Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stara stodoła na obore.

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share majkiel929

majkiel929

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 luty 2013 - 14:27

Stara stodoła na obore. Witam !!
jak widze wiele tematów jest o tym jak przerabiać stodołe na obore itd. jednak nie znalazłem tego czego szukałem. Stąd też moje pytanie czy opłaca się rozbórka starej drewnianej stodoły o wym. 60x20x11 i postawienie na tym nowej obory dla bydła mlecznego ? I czy przy przebudowie potrzebne jest tylko zaświadczenie o przebudowie czy zupełnie nowy projekt budowy ? Pzdr !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stara stodoła na obore. Dzisiaj, 23:46
  •  

#2 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 05 luty 2013 - 14:45

Stara stodoła na obore. według mnie opłaca się. Musisz iść się do gminy zapytać mogą ci dać zezwolenie do iluś metrów kwadratowych

#3 Share wojcio1995

wojcio1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 luty 2013 - 14:46

Stara stodoła na obore. Na pewno w nowym obiekcie będą lepsze warunki i wgl. Jeżeli masz zamiar całkiem wyburzyć i na te miejsce postawić nową oborę to musisz robić projekt.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share majkiel929

majkiel929

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 luty 2013 - 15:13

Stara stodoła na obore. a według was lepsze jest stawianie obory cegieł itd czy z gotowych elementów ?

#5 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:08

Stara stodoła na obore. ja na Twoim miejscu zostawiłbym tą stodołę na magazyn, a oborę postawił nową. Co Ci po oborze na 11m wysokiej? A tak, to możesz w środku z 3tys .balotów słomy zmieścić, albo zrobić magazyn na zboże, pasze itp. Ważne, żeby chociaż małym wózkiem widłowym dało rady wjechać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 05 luty 2013 - 18:29

Stara stodoła na obore. stodoła jak wiadomo nie była projektowana na chów tylko na przechowywanie ...... jesli byś chciał w niej trzymać bydło to jestem pewien ze coś by było nie tak i musiał byś zrobić w srodku zmiany ,,,,,, napewno jest tam szkielet budowli niemieckiej ...... taka konstruksja jest tak z konstruowana ze kazda belka jest nośna i każda podtrzymuje i utrzymuje ciężar ....więc jej naruszenie było by ryzykowne ... poczekaj jeszcze do 2014 rou beda nowe nabory na modernizacje gospodarstw albo jescze w tym roku bys sie załapał i pomyśl nad jakas nowa tyle ze konkretna ...... :) pozdrawiam oaxis3333

Edytowany przez oaxis3333, 05 luty 2013 - 18:31.

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !