajdziesz już sączek, to zbieracz napewno będzie głębiej.

Edytowany przez mlodyhef, 09 listopad 2013 - 10:24.

#43 Share bratgarka

bratgarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 10:09

Melioracja pola koledzy miał ktoś do czynienia z takim wynalazkiem ? http://bartniktwr.pl...get=SS/typ-md50

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Doceń rowy melioracyjne! zobacz »

•  

#44 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 11:17

Melioracja pola Ciekaw jak cena tego urządzenia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 17:48

Melioracja pola dokładnie dobry sposób jest szukania dren szpilą. Ale pracochłonny tym bardziej jeśli nie wiemy na polu gdzie znajduje się ciąg melioracyjny. Poza tym szpilą idzie też odróznić czy trafiło się w kamień czy w drene. Nie tylko po kolorze bo rózne drenki robili i betonowe (w latach PRL) i wypalane z gliny jak cegły (poniemieckie w szczególności) i nawet z drewnianymi spotkałem się. Szpila jak uderzy w ciąg to jest takie specyficzne "echo". I do przepychania zatorów ja jedynie używam jak koledzy wyżej pisali drut 3 lub 4 mm na końcu zagięty o 180 stopni i na drugim w kształt "korby" i trzeba robić we 2 osoby jedna kręci za ta "korbę" druga w odkrywce wpycha do dreny drut. Do spirali nie mam przekonania kupiłem jedna b. mięką która się złamała w drenie.... Sam dziś zacząłem wojować na dzierżawie z szukaniem dreny. po 2 godz szukania wkurw... wróciłem do domu.
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#46 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 13:31

Melioracja pola Coś więcej powiedz o tej szpile, bo ja nie mam pojęcia o co chodzi.

Co do wyjmowania korzeni to my mamy drut nawet na 30 metrów, z jednej strony spiralka a z drugiej korba i się wyciąga korzenie czy różne rzeczy. Kiedyś ojciec mówił że jak czyścił u siebie drenki to znalazł starą butelkę po gorzale. :) Ogólnie gorzej jak w rurach jest pełno piachu to wtedy potrzebne jest urządzenie pompopodobne i wtedy od ciśnieniem jakoś może pójdzie. Najgorszym scenariuszem jest przekopywanie całego pola i wyjmowanie wszystkich rurek po kolei.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share Bartone

Bartone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 luty 2016 - 16:45

Melioracja pola Witam kolegów, jeżeli macie zastoiska wodne na polach lub melioracji nie ma wcale , polecam się i swoja usługę. Posiadam koparkę łańcuchowa do ciągnika kopie i odrazu układam waz melioracyjny. Jest to najszybszy, najtańszy i najmniej niszczący dla gleby i upraw sposób układanie drenażu.Szerokosc rowka tylko 20 cm i ziemia jest rozdrobniona. Kopie także pod kable, rurociągi do nawadniania i inne media, bądź po prostu rowki prewencyjne przed zalewaniem. Zasięg to powiedzmy w promieniu 50 km od Kalisza, ale mozna pytać gdy trzeba by było dalej dojechać. Więcej informacji na telefon 600852386 bądź na pw