Zaloguj się, aby obserwować  
andrevv

Egzamin zawodowy 2013

Polecane posty

andrevv    0

Witam, mam pytanie ws. egzaminu czerwcowego :) a mianowicie jak idą wam przygotowania? przewagi jakiego przedmiotu oczekujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    636

o jaki zawód Ci chodzi może powiedz...


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

skoro jesteśmy na forum rolniczym to chyba nie będę pisać o gastronomii ^^

ja pisze w tym roku, jest ktoś z 93?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Oby była roślinka bo ze zwierzątka leże, trochę się ucze na olimpiade okręgówke z roślinki i jakoś pewniej się czuje niż w zwierzątku. :)


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

no ze zwierzęcą właśnie będzie ciężej ;p ale z tego co mi wiadomo i patrząc na pozostałe lata egzaminów to w tym roku wypada więcej zwierzęcej więc będzie zapierd.l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

obstawiam, że będzie mieszana. Jakiś bilansik pasz itp. Ogólnie jestem niezły z bloku roślinnego jak i zwierzęcego, ale zdecydowanie wolałbym roślinny. Oby nie dali świń, chociaż jakoś może se poradze. Z roślinki mogą dać technologia uprawy i zbioru buraka cukrowego lub kukurydzy na ziarno, a ze zwierzęcej albo bydło mleczne albo świnie z rocznym zapotrzebowaniem na pasze. Ale jak dadzą obrót stada, to koledzy większość z nas leży


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

no niestety takie są realia ;p zwierzęca nie cieszy się tak wysoką zdawalnością jak roślinna, a jak z maturą? ;D

 

jeszcze pytanie, jeżeli dawka azotu i potasu przekracza 90kg to dzielimy je na dwie części? bo robie zadanie z któregoś tam roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

ogólnie jedna dawka azotu nie powinna przekraczać 50-60kg w czystym składniku. W twoim przypadku to 2 dawki minimum, ale nikt Tobie nie zabroni podzielić tego na 3 dawki np. pod korzeń w czasie wzrostu i w kłos. Fosfor i potas możesz w jednej dawce, ewentualnie w dwuch jedna dawka jesienią a druga wiosną w roślinach ozimych lub na łąkach i pastwiskach


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

a co piszemy w harmonogramie jeżeli należy wysiać nawozy a nie ma w parku maszynowym rozsiewacza nawozów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja też zdałem i to na 94% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

wpisałbym :zabieg(siew nawozów fosforowych lub potasowych lub azotowych), termin, dawkę nawozową(dodatkowo która to dawka) a maszynę to wpisałbym wiadro i ręka :D

A na poważnie to w maszynach wpisałbym ciągnik+rozsiewacz nawozów Na pewno punktów Tobie za to nie zabiorą a możesz tylko zyskać


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Koledzy możecie mi wytłumaczyć co jest na takim egzaminie? :) myśle nad liceum i technikum wieczorowe albo od razu technikum :P bo dopiero jestem w 3 gimie.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

ja nie wiem jak teraz jest bo podobno od tego roku wiele się pozmieniało w egzaminach dla klas przychodzących do technikum ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek93    6
Napisano (edytowany)

MrValterka egzamin zawodowy skłąda sie z 2 cześci teoretycznej czyli testu abc i tam są pytania mieszane : roślinki zwierzątka mechanizacja itp oraz z czesci praktycznej na której piszesz tzw projekt np rozpisujesz technologie uprawy pszenicy ozimej w gospodarstwie.

 

A co do przygotowań do tegorocznego egzaminu to naprawde warto robić arkusze z poprzednich lat, czesto pytania sie powtarzają.

Edytowano przez wojtek93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jest ktos w techniku ogrodniczym i pisze w tym roku exam? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

wojtek93 muszę cie zaskoczyć bo dla klas przystępujących do egzaminu od 2015 bodajże już będzie to inaczej wyglądało. Z tego co mi wiadomo mają być takie jakby przed egzaminy kwalifikujące więc nie będzie tak jak teraz dla nas że jeden teoria a drugi praktyka tylko kilka na zakończenie szkoły. Więcej dowiedzieć się można po prostu u dyrektora/dyrektorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856
Napisano (edytowany)

wojtek93 to są chyba ostatnie 2 lata czyli rocznik 93 i 94 zdają egzaminy zawodowe po starych zasadach tzn. z części teoretycznej na której znajdują się dwie części tzn. na pierwszej części jest 50 pytań z produkcji zwierzęcej, roślinnej i mechanizacji. Z niej trzeba mieć 25/50pkt. Druga część teoretycznego to są pytania z ekonomii na której jest 20 pytań. Z niej musimy mieć 6/20pkt. Druga częśc egzaminu zawodowego to jest część praktyczna, czyli piszemy jakiś projekt np. to co we wcześniejszych postach jest.

Potem ezgamin zawodowy ma wyglądać inaczej tzn. Mają być w ciągu 4 lat nauki 2 albo 3 egzaminy na koniec klas. Niestety aktualnie nie mam pojęcia jak to ma wyglądać, ale podobnie jak ten będzie się skłądał z teorii czyli testów A,B,C,D i prawdziwej części praktycznej, czyli nie będziemy pisali projektu tylko praktycznie coś zrobić np. ustawić pług do orki i wykonać próbę, albo wykonać próbę kręconą. U nas nauczyciel coś o tym mówił ale nie mam pojęcia dokładnie co i jak.

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ja jestem rocznik 96. I tak bedzie 3 egzaminy (u mnie tak). Każdy składa sie z teorii i praktyki. Teoria 50% Praktyka 75%. I niestety dalej praktyka będzie w formie pisemnej. Informacje potwierdzone przez nauczycieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Hejka też chosze do tech rolniczego i teraz nie jeździmy ze szkoły na praktyki i odbywają sie w szkole i rozwiązujemy testy zawodowe

i w testach jest obsada zwierząt obliczanie nawozów w czystym składniku i dawki pokarmowe to są te najważniejsze żeczy niby pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj