Skocz do zawartości

Zdjęcie

Egzamin zawodowy 2013

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrevv

andrevv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 luty 2013 - 18:59

Egzamin zawodowy 2013 wojtek93 muszę cie zaskoczyć bo dla klas przystępujących do egzaminu od 2015 bodajże już będzie to inaczej wyglądało. Z tego co mi wiadomo mają być takie jakby przed egzaminy kwalifikujące więc nie będzie tak jak teraz dla nas że jeden teoria a drugi praktyka tylko kilka na zakończenie szkoły. Więcej dowiedzieć się można po prostu u dyrektora/dyrektorki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Egzamin zawodowy 2013 Dzisiaj, 08:26
  •  

#22 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 04 luty 2013 - 19:05

Egzamin zawodowy 2013 wojtek93 to są chyba ostatnie 2 lata czyli rocznik 93 i 94 zdają egzaminy zawodowe po starych zasadach tzn. z części teoretycznej na której znajdują się dwie części tzn. na pierwszej części jest 50 pytań z produkcji zwierzęcej, roślinnej i mechanizacji. Z niej trzeba mieć 25/50pkt. Druga część teoretycznego to są pytania z ekonomii na której jest 20 pytań. Z niej musimy mieć 6/20pkt. Druga częśc egzaminu zawodowego to jest część praktyczna, czyli piszemy jakiś projekt np. to co we wcześniejszych postach jest.
Potem ezgamin zawodowy ma wyglądać inaczej tzn. Mają być w ciągu 4 lat nauki 2 albo 3 egzaminy na koniec klas. Niestety aktualnie nie mam pojęcia jak to ma wyglądać, ale podobnie jak ten będzie się skłądał z teorii czyli testów A,B,C,D i prawdziwej części praktycznej, czyli nie będziemy pisali projektu tylko praktycznie coś zrobić np. ustawić pług do orki i wykonać próbę, albo wykonać próbę kręconą. U nas nauczyciel coś o tym mówił ale nie mam pojęcia dokładnie co i jak.

Edytowany przez karol091193, 04 luty 2013 - 19:10.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#23 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 04 luty 2013 - 19:39

Egzamin zawodowy 2013 Ja jestem rocznik 96. I tak bedzie 3 egzaminy (u mnie tak). Każdy składa sie z teorii i praktyki. Teoria 50% Praktyka 75%. I niestety dalej praktyka będzie w formie pisemnej. Informacje potwierdzone przez nauczycieli.

#24 Share pawel121

pawel121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 04 luty 2013 - 19:43

Egzamin zawodowy 2013 Hejka też chosze do tech rolniczego i teraz nie jeździmy ze szkoły na praktyki i odbywają sie w szkole i rozwiązujemy testy zawodowe
i w testach jest obsada zwierząt obliczanie nawozów w czystym składniku i dawki pokarmowe to są te najważniejsze żeczy niby pozdrawiam ;)

#25 Share andrevv

andrevv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 luty 2013 - 17:09

Egzamin zawodowy 2013 to jest dopiero zalążek tego co jest na egzaminie pawel121

#26 Share pawel121

pawel121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 luty 2013 - 09:01

Egzamin zawodowy 2013 no to też racja.

#27 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 06 luty 2013 - 19:21

Egzamin zawodowy 2013 Panowie to wszystko jest bardzo proste....połowa rozwiązań jest napisana w treści zadania tylko wystarczy dobrze przepisac :P

#28 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 06 luty 2013 - 21:43

Egzamin zawodowy 2013 dokładnie @ciastek12 ale to tylko połowa sukcesu. Nie jeden test rozwiązałem, i największym problemem nie jest przepisanie, ale niby dla wszystkich bardzo proste działania matematyczne(dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie). Nawet głupie równanie, niby przeliczenie masy nawozowej na czysty składnik jest banalne a jednak dużo osób ma z tym problemy. A tak poza tym to jeszcze logiczne myślenie i przezwyczajenie, tzn. że to co jest w projekcie teoretycznie powinno pokrywać się z rzeczywistościa a tak nie jest. Głupie dekady a mogą namieszać człowiekowi w wykonywaniu zabiegów uprawowych(w projekcie oczywiście). Niby o tą jedną dekadę można się pomylić w jedną lub drugą stronę, ale osoby mieszkające blisko zachodniej granicy Polski a mieszkające blisko wschodniej granicy to nie jest różnica w okresie wegetacji 10-15 dni tylko około miesiąca. Mieszkam na podlasiu, i wiem że wczesną wiosną wystarczy wyjechać jakieś 40-50km od mojego miejsca zamieszkania i widać różnicę, tzn. tam już wykonują włókowanie albo bronowanie, a u nas nie można bo jest na polach mokro, a dopiero po około tygodniu lub lepiej można wjechać, a to tylko 50km. Podobnie ze żniwami, gdy na zachodzie kończą kosić rzepak to u nas samo ludzie zaczynają lub są w trakcje
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#29 Share andrevv

andrevv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:02

Egzamin zawodowy 2013 też jestem z podlasia i tu sadzi się ziemniaki na początku maja a za zach. w kwietniu.. i weź tu napisz egzamin ;p

#30 Share andrevv

andrevv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 23 luty 2013 - 14:13

Egzamin zawodowy 2013 pytanie za 100 pkt: kiedy rusza wegetacja? np zbóż? chodzi mi o dekade miesiaca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ursus1014ieco410

ursus1014ieco410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/matirolnik16

Napisany 15 kwiecień 2013 - 19:14

Egzamin zawodowy 2013 Gdy temperatura przekracza 5 stopni :D w tym roku to pozno pzypadlo ale tak to 3 dekada marca

Edytowany przez ursus1014ieco410, 15 kwiecień 2013 - 19:15.

#32 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 12:30

Egzamin zawodowy 2013 Tez pisze w tym roku i mam nadzieje ze bedzie uprawa zbóż.
Andrew na zdrowy rozum to nie da sie podac konkretnej pory ruszenia wegetacji (przyklad z tego roku) ale znajac te rozne durnoty z ksiazek bedzie to (3) II-(1-2) III, oczywiscie strzelam.

Ursus dodaj ze srednia dobowa temp. ma przekroczyc 5 stopni
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#33 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 11:39

Egzamin zawodowy 2013 i jak wrażenia po egzaminie?

#34 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 21 czerwiec 2013 - 09:01

Egzamin zawodowy 2013 Ja pisałem z Agrobiznesu i powiem, że nawet dość łatwe było. Potrzebne było to co przerabialiśmy na lekcjach, nic nas nie zaskoczyło.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#35 Share kasztanowa

kasztanowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 18:42

Egzamin zawodowy 2013 Witam serdecznie,
Jestem na kier. technik weterynarii i po dzisiejszym egzaminie wraz z innymi stwierdziliśmy, że Komisji chyba pomyliły się zestawy.... A to dlatego, że dostaliśmy zadania, których wogóle nie ma w programie i wytycznych odnośnie egzaminu na naszym kierunku. Nie mieliśmy na zajęciach do czynienia choćby z namiastką tego co dziś na tym egzaminie było.

Mieliśmy obliczenia: obrót stada, przelotowość, objętości pojemników na obornik, powierzchnię płyty na gnojówkę. Coś takiego. Większość osób od razu oddała kartki.
I tak się zastanawiam co Wy mieliście dzisiaj na tym egzaminie? Może oni pomylili testy??

Pzdr

#36 Share andrevv

andrevv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 06:34

Egzamin zawodowy 2013 ja zdałem na szczęście egzamin i nie było największych problemów ;) z teorii wyszedłem bardzo szybko bo miałem problem i skończyłem pisanie po 15 minutach za co dostałem wp***dol od dyrektorki i wicka ale zdałem, a praktyczna część mnie zaskoczyła bo nie było nic strasznego ;p nawet już nie pamiętam co tam było bo późno zajrzałem na forum ;)
pozdrawiam

#37 Share karolkowalik

karolkowalik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 21:00

Egzamin zawodowy 2013 Witam,
Czy ktos moze wie jak rozwiaz Egazmin zawodowy praktyczny z stycznia 2013 roku ?? Bardzo bym prosil o nakierowanie lub przyklad .http://www.egzaminzawodowy.info/temp/tech_rolnik_prak1_st13_c3445.pdf

Edytowany przez karolkowalik, 24 marzec 2014 - 21:51.

#38 Share Chwila

Chwila

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 21:40

Egzamin zawodowy 2013 Robiliśmy takie zadanie w szkole, spytam kolegów z klasy chyba mają gdzieś w zeszycie rozwiązanie.

Szukam osoby która pomogłaby mi z egzaminem praktycznym, głównie chodzi mi o produkcje zwierzęcą :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share karolkowalik

karolkowalik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 19:18

Egzamin zawodowy 2013 Jak bys mógł bylbym wdzieczny moze jakis scan :) z gory dzieki :)