Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poród maciory

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2274 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 14 wrzesień 2008 - 12:27

Poród maciory Mi sie maciora oprosiła w piątek i miła 13 prosiąt i tylko 2 nie żywe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poród maciory Dzisiaj, 15:14
  •  

#22 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1434 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 21:13

Poród maciory Bardzo dziwny przypadek, jeżeli chodzi o rekord prosiaków to u nas maciora miała uwaga: 25sztuk, ale były bardzo małe z czego większa połowa szybko padła.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#23 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 21:15

Poród maciory No ja tez raz miałem 20-parę prosiaków...
Ale niedawno oprosiła 16 i przygniotła 1 i reszta zdrowe i wyrośnięte ładnie wyrosły :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 16 grudzień 2008 - 21:34

Poród maciory U ciotki było kiedyś 24sztuki!! :D Z czego przeżyło 12! :) , Teraz miała 14 i 7 zatłukła zaraz po porodzie :D :angry:
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#25 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3264 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 21:39

Poród maciory U mnie ostatnio było 18, po dwóch tygodniach zostało 11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:30

Poród maciory Ja jak byłem mały to maciora urodziła 25 prosiaków pierwszy i chyba ostatni raz widziałem takie coś na oczy. Stary to chyba 2 dni opijał ;) ale po kilku dniach zostało tylko 8 :P :)

#27 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1434 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 22:07

Poród maciory U mnie właśnie się jedna prosi są już 2 idę sprawdzę czy coś przybyło, dobrze że jest locha spokojna bo miałem taką jedną że jak się wchodziło do obory to się zrywała, w tamtym roku oprosiła się pierwiastka wszystko przebiegało dobrze ale kiedy wstała było 13 sztuk wpadła w furie 10 rozszarpała na strzępy jak wzięła na raz w zęby 3 sztuki to zobaczyłem jak się os sufitu odbiły ojciec złapał łopatę i 3 udało mu się wyjąc a reszta leżała w częściach porozwalana po kojcu pomyśleliśmy żeby pojechać i dać jej coś na uspokojenie ale już zostało tylko 3 więc daliśmy sobie spokój. Za dzień postanowiliśmy jej jednego dać do kojca na początku powąchała go przez druty żeby sprawdzić jej reakcje i była spokojna więc położyliśmy go do kojca po czym locha się obróciła i jak wściekłą złapała go w żeby i rozszarpała tak że odbił się od uwaga sufitu po czym następnie w zęby i do sąsiedniej klatki odleciał nie było wyjścia jak tylko ją sprzedać, po raz pierwszy zdarzyło się nam takie coś!.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#28 Share Matti

Matti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 11:48

Poród maciory

rozmawiałem kiedyś z wet. na temat bliźniąt u bydła od słowa do słowa i mówi ze może zdarzyć sie tak że krowa po 3tyg od zacielenia ma kolejna ruję i z tamtej ruj jest cielna wtedy następuje kolejna inseminacja po tym czasie w krowie rosną dwa cielaki ale poród odbywa sie normalnie czyli nie ma opcji że jeden cielak rodzi sie w 1 terminie a drugi po 3 tyg tylko oba rodzą sie na 1termin jednak cielęta są w nie równej wadze ale prawidłowo rozwinięte ;)

Z anatomicznego punktu widzenia u bydła jest to możliwe. Macica krowy zbudowana jest z bardzo krótkiego trzonu oraz dwóch rogów. Rozwój płodu odbywa się w jednym z rogów ( 65% przypadków w z prawym). Koncentracja hormonów u bydła jest niższa niż u innych przeżuwaczy, a także podczas ciąży nadal następuje wzrost pęcherzyków jajnikowych. Zazwyczaj hormony ciążowe zagłuszają jajniki, ale bywa tez odwrotnie i wtedy mamy do czynienia z objawami rui u cielnych krów ( najczęściej bez odruchu tolerancji - dobry inseminator powinien taka sytuację wychwycić). Może zdarzyć się tez taka sytuacja jak wyżej opisana, gdy ruja jest rzeczywista mimo ciąży i po inseminacji płód się rozwija w drugim rogu. Nie mówmy, więc ze za dużo alkoholu, gdy spotkamy się z czymś dziwnym, bo jak mówił nam jeden z profesorów: "w przyrodzie 2+2 nigdy nie równa się 4, to coś pomiędzy 3, a 5 ".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 10 styczeń 2009 - 14:48

Poród maciory Teraz mam jałówkę krytą 3razy ale prawdopodobnie będzie cielna z 2 razu (03,06,2008 25,09,2008 6,11,2008 terminy krycia)