janusz14

talerzówka do mf 80km

Polecane posty

janusz14    1

mam ciągnik 4x4 8o km jaką mam kupitalerzówke lub coś innego do uprawy pożniwnej  co bedzie lepsze na moje ziemie(podhale 4,5,6 klasa) talerzówka czy kultywator? jaka ma być szerokość tych maszym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Nie pytaj co będzie lepsze talerzówka czy kultywator bo na forum już była długa dyskusja na ten temat ;) . A co do talerzówki to powiem ci tak że ja ursusem 914 (78KM) ciągne 3,2m półzawieszaną z UNI. czasami ma ciężko. Ale to pod górkę i jak na piasku wpadnie pod rame ;D . Nie wiem ile waży Twój FM bo 914 ponad 5 ton ( Ma dobry uciąg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

kat: nie przesadziles troche z ta waga 914? moj zetor 10245 z ladnymi obciaznikami z przodu ma 4200, fakt nie mam obciaznikow na tylnych kolach - ale ile one moga wazyc? 600kg?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Nie wiem dokładnie, ale wydaje mi się, że 4-rka z przodkiem i kompletem obciążników będzie ważyła 5 t.  Ac o do 914 to ma 76 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

W dowodzie ma bite 5100kg. A jak jeździło się z burakami to na wadze wychodziło koło 5 ton. A z tymi koniami to zależy od katakogu. W jednych podają 76KM a w drugich właśnie 78KM. Może zależy od normy w jwkiej robili pomiar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

W Ursusie sami do końca nie więdzą:D, z reguły podają 76 KM, ale to nie temat na taką dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

talerzówka ma ten plus że nie potrzebuje tak dużej prędkości roboczej jak grubrer także może być troche szersza a jak ciężko to trochę wolniej pojedziesz,do tego można jeszcze zmieniać kąt talerzy co ma duzy wpływ na moc ciągnika.myśle że do 80 km to 2,5m będzie ok


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

moj 4x4 (78KM) ciaga zawieszana talerzowke o szer rob 3,15m. Idzie jak burza. Daje rade 3 szosowa. Oczywiscie rama ustawiona w polozeniu nr 4, czyli maksymalny atak na glebe.

 

Talerzowka jest lepsza, bo mozna od razu zrobic podorywke i sie nie zapycha prawie wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Ja MTZm 82 ciągam polską U236 3mety a jej zapotrzebowanie mocy to 40-66KW w zależnie od nastawionych kątów talerzy . Nawet prze maksymalnym 30st i pełnym balaście rusek daje rade.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maQ    2

na twoim miejscu kupił bym spokojnie 3 metrową talerzówke

ja do zetora 65KM 4x4 mam 2,1 m i do tego spory zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

kup jakas porzadna firmowa bo moj wujek kupił jakas bez firmówke i połamał ja na pierwszych 4 ha.wygladała nawet solidnie ale sie połamała.jak chciał na gwarancji zeby zrobili to powiedzieli ze zle talerzował i ze z jego winy sie popsuła.

ja do 100 konnego JD mam 3 metrowa ciagana i wydaje mi sie ze jest w sam raz.w tym roku na jesien planuje bezorkowo zyto posiac agregatem aktywnym po talerzowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

ja mam talerzówkę zawieszaną 3m i często współpracuje z mf 3060 ok80km. bardzo dobrze sobie radzi z tą talerzówką. myślę że taka 3m będzie idealna do 80 konnego ciągnika.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po takim czasie dajecie mu radę, juz na pewno coś kupił.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

hehe nie spojrzałem na datę założenia tematu. :D trudno, może ktoś inny skorzysta z naszych wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to taki ciągnik 80km z jaką szybkoscią pracuej z talerzówką 2,8 - 3 m?

Czy nei nadrobi tego z talerzówką 2,4m szybcięj jadąc a przy okazji jak szybciej jedzie to lepiej robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

ja mfem z 3m smigam ok 10-12km/h. pewnie dużo szybciej by nie pojechał ale nie chce tego sprawdzac bo tależe w mojej nie są już pierwszej młodości i spotkanie z większym kamieniem groziło by ich uszkodzeniem. a kamieni na moich działkach nie brakuje. ;)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak ma byc to talerzówka do ok 80km to najlepiej ciągana 2,8 góra 3m bo zawieszana jest za lekka i nie zawsze wejdzie Ci w ziemie jak jest sucho.

 

@łukasz345 a ile chcesz talerzy w tej talerzówce 16 czy 18? Chyba lepiej 18 a cen poszukaj w dziale Ceny maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Ja polecam talerzówkę tak ok 3.5m. Myśle, że powinien ten Massey poradzić z nią ;)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

ale panowie może by pomyśleć o ukształtowaniu terenu kolega napisał że jest z podhala więc radził bym jakąś 2,7 żeby był zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

talerzówka ma ten plus że nie potrzebuje tak dużej prędkości roboczej jak grubrer także może być troche szersza a jak ciężko to trochę wolniej pojedziesz,do tego można jeszcze zmieniać kąt talerzy co ma duzy wpływ na moc ciągnika.myśle że do 80 km to 2,5m będzie ok

 

Talerzówka potrzebuje mniejszą prędkość niż gruber? haha co za bajka. Z talerzówką to ile fabryka dała, bo ona ma wyrzucić ziemię. Małą prędkością tego nie zrobisz, a z gruberem polecisz max 13-15 km/h. Bo on ma przerzucić ziemię, a potem ją jeszcze wyrzucić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj