Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy po numerze silnika dowiemy się który rok produkcji?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share febru36

febru36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 luty 2013 - 07:47

Czy po numerze silnika dowiemy się który rok produkcji? Witam. Jak w tytule. Silnik nie ma tabliczki znamionowej,nie wiem czy to jest s-4001,s-4002, czy s-4003. O osprzętach rózniących te silniki czytałem,tak że o filtrach oleju proszę nie pisać. Czy te silniki miały wybijany numer typu na bloku,czy tylko numer seryjny? Pozdrawiam. Noi czy któreś z cyfr numeru seryjnego oznaczają rok produkcji?

Edytowany przez febru36, 05 luty 2013 - 07:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy po numerze silnika dowiemy się który rok produkcji? Dzisiaj, 20:17
  •  

#2 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 05 luty 2013 - 10:02

Czy po numerze silnika dowiemy się który rok produkcji? w większości silników tak jest kodowane ze cyfra oznacza rok produkcji,
Jak jest w przypadku twojego silnika to nie wiem, ale u ciebie tez tak powinno być.

Kupując ciągnik 10 letni podałem nr silnika i panowie z serwisu podali nam dokładnie datę produkcji i kompletację w jakiej wyjechał z fabryki

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2013 - 10:23

Czy po numerze silnika dowiemy się który rok produkcji? Na kadłubach tych silników są nadlewy z datownikiem kiedy je odlano.
Na bloku miały wybity typ oraz numer fabryczny.

#4 Share miki13051

miki13051

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 luty 2013 - 12:35

Czy po numerze silnika dowiemy się który rok produkcji? szukaj na prawo od miarki u dołu tam powinno być taki odcisk tabliczki i będzie dokładny rok produkcji

#5 Share febru36

febru36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 luty 2013 - 14:27

Czy po numerze silnika dowiemy się który rok produkcji? Mam zamiar oglądać taką c-360 która na 99% jest składakiem z lewymi papierami (niema podobno żadnej tabliczki znamionowej,ani na silniku ani na obudowie). Przód taki jak w c-4011 tylko z jednym drążkiem. Pytanie z innej beczki ;Jakie papiery potrzebne są do zarejestrowania w dziale komunikacji (dowód rejestracyjny,umowa kupna lub faktura,stare tablice rej) i jeszcze jakieś świadectwo homologacji? czy to już nie jest wymagane? Jeśli ktos "przerabiał ostatnio taki temat to proszę o odpowiedź. Jak było po wojnie to też bardzo bym prosił nie pisać bo mniej więcej wiem.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2013 - 14:46

Czy po numerze silnika dowiemy się który rok produkcji? Równie dobrze może to być C - 355, nr. silnika i typ jest nabity na bloku pod 4-tą głowicą nad rozrusznikiem, choć akurat typu może nie być nabite, ale nr. musi tam być, po numerach też nie bardzo dojdzie, bo silniki po naprawach w zakładach naprawczych wychodziły i z numerami typu 15/******** lub 17/******** to nie były kolejne nr. produkcji, ale podaj nam tu te numery silnika i ciągnika {ten znajduje się na tylnym moście z prawej strony, jak jest pokrywa do taśmy ręcznego hamulca} to mniej więcej mógł by określić wiek według naszych ciągników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 05 luty 2013 - 19:27

Mam zamiar oglądać taką c-360 która na 99% jest składakiem z lewymi papierami (niema podobno żadnej tabliczki znamionowej,ani na silniku ani na obudowie). Przód taki jak w c-4011 tylko z jednym drążkiem. Pytanie z innej beczki ;Jakie papiery potrzebne są do zarejestrowania w dziale komunikacji (dowód rejestracyjny,umowa kupna lub faktura,stare tablice rej) i jeszcze jakieś świadectwo homologacji? czy to już nie jest wymagane? Jeśli ktos "przerabiał ostatnio taki temat to proszę o odpowiedź. Jak było po wojnie to też bardzo bym prosił nie pisać bo mniej więcej wiem.

W dziale ursus jest temat o rejestracji ciągnika :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#8 Share febru36

febru36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 luty 2013 - 12:43

Czy po numerze silnika dowiemy się który rok produkcji? Podaję numery silnika 17T 21621/83, numer podwozia 182448.-proszę o określenie roku produkcji,tabliczek znamionowych brak.

#9 Share febru36

febru36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 luty 2013 - 21:07

Czy po numerze silnika dowiemy się który rok produkcji? Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Proszę o zamkniecie tematu. Sorry dla "znawców" że nie zapytałem o moc silnika czy inne banialuki które mozna wyczytac w wikipedii. dno,dno

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2013 - 22:44

Czy po numerze silnika dowiemy się który rok produkcji? Spokojnie, akurat nie zauważyłem wcześniej, że już podałeś te numery. Na pewno nie jest to C-360, jest to C-355 rocznik oczywiście dokładnie sam nie określę, bo liczyłem też na pomoc kolegów, którzy mają taki ciągnik o zbliżonych numerach podwozia, ale po tych numerach które podałeś, to obstawiam jakiś 1974 - 1975 rok produkcji, numerami silnika się nie sugeruj, to jest to co pisałem w poprzednim poście, typu silnika założę się, że koło niego nie było. Na 100% nie jest to oryginalna C - 360 , a te zaczęli produkować od 1976 roku.

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2013 - 10:27

Czy po numerze silnika dowiemy się który rok produkcji? Skoro potrzebna pomoc kolegów to dla przykładu mój C 355, rocznik 1975 ma nr podwozia 186814.
Zatem ten Twój z pewnością nie jest młodszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share MG555

MG555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 13:20

Proszę o pomoc w ustaleniu roku produkcji URSUS C-360 nr. nadwozia 499954

,  numer silnika 469854