Skocz do zawartości

Zdjęcie

Melioracja pola

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 07 luty 2013 - 17:59

Melioracja pola Tak to napisz jak można się wypisać chętnie skorzystam .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Melioracja pola Dzisiaj, 21:37
  •  

#22 Share LeXXus44

LeXXus44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Motocykle (Aprilia Shiver 750), Samochody, Elektronika, Komputery, Rolnictwo.

Napisany 08 luty 2013 - 23:09

Melioracja pola Najlepiej napisz pismo, że się wypisujesz na podstawie statusu spółki wodnej. W statusie spółki jak i w prawie wodnym, które dotyczy spółek wodnych jest coś takiego "Art. 170. 1. Członek spółki wodnej jest obowiązany do wnoszenia składek i ponoszenia na jej rzecz innych określonych w statucie świadczeń, niezbędnych do wykonywania statutowych zadań spółki."
Krótko mówiąc płacisz spółce za daną czynność, czyli gospodarkę wodną, ale spółka nie wywiązuje się z powierzonego jej zadania i nie masz zamiaru dalej być członkiem spółki skoro spółka nie wywiązuje się z powierzonego jej obowiązku. Tym bardziej, że "Art. 171a. Dostarczanie wody oraz odprowadzanie i oczyszczanie ścieków, w przypadku prowadzenia działalności, o której mowa w art. 164 ust. 2, odbywa się na podstawie umowy zawartej między spółką wodną a zainteresowanym podmiotem." Ty nie jesteś zainteresowany byciem członkiem spółki, bo sam zajmujesz się gospodarką wodną twoich nieruchomości.
W razie kłótni możesz dodać, że nie ma wyroku sądu najwyższego o obligatoryjnym członkostwie w spółce i że jest wolność stowarzyszeń. Można dodać, że uczestnictwo w spółce nie wpływa korzystnie na gospodarstwo z powodu zaniechań spółki. Plus mnóstwo zdjęć jako załączniki oraz mapka gdzie występują zaniechania.
Dodam jeszcze, że nie będąc członkiem spółki wodnej też należy płacić składki, jeśli korzystamy z korzyści z działalności spółki wodnej. Tylko, aby były korzyści to spółka musi coś robić w tym kierunku. No, ale nie robi i kółko się zamyka...
Wypisując się ze spółki wodnej zobowiązujesz się do gospodarowania gospodarką wodą zgodnie z prawem wodnym.
Jeszcze można powołać się na coś takiego: w sytuacji gdy kupujesz, albo dostajesz w spadku nieruchomość to umowa jest na poprzedniego właściciela, a Ty jako nowy właściciel nie zgadzasz się z umową członkowska. Nie wiem jednak czy to się tak da.

Powiem na koniec, że nie znam się na prawie i nie mam uprawnień w tym kierunku, więc nie wiem czy dobrze tłumacze. Najlepiej iść do prawnika, albo radcy prawnego.

#23 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 09 luty 2013 - 17:39

Melioracja pola Dziś uporałem sie z szukaniem ciągu. Sporo się nakłułem ale znalazłem ujście. Do bardziej wyniesionych terenów musiałem wyspawać specjalną szpile ok 2m. Na ujściu okazało się że wybija woda ale ze średnim ciśnieniem, a same drenki w 80% zamulone. Ciężko będzie odkopać cały ciąg i je przełożyć dlatego zastanawiam się czy dałoby coś czyszczenie spiralą do rur. Maksymalną widziałem 15m wiec gdyby po obu stronach wpuszczać bym musiał kopać odkrywki co ok 30m. Ale czy wypłucze wszystko? Korzenie raczej nie poprzerastały bo są one ok 1,5m pod ziemią.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 luty 2013 - 18:04

Melioracja pola poszukaj drutu stalowego (znajomy jak zobaczył ten co mamy to powiedział że jest z kolei od przestawiania szyn). Odcinek 20metrów mamy.

Co do płukania - ostatnio studzienki czyściliśmy wozem asenizacyjnym i żeby miał zwężkę na końcu pasującą do dren to byłoby to super rozwiązanie. 4-6 tys litrów wody jak wsadzisz co 20 metrów to starczy.

A i pamiętaj że jak masz drut 15 metrów do możesz kopać kontrolki co 25 metrów bo z jednej strony wleziesz i z drugiej. No chyba że masz zalane wtedy na długość drutu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#25 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 09 luty 2013 - 18:10

Melioracja pola Ponad 20lat temu wymyslili u nas melioracje pol. Wszystkim mowili jakie to plusy bedzie miala melioracja ze bedzie odsaczac wode po odwilzy woda wsiaknie w rury drenarskie i studzienkami odplynie do kanalow.

Ale zeden z nich nie pomyslal ze sa drzewa i korzenie zatkaja te rury.

Przez 2lata po drenacji byly wybicia i Ci z wodociagow te rury przepychali i wyciagali knoty z tej drenacji.

Po jakims czasie dali sobie spokoj, drenacje zatkalo i odplywow juz nie bylo.

Na dzien dzisiejszy po roztopach jest pelno wody ujscia niema, i ci co maja melioracje nic w polu nie robia a ci co sie niezgodzili na drenacje normalnie uprawiaja.

Takie oto sa plusy miec melioracje w polu tam gdzie sa drzewa.

Edytowany przez banan575, 09 luty 2013 - 18:11.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#26 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 09 luty 2013 - 18:23

Melioracja pola Lexxus44 dziękuje za poradę będę próbował tak jak mi radzisz jak się uda to poinformuje na forum ,poza tym dostałem w spadku gospodarstwo i nie podpisywałem żadnej umowy z melioracją więc może będzie łatwiej.

#27 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 09 luty 2013 - 20:18

Melioracja pola od drutu lepsza spirala z paszociągu (mam taką starą po demontażu u kurnikarza) łatwo sie wkręca i słabsze korzenie da sie nią wyrywać, dobrze jest zrobić łączoną i wkręcać wkrętarką całą a później działa jak żmijka i cały muł wyciąga, najlepiej jest mieć myjkę do dren, ale to już droższa zabawka.
@banan575 ciekawe rzeczy prawisz ale wątpię żeby było jak piszesz, choć prawdą jest że ci co mają sucho mogą być niżej w ciągu i jak mają na brzegu dojścia zerwane dreny to u nich będzie mokro a ten na ciągu wyżej ma bagno, działającego ciągu ze sporym przepływem korzenie nie zarosną, najpierw staje ciąg a później zarasta korzeniami, tak to działa

#28 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 09 luty 2013 - 20:41

Melioracja pola Zanim zrobili melioracje to byly co 400m rowy melioracyjne(kanaly do odplywu wody)

Jak zrobili melioracjy i studzienki zbiorcze na polach to co niektorzy sobie zasypali kanal zeby miec ciglosc pola. A tymi kanalami zawsze woda splywala.

I tam gdzie jest zasypane to woda sie zbiera i wylewa na pola. i stoi tyle czasu az wsiaknie.

A jak masz studzienki i melioracje kolo lasu to wiadomo ze korzenie sie dostana.

A rury takie wkladali http://allegro.pl/ru...2993348316.html
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#29 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 09 luty 2013 - 22:08

Melioracja pola Drenaż poniemiecki był układany według schematu. Dokładnych odległości nie pamiętam. Wiadomo, że szedł tzw. zbierak a od niego odchodziły sączki. Wystarczy że znajdziesz ten zbierak (u mnie najczęściej rurka 100mm) a następnie dwie sączki, pozostałe sączki są ułożone w jodełkę w identycznych odległościach. Najprościej i najtaniej czyścić długim drutem z zagiętą o 180 stopni końcówka(nie haczy o krawędzie rurek i przy wyciąganiu łapie korzonki) Jak natrafisz na opór i nie będziesz mógł przepchać druta to musisz odkopać drynę jakieś 2m poniżej tego miejsca i ją odetkać. Żeby odmulić drynę można przciągnąć między dwoma dołkami drut z przywiązaną siatką(trzeba uważać żeby ta siatka nie utkneła...) Najlepiej czyścić jak jest woda w rurkach i ważne jest żeby zaczynać od ujścia dryny bo inaczej będzie Cię zalewało. Przy szukaniu szpilą łatwo rozróżnić kamień od dryny po kolorze końcówki szpili, jak siętrafi na drynę będzie czerona(ceglany)
Ja na wszystkich polach mam takie poniemieckie dryny, raz na parę lat coś się przypcha, ale jak się przetyka na bieżąco to na polach nie ma wody. U mnie po tych roztopach w ciągu 2-3 dni nie było śladu po wodzie. Dzisiaj mogę spokojnie wjeżdżać traktorem ;)

#30 Share olaolschen

olaolschen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 maj 2013 - 21:18

Melioracja pola Witam!

Gdzie dostanę mapki drenarki poniemieckiej?, oczywiście jeśli takowa się zachowała.
W ostatniej chwili czyli 27 kwietnia dostałem 1,5 ha zadbanej łąki pod dzierżawę darmową, którą szybko zaorałem pługiem bezzagonowym z przedpłuższkami, pełne nawożenie mineralne, następnie posiekałem to na krzyż ciężką talerzówką z ustawionymi prosto talerzami- efekt super, zero darni na wierzchu i siew kuku siewnikiem z redlicami talerzowymi. Wygrałem zakład o litra:-) z niedowiarkami że nie da rady a jednak i to wszystko wierną 60-tką!. Ale przyszedł maj i zaczęło lać, między 1 a 4 maja spadło 35 litrów wody na metr kwadratowy i podtopiło w dwóch miejscach 30 arów tej wschodzącej kukurydzy, wzruszyłbym ramionami że no bywa! ale między tymi dwoma podtopieniami idzie głęboka bruzda po pługu która mimo że jest 10-20 cm. niżej od podtopienia to jest sucha!.
Czyli woda nie jest opadowa tylko z podsiąknięcia czyli z drenarki zatkanej. Pole jest najbliżej rzeki a nad polem wzniesienie parukilometrowe czyli pod moim nowym polem przewalają się tony wody!, co radzicie, co powinienem robić?. z pozdrowieniami Olo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 23 maj 2013 - 15:31

Melioracja pola Jeśli była tam wcześniej łąka przez długie lata to mogło dojść to powrastania w korzeni w dreny. Ale z kolei jeśli to niemiecka ceramika nie powinno to mieć miejsca.
Może być to podeszwa lub zamulone sączki. Mapy takie o ile istnieją powinny być dostępne w starostwie w wydziale geodezji oraz w siedzibach spółki wodnej.

#32 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 maj 2013 - 16:00

Melioracja pola Co do map
Urząd Gminy - przeważnie nie mają ale warto podpytać.
Starostwo Powiatowe - wydziały rolnictwa lub geodezji.
Wojewódzki Zarząd Melioracji Wodnych - mają czasami i to jest super zarchiwizowane na kompie - prosisz o wydruk i dostajesz o ile jesteś właścicielem.
Jeżeli działka przy drodze powiatowej to pytać też w Rejonach Dróg - niechętnie się przyznają.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#33 Share Marciano

Marciano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 20:48

Melioracja pola Witam
poszukuje firmy zajmującej się drenażem, kładzeniem drenacji na polach, mieszkam w powiecie garwolińskim, o informacje prosze na numer 784 081 733
Pozdrawiam

#34 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2842 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 21:25

Melioracja pola Witam. W której gminie chcesz robić drenaż?

#35 Share Marciano

Marciano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 08:40

Melioracja pola Gminy Parysów i Siennica

#36 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 05 wrzesień 2013 - 09:48

Melioracja pola

Witam!

Gdzie dostanę mapki drenarki poniemieckiej?, oczywiście jeśli takowa się zachowała.
W ostatniej chwili czyli 27 kwietnia dostałem 1,5 ha zadbanej łąki pod dzierżawę darmową, którą szybko zaorałem pługiem bezzagonowym z przedpłuższkami, pełne nawożenie mineralne, następnie posiekałem to na krzyż ciężką talerzówką z ustawionymi prosto talerzami- efekt super, zero darni na wierzchu i siew kuku siewnikiem z redlicami talerzowymi. Wygrałem zakład o litra:-) z niedowiarkami że nie da rady a jednak i to wszystko wierną 60-tką!. Ale przyszedł maj i zaczęło lać, między 1 a 4 maja spadło 35 litrów wody na metr kwadratowy i podtopiło w dwóch miejscach 30 arów tej wschodzącej kukurydzy, wzruszyłbym ramionami że no bywa! ale między tymi dwoma podtopieniami idzie głęboka bruzda po pługu która mimo że jest 10-20 cm. niżej od podtopienia to jest sucha!.
Czyli woda nie jest opadowa tylko z podsiąknięcia czyli z drenarki zatkanej. Pole jest najbliżej rzeki a nad polem wzniesienie parukilometrowe czyli pod moim nowym polem przewalają się tony wody!, co radzicie, co powinienem robić?. z pozdrowieniami Olo.

Łąka to łąka i taką powinna zostać a takie są skutki siania kukurydzy na łąkach :D
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2013 - 10:25

Melioracja pola Tak nie można określać takich działań, łąki to sposób użytkowania danych terenów - w tym przypadku podmokłych i z przesiąkniętym profilem glebowym.
Nie zapomnij, że te nasze Żuławy Wiślane były kiedyś rozlewiskiem i bagnami

#38 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2842 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 22:03

Melioracja pola @Marciano poszukaj w jakiś przetargach, kto je wygrał i będziesz wiedział które to firmy się tym zajmują. Ostatnio spółka wodna z Sokołowa ogłaszała przetarg na naprawę i przegląd melioracji na terenie pow. Garwolin.

#39 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 08 październik 2013 - 17:14

Melioracja pola a jak zrobić melioracje na polu klasa ziemi od IV do VI o powierzchni 6ha w jednym kawałku, spadek jest w jedną stronę pole o szerokości ok 150m i długości ok 400m w 2 miejscach po ukosie są takie mokre rysy, na końcu pola płynie struga jak to najlepiej wykonać i z jakich rur i czy z geowłókniną czy bez ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share leszko27

leszko27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 18:04

Melioracja pola Panowie na jakich głębokościach znajdują sie dreny poniemieckie??
odkopałem w miejscu gdzie wybija woda (podczas roztopów) na głębokość ok 70cm i nic niema żadnych dren czy możliwe że są głębiej??
jak je odnaleść?? w jaki sposób??